VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA 30. - 31. 1.

ČESKÝ POHÁR JUNIOREK  30. – 31. 1. 2016 TÁBOR

Ve dnech 30. – 31. 1. 2016 pokračoval 3. kolem Český pohár juniorek.  Pořadatelem turnaje byl TJ Volejbal Tábor, který uspořádal tento turnaj, pro druhou osmičku družstev ČP.  Odjíždíme z České Třebové v sobotu, v 04,45 hod, což je pro děvčata nepředstavitelná ranní hodina. Město Tábor nás přivítalo v 08 hodin. Jdeme se ubytovat a stěhujeme se do haly na Husově ulici, kde začínáme turnaj. Bohužel, nemocná je blokařka K. Bělková, jedna z našich  hlavních opor družstva. Místo ní jede starší žákyně Aneta Kőhlerová.

Sobota 30. 1. 2016

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – KCTM  VOLEJBAL VYSOČINA               0 : 2   23:25, 17:25 Soupeřem nám je KCTM, což znamená Krajské centrum talentované mládeže, kraje Vysočina. Takže, výběr talentovaných hráček, jednoznačně nejlepší družstvo naší skupiny.  Začínáme hrát výborně a hráčky hrající 1. ligu KKY doslova „drtíme“. Vedeme 23:16, představte si, že i toto se dá prohrát. Dva špatné příjmy servisu soupeře a naše výborná hra se sesype, jako domeček z karet. Prohráváme 23:25. Tento neúspěšně dohraný set, na nás nechává následky a druhý set prohráváme 17:25. Škoda, výborný začátek, ale špatný konec.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – SK HLINCOVKA                                          0 : 2   23:25, 21:25

Družstvo, které před 2. lety vyhrálo Český pohár starších žákyň, nyní hrající 1. ligu. Začínáme opět dobře, celý set vedeme, ale nedaří se dohrávat koncovky setů. Stejný problém máme i vedruhém setu, opět koncovka.  Kdyby se nám podařilo dohrát, tak  dobře rozjeté sety, již, by jsme měli 2 body. Prohráváme 0:2.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ MINERVA BOSKOVICE                        0 : 2   12:25, 20:25

Další z účastníků 1. ligy. Špatně zahrané koncovky, všech předchozích setů, dostaly českotřebovské dívky na dno. Již nebojují, pouze chodí po hřišti, a na co sáhnou, kazí. Prohráváme po ostudném výkonu 0:2. Stěhujeme se do druhé haly, kde budeme dohrávat zbývající 4. zápasy.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ VOLEJBAL TÁBOR                                 2 : 0   25:16, 25:19

Jako by se přemístěním do jiné haly, náhle vše změnilo. Hrajeme lépe, již neděláme tolik chyb  a bojujeme o první naše vítězství. Porážíme domácí družstvo 2:0, když spousta domácích fandů znechuceně odcházelo z tělocvičny. Máme 3 body za vítězství 2:0 nad dalším ligovým účastníkem.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – VKM REMA RYCHNOV N/ KNĚŽNOU              2 : 0   25:19, 25:15

Na družstvo Rychnova si českotřebovské dívky věří. Hrajeme v pohodě a vítězíme 2:0. Další 3 body do tabulky.

Neděle 31. 1. 2016

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – SK ŠPANIELKA ŘEPY                                2 : 1   23:25, 25:21, tiebreak 16:14

Družstvo Španielky Řepy, hraje také 1. ligu a má ambice postoupit do kvalifikace extraligy kadetek. Přiznám se, že jsem soupeře viděl hrát v HK a najednou má zcela jiné hráčky, hráčky, které táhnou výkonnost tohoto družstva. V prvním setu opět vedeme, ale ta koncovka… Za stavu 23:23, kazíme servis a servis soupeře pouze uhráváme. Ten je nekompromisní a tvrdým útokem středem vyhrává set. Druhý set hrajeme dobře, naopak soupeř je v útlumu po předchozím vyhraném setu. V koncovce druhého setu, družstvo Španielky opět po našich zbytečných chybách, začíná dotahovat, ale daří se úspěšně vítězně set dohrát. Třetí set, to byla nádherná bitva o každý míč, kterou se konečně daří v koncovce 16:14 vyhrát. Pěkný výkon českotřebovských dívek.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ JUNIOR BRNO                                         2 : 1   22:25, 25:20, tiebreak 21:19

