KOHOUTI BUDOU HRÁT SEMIIFINÁLE
Úterní čtvrtfinálové utkání s pořadovým číslem čtyři nebylo zápasem pro slabé povahy. Když Kohouti na začátku třetí třetiny získali čtyřbrankový náskok, jejich fanoušci pomalu v hledišti oslavovali postup mezi elitní čtyřku. Domácí se však dvěma góly rychle vrátili do hry, a tak jejich odpor definitivně zlomil muž zápasu, českotřebovský útočník Jakub Fuzik, který vstřelil tři branky. Jméno semifinálového soupeře budeme znát až ve čtvrtek večer, po pátém čtvrtfinálovém utkání Moravské Třebové s Chocní.
 Hlinsko - Česká Třebová 5:7 (1:2, 1:2, 3:3)
Branky: 5. Zídek (Plachý, Pazdera), 30. Dítě (Koželuh), 45. Dítě (Štěpánek), 47. Havel (Plachý), 60. Dítě (Brebera) – 15. Pelán, 19. Vlček (Hemský), 31. Fúzik, 38. Hemský (Zadina, Vlček), 42. Fúzik (Fink, Pelán), 43. Hemský (Vlček), 56. Fúzik (Fischer, Schejbal).
Rozhodčí: Doležal – Kukeně, Křivohlavý. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváků: 233. Nejlepší hráči: Dítě, Plachý, HavelFúzik, Hemský, Vlček, Pelán, Jindřich. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4, 2:5, 2:6, 3:6, 4:6, 4:7, 5:7. Konečný stav série: 1:3.
Hlinsko: Gregor (43. L. Černý) – Koželuh, Pazdera, Sobotka, Štěpánek, M. Černý, Hron – Bláha, Bureš, Dítě – Plachý, Zídek, Havel – Zdražil, Tulis, Brebera.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Poskočil, Fink, Schejbal, Lesák, Řehák - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Zítka, Pelán, Váně - Markl.
Začátek utkání patřil domácímu týmu. Hlinsko se ujalo vedení v 5. minutě, při první přesilové hře se zblízka trefil Zídek – 1:0. Vyrovnáno mohlo být o minutu později, jenže Fúzik dvakrát napálil brankáře Gregora. Kohouti tahali za kratší konec a byli rádi, že neinkasovali další branky. V 6. a ve 12. minutě zlikvidoval gólman Nimmerrichter nájezdy zkušeného útočníka Plachého, vzápětí si poradil i se střelou Tulise.
Kohoutům se první třetina nepovedla, nakonec však v ní vytěžili z minima maximum. V 15. minutě se na levém křídle uvolnil Pelán a přesnou střelou vyrovnal – 1:1. Podruhé udeřil hostující tým krátce po návratu vyloučeného obránce Poskočila. Kohouti přešli do rychlého brejku, Hemského přihrávku napálil z voleje přesně Vlček – 1:2.
Také první polovina druhé dějství patřila Hlinsku, které bylo důraznější v útočném pásmu. V polovině utkání se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání, o které se postaral Dítě – 2:2. Tento moment Kohouty probudil, velmi rychle se znovu dostali do vedení. Obrovitý Fúzik si za hlineckou brankou povodil obránce M. Černého a vzápětí i gólmana Gregora – 2:3. Tlak České Třebové sílil, při přesilové hře trefil Vlček tyčku. Ve 38. minutě vedli hosté o dvě branky. Fúzikův předcházející kousek napodobil Hemský, také on skóroval zpoza branky – 2:4.
Nástup do závěrečné dvacetiminutovky vyzněl jasně pro Kohouty. V čase 41:01 využili přesilovku, když se podruhé radoval Fúzik – 2:5. V čase 42:04 překonal nejistého Gregora důrazný Hemský – 2:6. Hlinsko vzápětí vystřídalo brankáře, místo mezi třemi tyčemi zaujal L. Černý.
