Ostré střelby Kohoutů

Lepším způsobem nemohli Kohouti vstoupit do vyřazovací části krajské hokejové ligy. V úvodním čtvrtfinálovém střetnutí si doma snadno poradili s Hlinskem, kterému nastříleli osm branek. Mužem utkání byl českotřebovský kapitán Petr Vlček, který přihrál svým spoluhráčům na pět branek. Druhý duel se bude hrát ve středu v Hlinsku.
Česká Třebová – Hlinsko 8:0 (3:0, 2:0, 3:0)
Branky: 8. Hemský (Vlček, Škvor), 15. Zadina (Vlek, Škvor), 17. Zadina (Vlček, Hemský), 27. Zítka ((Vlček, Markl), 40. Jindřich (Fúzik, Pelán), 42. Schejbal (Zítka, Váně), 44. Fúzik (Fischer, Jindřich), 58. Poskočil (Hemský, Vlček).
Rozhodčí: Čížek – Křivohlavý, Padevět. Vyloučení: 9:7 (Zdražil a Koželuh na 10 minut). Využití: 3:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 500. Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Vlček, Zadina.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Poskočil, Schejbal, Fink, Krejnus, Váně - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Zítka, Pelán, Markl.
Hlinsko: L. Černý (17. Gregor) – Šír, Koželuh, Sobotka, Pazdera, M. Černý, Hron – Brebera, Štěpánek, Dítě – Plachý, Doležal, Havel – Boguaj, Tulis, Zdražil – Bláha.
Kohouti se v úvodu ubránili dvěma přesilovým hrám soupeře a potom ukázali, jak naložit s výhodou jednoho hráče v poli. V čase 7:59 se Vlčkova rána odrazila od zadního mantinelu k Hemskému, který puk bleskově poslal do hlinecké branky – 1:0. Vyloučený Zdražil si na trestné lavici odseděl pouhých 17 vteřin. Hosté se do první gólové šance dostali ve 12. minutě, útočník Havel však brankáře Nimmerrichtera zblízka nepřekonal.
Další minuty patřily hokejistům České Třebové. V čase 14:29 využili domácí další přesilovku, odražený puk se tentokrát ocitl na holi Zadiny, který nezaváhal – 2:0. Stejný hráč byl podepsán také pod třetí brankou, když v čase 16:16 potrestal zaváhání obránce Koželuha – 3:0. Otřesené Hlinsko sáhlo k výměně brankářů, L. Černého vystřídal Gregor.
Hosté se mohli vrátit do hry ve 23. minutě, Plachý a po něm Havel své šance neproměnili. O čtyři minuty později se Kohouti radovali z další branky, v roli nahrávače se počtvrté (!) představil Vlček, jehož ideální přihrávku proměnil Zítka – 4:0. O minutu později mohl přidat další gól Hemský, brankář Gregor jeho střelu zázračně vyrazil. Českotřebovští fanoušci se v závěru druhé třetině radovali ještě jednou. Kohouti se potřetí prosadili při početní výhodě, tentokrát se prudkým švihem trefil Jindřich – 5:0.
Ze strany rozjetých Kohoutů to v neděli večer nebylo zdaleka všechno. Další dvě smrtelné rány zasadili svému soupeři v rozmezí necelých dvou minut na začátku třetího dějství. V čase 41:23 se po skvělé přihrávce Zítky trefil do černého Schejbal – 6:0. O malý okamžik později měl smůlu Zadina, který orazítkoval tyčku. V čase 43:16 předvedl parádní kombinaci druhý útok Kohoutů, na jejím konci byl Fúzik – 7:0.
Hosté pak přidali, jenže naráželi na výborně chytajícího Nimmerrichtera, který zlikvidoval dvě šance Koželuha a jednu Havla. Zákrok večera pak vytáhl domácí gólman v 55. minutě, kdy si na něm vylámali zuby Brebera s Plachým. Kohouti obětavě bránili, zejména když hráli 106 vteřin ve třech proti pěti. Závěr jednoznačného zápasu patřil domácímu týmu, který zásluhou obránce Poskočila v čase 57:02 skóroval dokonce při hře v oslabení – 8:0. První čtvrtfinálový krok vyšel Kohoutům na jedničku s hvězdičkou…

Příští zápas – středa 27. ledna: HLINSKO - ČESKÁ TŘEBOVÁ (18.30).
 Další čtvrtfinálové výsledky:
Světlá nad Sázavou - Chotěboř 10:0, Chrudim - Litomyšl 4:5, Moravská Třebová - Choceň 7:5.