Rekordní výhra na cestě k bronzu

Povedlo se. Rekordní výhra před nejvyšší návštěvou. Českotřebovští Kohouti ve druhém souboji o třetí příčku v krajské lize rozstříleli na vlastním ledě Litomyšl 15:2 a obhájili loňský bronz. Nedělní zápas navštívilo 725 diváků, nejvíc v probíhající sezoně.
 Česká Třebová – Litomyšl 15:2 (3:1, 4:1, 8:0)
Branky: 11. Pelán (Fousek), 12. Hemský (Vlček, Škvor), 17. Fischer (Jindřich, Fúzik), 27. Fúzik (Jindřich, Řehák), 3. Škvor (Vlček, Hemský), 34. Fúzik (Jindřich), 35. Pelán (Fink, Váně), 42. Fousek (Fink, Schejbal), 42. Zadina (Vlček, Hemský), 44. Hemský (Vlček, Škvor), 49. Schejbal (Váně, Fink), 51. Fúzik (Jindřich, Fischer), 54. Fischer (Fúzik, Jindřich), 56. Jindřich (Fischer, Fúzik) – 16. Ondráček (Budina, Lustyk), 40. Ondráček.
Rozhodčí: Kratochvíl – Potůček, Plch. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:1. Diváků: 725. Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Pelán, Fúzik. Konečný stav série: 2:0.
Česká Třebová: Nimmerrichter- Škvor, Poskočil, Lesák, Řehák, Fink, Váně - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Schejbal, Pelán, Fousek - Zítka.
Litomyšl: Misiorz (35. Nešpor) – Lustyk, Š. Svec, Ondráček, Krutina, Skalník – Jankovský, Pilavka, Vomočil - Budina, Skoumal, Šeda - Dvořák, M. Švec, Zavřel - Sokol, Hynek.
Začátek zápasu podobnému výsledku vůbec nenasvědčoval, naopak. Domácí v prvních deseti minutách herně propadli, dělali chybu za chybou a jen brankáři Nimmerrichterovi mohli děkovat za to, že na ukazateli skóre svítily dvě nuly. Do první gólové šance se dostal v 5. minutě Zavřel, v 9. minutě mohl skórovat Šeda a v 10. minutě si na domácím brankáři vylámal zuby Ondráček.
Kohoutům pomohla první přesilová hra, v čase 10:38 potrestal Ondráčkův nedovolený zákrok důrazný Pelán – 1:0, který si dal dárek k sobotním 35. narozeninám. Další pohroma potkala hostující tým v čase 11:26, kdy po skvělé Vlčkově přihrávce zblízka skóroval Hemský – 2:0. Okénka v českotřebovské obraně chvílemi nabývala obřích rozměrů, ve 13. minutě zlikvidoval gólman Nimmerrichter nájezd Budiny, o dvě minuty později zmařil i vyloženou příležitost Jankovského.
Na krátký čas vrátila Litomyšl první přesilovka, po faulu a vyloučení Řeháka se v čase 15:47 prosadil tvrdě střílející obránce Ondráček – 2:1. Českotřebovská odpověď byla rychlá a gólová, protože hned v čase 16:38 zaskočil brankáře Misiorze tvrdou ranou z pravého křídla Fischer – 3:1. Domácí hokejisté mohli své vedení navýšit, to by však museli gólové šance proměnit nejprve Schejbal a po něm Fousek.
Ve 26. minutě napodobil své spoluhráče Fúzik, který v ideální střelecké pozici nastřelil jen brankáře Misiorze. O pár vteřin později se Fúzik dočkal, v čase 26:18 si počkal u zadní tyčky a pohodlně vstřelil čtvrtý gól – 4:1. Kohouti ovládli hru a stříleli další branky, na rozdíl čtyř branek zvyšoval v čase 27:36 Škvor, který dorážel Vlčkovu střelu – 5:1.
V polovině střetnutí se domácí ubránili přesilovce soupeře a vzápětí mu uštědřili definitivní ránu, když během pouhých 15 vteřin vstřelili další dva góly. Nejprve se v čase 33:56 radoval Fúzik – 6:1, poté se v čase 34:11 podruhé v utkání trefil oslavenec Pelán – 7:1, který se postaral o střídání litomyšlských brankářů. V závěrečné minutě druhé třetiny spálil obrovskou příležitost Schejbal, pouhou jednu vteřinu před druhou sirénou potrestal Zadinovu chybu ofenzívně laděný bek Ondráček – 7:2.
Závěrečné dějství ovládli Kohouti, kteří Litomyšli nastříleli další osm branek. Hosté propadli neuvěřitelným způsobem v úvodu třetí třetiny, kdy v rozmezí 48 vteřin inkasovali tři góly. V rychlém sledu se o ně postarali střelci Jindřich – 8:2, Fousek – 9:2 a Zadina – 10:2. Na další gól čekali nadšení fanoušci pouhé dvě minuty, při přesilové hře mířil do černého Hemský – 11:2.
Hladoví Kohouti odevzdaného protivníka nešetřili. Ve 46. minutě orazítkoval smolař Schejbal horní tyčku, ve 49. minutě se stejný hráč konečně trefil – 12:2. Parádním sólem přes celé kluziště završil v 51. minutě svůj hattrick Fúzik – 13:2. Vzápětí se náhradní brankář Litomyšle Nešpor vyznamenal při šancích Vlčka a Fischera. Přesto ještě dvakrát lovil puk za svými zády. V 54. minutě jej překonal Fischer – 14:2, v 56. minutě se jako poslední zapsal do listiny střelců Jindřich – 15:2.

