Kohouti vydřeli pátý zápas

Ve čtvrtém semifinálovém utkání se štěstí přiklonilo na stranu českotřebovských Kohoutů, kteří těsně zvítězili a odvrátili mečbol soupeře. Rozhodující pátý duel se bude hrát v neděli 21. února v Moravské Třebové.
Česká Třebová - Moravská Třebová 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 3. Jindřich (Zadina), 4. Jindřich (Fúzik, Fischer), 59. Pelán (Schejbal, Fousek) – 7. Mička (Čikl), 57. Kobza (Alulehla, Faltus).
Rozhodčí: Kratochvíl – Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:8 (navíc Kvapil 10 minut). Bez využití. Diváků: 612. Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Pelán – Vlach. Vývoj skóre: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2. Stav série: 2:2.
Česká Třebová: Nimmerrichterr - Škvor, Poskočil, Lesák, Řehák, Fink, Váně - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Fousek, Pelán, Schejbal – Fousek, Markl.
Moravská Třebová: Vlach – Kvapil, Rosendorf, Kršňák, Kutmon, Rajnoha, Pokorný – Mička, Čikl, Schneider – Řehulka, Muselík, Prokop – Aulehla, Kobza, Faltus – Radimecký.
Kohouti získali skvělým nástupem dvoubrankové vedení. V čase 2:15 skóroval, po krásné individuální akci a při hře ve čtyřech, útočník Jindřich – 1:0. V čase 3:57 se centr druhého českotřebovského útoku prosadil podruhé – 2:0. Vzápětí se však domácí tým na dlouhou dobu střelecky a bohužel i herně odmlčel. Hosté se do zápasu vrátili velmi rychle, v čase 6:15 využil zaváhání domácích obránců Mička – 2:1.
Ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky se hrálo pod taktovkou Slovanu. Domácí tým držel nad vodou brankář Nimmerrichter, který zlikvidoval šance Řehulky a Čikla. V 17. minutě byl při samostatném úniku faulován Aulehla, rozhodčí Kratochvíl správně nařídil trestné střílení, které gólman Nimmerrichter kryl. Kohouti se z moravskotřebovského tlaku vymanili až při vyloučení útočníka Čikla, kdy Fischerovu střelu zázračně lapil brankář Vlach. Při další přesilovce domácí naopak propadli, obráncům snadno pláchl Schneider, kterého znovu vychytal pozorný Nimmerrichter.
Ve druhém dějství diváci žádnou branku neviděli, daleko častěji se do slibných střeleckých příležitostí dostávali hokejisté Moravské Třebové. V rozmezí od 23. do 26. minuty se gólman Nimmerrichter vyznamenal při šancích Muselíka, Faltuse a Aulehly. V polovině střetnutí se Kohoutům naskytla obrovská příležitost k tomu, aby své vedení navýšili. Velmi špatně hranou přesilovou hru pěti proti třem přerušil po 70 vteřinách zbytečně faulující obránce Poskočil.
Domácí hokejisté si v této fázi utkání vypracovali jedinou brankovou příležitost, Fischer ji však nevyužil. Hosté byli lepší a stále častěji ohrožovali českotřebovskou branku, domácí trenér si proto v čase 33:18 raději vybral oddechový čas. Hosté měli smůlu ve 36. minutě, po ráně Faltyse zvonila tyčka. V závěru hráli Kohouti téměř dvě minuty ve čtyřech proti třem, jediným výsledkem jejich snahy byla tyčka nastřelená Jindřichem. Potom se ještě ocitl v ideální střelecké pozici Fousek, jenže místo přímé střely hledal zbytečnou přihrávkou Jindřicha a bylo po šanci.
Závěrečná třetina začala dalším výpadkem domácích beků, po které gólman Nimmerrichter úspěšně čelil nájezdu Mičky. Pořádnou hokejovou akci předvedli Kohouti až v 50. minutě, po dlouhé Jindřichově přihrávce se do moravskotřebovské obrany rozjel Fúzik, jehož prudkou ránu chytil gólman Vlach. Hosté zvedali radostí ruce nad hlavu v 54. minutě, ale branku vstřelili do posunuté domácí branky a tak ji sudí Kratochvíl správně neuznal.
Závěr čtvrtého duelu měl téměř infarktové parametry. Moravská Třebová se vyrovnávací branky dočkala v čase 56:22, když po rychlém protiútoku s přehledem srovnal Kobza – 2:2. Otřesení Kohouti však velmi rychle našli síly na gólovou odpověď. V čase 58:03 se po přihrávce Schejbala, který napravil svoji chybu při vyrovnávacím gólu soupeře, zblízka trefil Pelán – 3:2.
V čase 58:35 si oddechový čas vzali hosté, kteří vzápětí vsadili na hru bez brankáře a domácím zle zatápěli. Pojistku v podobě trefy do prázdné branky neproměnili Fousek s Jindřichem, oba mířili vedle.