První semifinále pro Moravskou demokracie

V prvním semifinálovém utkání využila Moravská Třebová výhody domácího ledu. Těsné vítězství zařídil první moravskotřebovský útok, který vstřelil čtyři z pěti branek. K neudržení byl autor tří gólů, 42letý (!!) útočník Michal Černý. Kohouti nezvládli závěr dramatického a vyrovnané střetnutí, rozhodující branku inkasovali při vlastní přesilové hře.
Moravská Třebová - Česká Třebová 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)
Branky: 58. Čikl, 25. Černý (Čikl, Faltus), 35. Mička (Aulehla), 44. Černý (Čikl), 59. Černý (Rajnoha) – 11. Zadina (Vlček, Poskočil), 22. Fúzik (Fischer, Jindřich), 34. Hemský (Vlček, Škvor), 48. Fúzik (Schejbal, Jindřich).
Rozhodčí: Hájek, Kareš – Říha, Teplý. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 625. Nejlepší hráči: Černý, Čikl – Fúzik, Jinřich.
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4. Stav série: 1:0.
Moravská Třebová: Vlach – Rajnoha, Rosendorf, Kvapil, Pokorný, Kutmon, Schneider – Černý, Čikl, Faltus – Muselík, Prokop, Řehulka – Mička, Aulehla, Duba – Kršňák.
Česká Třebová: Petr - Škvor, Poskočil, Fink, Schejbal, Lesák, Řehák - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Zítka, Pelán, Váně – Fousek.
Kohouti v úvodu dopláceli na častá vyloučení, během prvních deseti minut byli na trestnou lavici vykázáni Fischer, Řehák a Poskočil, naproti tomu domácí měli jednoho vyloučeného hráče (Čikla). Do první gólové šance se dostal domácí tým, šanci Černého zmařil v 9. minutě pozorný brankář Petr. Vzápětí se v ofenzívě předvedli Kohouti, po přihrávce Zítky se ve slibné pozici ocitl zkušený Pelán, ale trefil jen moravskotřebovského gólmana Vlacha.
Hosté se z vedoucí branky radovali v 11. minutě. Vlčkova střela se od zadního mantinelu odrazila k Zadinovi, který puk pohotově poslal do domácí branky – 0:1. O minutu později mohl přidat druhou branku Hemský, jenže vysokého Vlacha nepřekonal. Při českotřebovské přesilovce se uvolnil Jindřich, mířil vedle. V závěru první třetiny uhodilo na druhé straně. Při šanci Aulehly ještě zachránil Kohouty skvělým zákrokem Petr. V 18. minutě však Pelán nepochopitelně přihrál Čiklovi, který zblízka pohodlně vyrovnal.
Nástup do druhé třetiny patřil hokejistům České Třebové. Nejprve se neujaly střely Vlčka a Fischera, ve 22. minutě však využil svoji sílu v předbrankovém prostoru obrovitý Fúzik – 1:2. Zajímavé věci byly k vidění ve 27. minutě. Českotřebovský útočník Zítka přelstil trojici protihráčů, jenže v koncovce si vylámal zuby na Vlachovi. Ve stejné minutě byl vyloučen Váně a první útok domácích udeřil podruhé, po rychlé kombinaci se prosadil Černý – 2:2.
Potřetí a v nedělním utkání naposledy se Kohouti dostali do vedení ve 34. minutě, po Vlčkově přihrávce předvedl své rychlé a šikovné ruce Hemský – 2:3. Hosté se radovali necelou minutu, domácím stačilo k vyrovnání pouze 52 vteřin. Po dalším okénku v českotřebovské obraně se pohotovou tečí přesně trefil Mička – 3:3. V táboře Kohoutů mohlo být opět veseleji, jenže Zítka a Fúzik své slibné gólové šance neproměnili.
Závěrečné dějství odstartovalo další přesilovou hrou Moravské Třebové, hosté se naštěstí ubránili. Propadli až ve chvíli, kdy oba týmy hrály bez jednoho vyloučeného hráče. Ve 44. minutě dostal domácí poprvé do vedení Černý – 4:3. Hosté kontrovali o čtyři minuty později, když zásluhou Fúzika také oni využili přesilovku – 4:4.
Kvalitní a vyrovnaný zápas měl strhující závěr. Minutu po vyrovnávacím gólu byl v úniku faulován Hemský, který však ve 49. minutě trestné střílení neproměnil! A bylo hůř. V 51. minutě spálil vyloženou příležitost Zítka…
V čase 51:52 byl naprosto mylně vyloučen Zadina, jeho spoluhráči se znovu ubránili. V čase 58:38 byl Vlček podražen Prokopem a Kohoutům se naskytla obrovská šance v podobě přesilové hry. V útočném pásmu však prohráli vhazování, obránce Rajnoha poslal dlouhou přihrávku Černému, který v oslabení přesným švihem rozhodl – 5:4. Hosté to v závěru zkoušeli v šesti proti čtyřem, marně.
Druhé semifinále: Světlá nad Sázavou - Litomyšl 6:5 po samostatných nájezdech.