Za stavu 2:6 se stalo něco, co možná nikdo nečekal. Kohouti na chvíli vypadli z role, naději vykřesal Dítě – 3:6, krátce po něm se trefil Havel – 4:6. Hlinsko se zvedlo, na vstřelení dvou branek mu stačily necelé dvě minuty.
Českotřebovský trenér Jindřich zvolil oddechový čas, euforie domácích však nekončila. Další šanci měl Dítě, kterého vychytal Nimmerrichter. Ve vyložené gólové šanci pálil vedle Zídek. Hosté se z hlineckého sevření vymanili až v 54. minutě, kdy šance Jindřich a Fúzika pochytal gólman L. Černý. Definitivní jistotu postupu získali Kohouti v čase 55:32, kdy své vydařené úterní představení završil tří gólový Fúzik – 4:7. Hosté dohrávali ve čtyřech, a tak se z hattricku nakonec radoval také Dítě – 5:7.

Příští zápas – neděle 7. února:
MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - ČESKÁ TŘEBOVÁ (17.00) nebo ČESKÁ TŘEBOVÁ – LITOMYŠL (17.00).
Další výsledky čtvrtfinále:
Choceň – Moravská Třebová 5:4 v prodloužení. Stav série: 2:2.
Litomyšl – Chrudim 2:1. Konečný stav série: 3:1.
Světlá - Chotěboř 2:1 v prodloužení. Konečný stav série: 3:0.
OHLASY

Čtvrtfinálová série skončila čtvrtým zápasem v Hlinsku, kde hokejisté České Třebové vyhráli 7:5 a radovali se z postupu do semifinále play off. Tady je několik názorů z českotřebovského hokejového tábora.
Vladimír VANĚK, předseda a manažer klubu: „Nezávidím fanouškům, kteří nemají stoprocentně zdravé srdíčko. Znovu to bylo trochu o nervy, ale dobrá věc se podařila. Základní cíl, který jsme si vytyčili před sezonou, je splněn. Pochopitelně chceme uspět i v dalším průběhu soutěže.
Jaromír JINDŘICH, trenér Kohoutů: „S postupem do semifinále jsem pochopitelně spokojený. Kluci ukázali bojovnost, i když za stavu 6:2 nepochopitelně polevili a soupeř ožil. Nakonec jsme těžký krok zvládli a zaslouženě postoupili dál.“
Jakub FÚZIK, útočník Kohoutů: „Hlinsko hrálo dobře, my jsme zápas otočili v jeho druhé polovině. Myslím, že jsme ve čtvrtfinálové sérii byli lepším mužstvem. Náš postup je zasloužený.“
Petr VLČEK, kapitán Kohoutů: „Znovu jsme zaspali začátek zápasu. První třetinu jsme vyhráli o jednu branku, ale s velkým štěstím. Hra byla dost vyrovnaná, povedl se nám závěr druhé a začátek třetí třetiny. Za stavu 6:2 se všechno zdálo být jasné, ale…“
Kamil NIMMERRICHTER, brankář Kohoutů: „Nevím, někdy hrajeme trochu hurá hokej. Za stavu 6:2 jsme polevili a dostali přes prsty. Naštěstí to všechno dopadlo dobře, podobných výpadků bychom se měli vyvarovat.“
Pavel PELÁN, útočník Kohoutů: „Gratuluji soupeři k velmi dobrému výkonu. Dal do hry všechno, ale my jsme byli lepší.“
Ladislav JINDŘICH, útočník Kohoutů: Nechápu, proč jsme opět začali tak špatně. Naše hra se postupně zlepšovala, některé branky jsme dali s určitým štěstím. Postoupili jsme a to je hlavní.“
Václav LESÁK, obránce Kohoutů: „Tentokrát jsme venku zahráli lépe, soupeř nám nic nedaroval. O postupu rozhodlo to, že máme šikovnější útočníky.“
Marek HEMSKÝ, útočník Kohoutů: „Důležitý a těžký zápas jsme zvládli. V závěru jsme krátký výpadek zaplatili dvěma inkasovanými brankami. Klid přinesla až sedmá branka, kterou dal Jakub Fúzik.“