Brány finále zůstaly hokejistům zavřeny

V rozhodujícím pátém semifinálovém utkání využil moravskotřebovský Slovan výhody domácího prostředí a českotřebovské Kohouty zdolal v prodloužení 5:4. O postupu soupeře rozhodla první útočná formace. Náš tým si v první polovině zápasu vypracoval tříbrankové vedení, které však během necelých pěti minut trestuhodně ztratil. Kohouty čekají na závěr sezony dva duely o třetí příčku s Litomyšlí.

Moravská Třebová – Česká Třebová 5:4 pr. (1:3, 3:1, 0:0 – 1:0)
Branky: 6. Čikl, 29. Černý (Duba), 33. Prokop (Muselík), 33. Duba (Černý), 63. Pokorný (Duba) – 3. Vlček (Zadina, Škvor), 5. Fúzik (Lesák, Řehák), 19. Fúzik (Jindřich), 24. Fischer (Jindřich)
Rozhodčí: Doležal, Kukeně – Říha, Nedvěd. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváků: 877. Nejlepší hráči: Duba, Čikl, Černý – Fúzik, Jindřich. Vývoj skóre: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4, 4:4, 5:4. Konečný stav série: 3:2.
Moravská Třebová: Vlach – Kvapil, Rosendorf, Pokorný, Rajnoha, Schneider, Kutmon – Duba, Čikl, Černý – Aulehla, Kobza, Faltus - Řehulka, Prokop, Muselík.
Česká Třebová: Nimmerrichterr - Škvor, Poskočil, Lesák, Řehák, Fink, Váně – Zítka, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Fousek, Pelán, Schejbal – Hemský.
Kohouti začali aktivně a to se jim vyplatilo. V čase 2:49 otevřel skóre Vlček – 0:1, kterému po rychlém objetí branky puk jako na talíři předložil Zadina. Domácí měli první gólovou příležitost vzápětí, po chybě Řeháka však brankář Nimmerrichter zázračně chytil střelu Aulehly. Za chvíli bylo na českotřebovské střídačce ještě veseleji. V čase 4:49, po přesném pasu Lesáka, přidal druhou branku Fúzik – 0:2. Netrvalo dlouho a hosté si vybrali první slabší chvilku. Za vlastní brankou přišel o puk Fousek, jehož zaváhání bleskurychle potrestal Čikl – 1:2.
Druhá polovina první třetiny patřila velmi dobře hrajícím Kohoutům. Jejich tlak odstartovala akce Schejbala s Pelánem, jehož střelecký pokus se štěstím vyrážel gólman Vlach. Ten si během krátké doby poradil s dalšími nebezpečnými střelami Jindřicha, Vlčka a Schejbal. Při dvou útočných výpadech Fúzika stáli při domácím brankář snad všichni svatí, puk dvakrát těsně minul levou tyčku. V čase 19:29 si s chutí hrající Fúzik zvedl náladu, napřáhl dva metry za modrou a prudkým švihem vymetl pravou šibenici domácí branky – 1:3.
Druhý českotřebovský útok znovu zaúřadoval na začátku druhé třetiny. Fúzik poslal kolmou přihrávku Jindřichovi, ten se kličkou zbavil obránce a rychlou přihrávkou naslepo našel před domácí brankou najetého Fischera, který měl velmi jednoduchou práci – 1:4.
Obrat a zmrtvýchvstání Slovanu odstartovala chyba Fischera ve vlastním obranném pásmu, kterou hasil nedovoleným zákrokem Jindřich. Domácí nasadili na přesilovou hru svoji nejsilnější zbraň a Kohouti poprvé inkasovali, po přihrávce Duby se v čase 28:43 trefil Černý – 2:4. Třetí brance domácích předcházel nepotrestaný faul Čikla na Fúzika (píchnutí holí), po kterém kapitán Slovanu rychle zmizel na střídačce.
Hostující tým vzápětí postihl nevídaný kolaps. Nejprve chybovali obránci Lesák s Řehákem, kteří v čase 32:13 umožnili snížit na rozdíl jedné branky Prokopovi – 3:4. Neuteklo ani třicet vteřin a dvojice moravskotřebovských veteránů se (s přispěním chybujícího Vlčka) postarala o vyrovnání. V čase 33:39 poslal 42letý Černý do šance 38letého Dubu a bylo hotovo – 4:4.
Závěr druhého dějství patřil domácím, kteří dostávali Kohouty pod stále silnější tlak. Ve 35. minutě spálil gólovku Faltus, šance Prokopa a Čikla zmařil pozorný brankář Nimmerrichter. Další horké chvíle prožívali hosté při vyloučení Poskočila, vzápětí rozhodčí Doležal odpustil domácím faul na Lesáka. Podstatné bylo, že se Kohouti ve čtyřech ubránili.
V závěrečné třetině se Kohouti výrazně zlepšili, bohužel jim nepřálo štěstí. Ve 45. minutě se domácí obranou protáhl Fischer, přihrál doleva Jindřichovi, po jehož střele zachránila gólmana Vlacha tyčka! Hosté si vzápětí zahráli první a jedinou přesilovou hru, Hemský však Vlacha nepřekonal. Stejně dopadl Schejbal, který zkoušel domácího gólmana překvapit střelou z otočky.
Další minuty ovládl opět Slovan, který se snažil rozhodnout v normální hrací době. Obrovskou příležitost měl v 55. minutě Řehulka, kterého znovu vychytal Nimmerrichter. V čase 58:47 si hosté vybrali oddechový čas, těsně před sirénou pálil vedle Aulehla.
V prodloužení zkoušel štěstí Vlček, jehož ránu v čase 62:19 vytěsnil gólman Vlach. Vzápětí uhodil blesk na druhé straně kluziště. Tvrdou ránu naprosto volného obránce Pokorného stačil brankář Nimmerrichter pouze vyrazit a obránci vzápětí jen přihlíželi, jak zkušený Duba vrací puk Pokornému, který v čase 62:51 snadno trefuje postup do finále – 5:4.