FINÁLE - třetí utkání:  Světlá nad Sázavou – Moravská Třebová 3:5. Konečný stav série: 0:3.

Ohlasy k "bronzovému" utkání

Stalo se to, co asi nikdo nečekal. Po přesvědčivé výhře na ledě soupeře si Kohouti doma na Litomyšl zle vyšlápli, ve druhém duelu o bronz ji nastříleli patnáct branek. V českotřebovském táboře logicky vládla velká spokojenost.
Jan LUSTYK, generální ředitel Rieter CZ: „Viděli jsme rekordní výhru před rekordní návštěvou. Série skončila splněním základního cíle, obhájením loňského bronzu. Škoda, chybělo málo, abychom postoupili do finále. Do příští sezony půjdeme s jasným cílem, být ve finále.“
Vladimír VANĚK, předseda a manažer klubu: „Nejen fotbal, ale asi ani hokej nemá logiku. Začátek zápasu patřil jasně Litomyšli, která si v první třetině vypracovala pět gólových šancí. Mužstvo v těchto chvílích skvěle podržel brankář Nimmerrichter. V polovině utkání bylo naštěstí všechno jinak. Jsem rád, že hráči nepolevili a nakonec soupeře, ale především výborné fanoušky, obdarovali patnácti brankami.“
Jaromír JINDŘICH, trenér Kohoutů: „Začali jsme velmi nervózně a dělali chybu za chybou, první dvě branky mužstvo uklidnily. Zápas jsme potom měli pod kontrolou, děkuji hráčům za třetí místo. Myslím, že si diváci tenhle zápas docela užili.“
Kamil NIMMERRICHTER, brankář Kohoutů: „První třetina byla z naší strany špatná. Soupeř se dostal do několika šancí, něco jsem naštěstí pochytal. Od stavu 5:1 to byla exhibice, děkujeme fanouškům.“
Ladislav JINDŘICH, útočník Kohoutů: „První třetina byla strašná. Kdyby soupeř proměnil své šance, mohlo se to vyvíjet jinak. Naštěstí jsme se včas probudili a začali hrát dobrý hokej.“
Pavel PELÁN, útočník Kohoutů: „Jsme rádi za třetí příčku, alespoň jsme obhájili loňské pozice. S odstupem času mne strašně mrzí, že jsme nepostoupili do finále.“
Petr VLČEK, kapitán Kohoutů: „Litomyšl byla v úvodu lepší, naštěstí neproměnila několik gólových příležitostí. Od stavu 2:0 jsme se uklidnili a byli jsme lepším mužstvem.“