Je to náš poslední zápas, již víme, že splníme daný cíl a to bylo udržet se v druhé osmičce. Tedy mezi nejlepšími 16 družstvy ČP. V Českém poháru jsou organizovány 4. osmičky.  Družstvo soupeře známe z 1. ligy juniorek, kde některá děvčata hrají. S myšlenkou, že nesestoupíme z této osmičky, nehrajeme dobře. Chybí více úsilí. První set prohráváme a do druhého setu střídáme, na hřiště pouštíme lavičku, protože již o nic nejde a dívky potřebují hrát. Co se stalo na hřišti, jsem ještě nezažil. Hráčky ze základu začínají hrát, pomáhají odstraňovat vzniklé chyby i za cenu obrovské bojovnosti a případného zranění. Vyhráváme druhý set. Hrajeme opět tiebreak. Tak „takovýto špíl se jen tak nevidí“. To byla demonstrace bojovnosti o každý míč z obou stran. Žádné družstvo nechtělo prohrát a body se stále přelévaly ze strany na stranu. Za stavu 19:19 si pamatují překrásný útok z nahrávky „č. 4“ adresované Lindou Klimkovou Tereze Peškové, která bez bloku bombou míč uklidila na zem“. Za což obě dívky sklidily obdiv přihlížejících trenérů, hráček a diváků. Poslední míč si nepamatuji, vím, že ho soupeř vyhodil mimo hřiště, ale pamatuji si jeden z předchozích míčů, který jsme „čapaly již v pádu“ a bylo vidět, že se to již asi nepodaří přehrát přes síť, když, „ kde se vzala, tu se vzala“ Veronika Šplíchalová hodila obrovskou „mrštěnku“, míč přehrála přes síť a soupeř pouze „čučel“. Nikdo již nečekal, že by se to dalo přehrát. Opravdu skvělá reklama na volejbal, za což dívky od přihlížejících trenérů, hráček a diváku sklidily obdiv a uznání, který v té euforii vůbec nezaregistrovaly. Já při gratulacích k vítězství od trenérů a organizátorů děkoval za dívky.
Každý víte, že nejsem člověk, který chválí, když to nestojí za to, ale toto stojí za obrovskou pochvalu.
Chválím všechny dívky, za příkladný přístup k těmto pro nás velice důležitým zápasům.
Hrála a střídala: kapitánka Šplíchalová Veronika, blokařka Pešková Tereza a Kőhlerová Aneta, nahrávačka Klimková Linda, jako libero hrála Foldynová Natálie, smečařky Voleská Kristýna, Bečičková Michaela, Nerudová Monika a Václavková Hana.

1:2 (18,-15,-9)

V sobotu 6. 2. 2016 nás čeká první kolo baráže o udržení v 1. lize juniorek. Soupeřem nám bude družstvo Nového Jičína, Od 9 hod hrají ženy, od 11 hod první zápas 1. ligy juniorek. Zapsal R. Hanzelka

30. 1. 2016 SVITAVY ČP STARŠÍCH ŽÁKŮ.

Dne 30. 1. 2016 se hráči, kteří věkově spadají do kategorie  starších žáků, zúčastnili turnaje Českého poháru ve Svitavách, spolu s hráči VK Litomyšl. Turnaj odehráli pod hlavičkou Litomyšle. Z našeho oddílu turnaj odehráli Kadlec, Kohoutek, Šplíchal a Lukáš. Kluci odehráli celkem 6 zápasů, zlepšili si herní praxi a zápas od zápasu se lepšili. Družstvo se umístilo na 5. místě z 8 účastníků, když postup do finále jim utekl o pár míčů.   Za českotřebovský volejbal Michal Kadlec.
;

BAREVNÝ MINIVOLEJBAL SVITAVY.

V neděli 31.1.2016 byla odehrána druhá část Barevného
minivolejbalu
ve Svitavách.
Po žluté a oranžové kategorii přišla tuto neděli na řadu kategorie červená a modrá. Zápasy se hrály na osm minut, ve skupině každý s každým. Z České Třebové odcestovalo celkem 18 hráček.
V modré kategorii bylo přihlášeno celkem 18 družstev z Pardubického kraje, rozdělených do dvou skupin. Českotřebovským děvčatům pod vedením Pavla Vernera se dařilo - z čtyř přihlášených družstev tři dosáhly až na medaile.

ČT A- Elen Balážová, Kristýna Vomáčková, Ema Kráčalová   - 3.místo
ČT B- Šárka Dvořáková, Nikola Hyláková, Kateřina Paarová  - 2.místo
ČT C- Adéla Dušková, Eliška Pešková, Kristýna Vernerová    - 1.místo
ČT D- Sandra Landová, Anna Kaplanová, Veronika Štiková

V červené kategorii startovalo celkem 26 družstev, rozdělených do tří skupin. K vidění byly první zdařilé volejbalové momenty nové hráčky - Sáry Horákové.