Moravská Třebová – Česká Třebová 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)

Pořád máme co dohánět
Branky: 9. Duba (Čikl), 18. Duba (Černý, Čikl), 22. Faltus, 27. Aulehla (Faltus), 33. Duba (Černý, Rosendorf), 60. Duba (Černý) – 16. Zítka (Schejbal, Fousek), 18. Zítka (Schejbal, Fousek), 29. Jindřich.
Rozhodčí: Doležal, Kukeně – Křivohlavý, Říha. Vyloučení: 4:6 (Hemský 20 min.).Využití: 1:0. Diváků: 736. Nejlepší hráči: Duba, Čikl, Černý, Faltus – Schejbal, Zítka.
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:3, 4:2, 4:3, 5:3, 6:3. Stav série: 2:1.
Moravská Třebová: Vlach – Kvapil, Rosendorf, Rajnoha, Pokorný, Schneider, Kutmon – Duba, Čikl, Černý – Faltus, Prokop, Aulehla – Muselík, Kobza, Řehulka.
Česká Třebová: Nimmerrichterr (33. Petr) - Škvor, Poskočil, Řehák, Fink, Lesák, Váně - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Fousek, Pelán, Schejbal – Fousek, Markl.

Kohouti začali v 5. minutě přesilovou hrou, ale branku soupeře vážněji neohrozili. V 9. minutě kryl domácí gólman Vlach střelu Vlčka a vzápětí přišla první pohroma. Zkušený Duba mazácky přešel přes obránce Řeháka a prudkým švihem trefil horní růžek českotřebovské branky – 1:0.
V polovině první třetiny byl vyloučen Muselík, jenže po třiceti vteřinách chyboval a fauloval na útočné modré Lesák a síly byly vyrovnány. Krize nastala v okamžiku, kdy byl vyloučen také Řehák. Kohouti úspěšně zvládli hru ve třech proti čtyřem (20 vteřin), přežili i dvojnásobné oslabení (32 vteřin) a bez inkasované branky přečkali pokračující klasické oslabení (65 vteřin). V čase 15:41 našel Schejbal před brankou Zítku, který bekhendem vyrovnal – 1:1. Aktivnější Slovan však znovu získal těsné vedení, v čase 17:06 se při signalizované výhodě podruhé prosadil Duba – 2:1. Českotřebovská odpověď byla rychlá, v čase 17:48 překonal nejistého gólmana Vlacha opět Zítka – 2:2.
Druhá třetina začala pro Kohouty tragicky. Na začátku byla nepřesná rozehrávka obránce Finka, který si vzápětí lehké nahození domácího útočníka Faltuse srazil rukou do vlastní branky – 3:2. Hosté měli dvě slibné příležitosti k vyrovnání. Zítka nejprve mířil do Vlacha, poté Fischer v gólové pozici místo přímé střely hledal zbytečnou přihrávkou Jindřicha. Ve 27. minutě získali domácí dvougólový náskok. Po zaváhání obranné dvojice Fink – Řehák se o to postaral Aulehla – 4:2.
Českotřebovští obránci neměli v neděli svůj den. Ve 28. minutě poslal chybující Lesák do sólového nájezdu Kobzu, jehož šanci kryl brankář Nimmerrichter. Slovan měl jasně navrch, a tak když ve stejné minutě vychytal Nimmerrichter také Kvapila, vzal si kouč Kohoutů raději oddechový čas. Vyplatilo se. Neuběhla ani jedna minuta, když se po individuální akci prosadil Jindřich – 4:3. Naděje Kohoutů pohasly po vyloučení Fischera. Domácí nasadili na přesilovku první útok, přesnou přihrávku Černého proměnil volný Duba – 5:3. Do českotřebovské branky nastoupil Petr, který v závěru druhé dvacetiminutovky zneškodnil šance Řehulky a Čikla.
Kohouti se v závěrečném dějství snažili o zvrat, ale jejich snaha vyšla naprázdno. Od 43. do 48. minuty se nedokázali střelecky prosadit Pelán, Vlček, Zadina, Zítka a zejména Poskočil. V 55. minutě hosté propadli při vlastní přesilové hře, po akci Černého zvonila tyčka českotřebovské branky. O tři a půl minuty později, po ráně Zítky, zachránila tyčka také moravskotřebovského gólmana. V závěru vsadili hosté na hru bez brankáře, puku se zmocnil Černý a na volného Dubu zívala prázdná branka – 6:3.