Hokejbalová I. liga hraje play off

Česká Třebová skončila v osmifinále

SHC Opava 2:1 TJ Lokomotiva Česká Třebová
KONEC SÉRIE
2232 10.04.16 14:00 TJ Lokomotiva Česká Třebová 1 : 5 SHC Opava 0:1, 1:1, 0:3 » detail «
2240 16.04.16 16:00 SHC Opava 2 : 3 TJ Lokomotiva Česká Třebová 0:2, 1:1, 1:0 » detail «
2248 17.04.16 11:00 SHC Opava 2 : 1 p TJ Lokomotiva Česká Třebová 0:0, 1:1, 0:0 - 1:0 » detail «
Škoda prvního prohraného utkání doma, v Opavě Hrálo Kohouti dobře, vyrovnali stav zápasů na 1:1  a mohli vyhrát o podruhé....
Druhé místo v základní části ukořistila Opava, která si v prvním zápase vyřazovacích bojů připsala nejvyšší vítězství ze všech, jak tomu již v play-off bývá, nerodilo se vůbec lehce. Česká Třebová držela s opavským favoritem krok až do závěrečného dějství, kde rozhodly tři inkasované branky v síti Lokomotivy. Jak zhodnotil střetnutí opavský brankář Jonáš Grufík? „První zápas s Třebovou ukázal, že Východočeši se neporazí sami. Již od začátku na nás vlétli a my měli problémy s jejich důraznou a rychlou hrou. Naštěstí jsme dali v první třetině branku, ale vůbec bych se nedivil, kdyby to byl právě soupeř, který by vedl. V druhé části jsme hráli dost v oslabení a domácí nás potrestali gólem, který by byl ozdobou jakéhokoliv videosestřihu i v NHL. Ve třetí třetině ale domácí odešli fyzicky, my jim dali dvě branky za necelou minutu a to rozhodlo zápas. Dle mě nevyhrál lepší, ale šťastnější tým.“  To je komentář z webu Hokejbal.cz k 1. utkání v České Třebové v Benátkách.

Jak skončila základní část soutěže, mistr sestupuje!

I. NHBL – Základní část druhé nejvyšší hokejbalové soutěže je minulostí, šestnáctka týmů pro vyřazovací boje je kompletní. Ve strhujícím závěru mohou být spokojeni hokejbalisté Nového Strašecí a mosteckého Kovodemontu, černého Petra si naopak vytáhl Svítkov se Suchdolem, které čeká boj o udržení v 1. národní lize. Přímými sestupujícími jsou Bulldogs Brno a Karlovy Vary.
Již dlouho jistý vítěz základní části z Rakovníka měl v posledních dvou zápasech výhodu domácího prostředí, na vlastním hřišti vyprášil nejprve Poličku v poměru 5:1 a to zejména díky třem využítým přesilovým hrám. Jedním gólem v početní výhodě si Rakovničtí pomohli i proti pardubickému Svítkovu, který nejen, že na hřišti lídra neskóroval, navíc vyslal pouhých sedm střeleckých pokusů. Tabulkovou část sezóny zakončil Rakovník suverénně na prvním místě se ziskem 64 bodů.
Druhá nejlepší výchozí pozice před vyřazovacími boji patří opavským hokejbalistům, kteří nakonec uhájili před třetí Jihlavou pětibodový náskok. Pomohl jí k tomu zisk šesti bodů ze závěrečného dvoukola a také ztráta Jihlavy. Brankář opavského týmu Jonáš Grufík zhodnotil obě víkendová klání a podíval se i na osmifinálového soupeře Opavy: „O víkendu jsme se vydali do vzdálených západních Čech, kde nás v sobotu čekaly Litice. Zde jsme neměli silný začátek a po moji chybě jsme prohrávali 1:0. Naštěstí jsme rychle dorovnali a dle mého názoru jsme v první i druhé třetině, kde jsme navýšili na 3:1, byli lepší. Na začátku třetí třetiny jsme po chybě dostali kontaktní gól, což dostalo soupeře na koně a byli to právě domácí, kteří byli nebezpeční. Zamkli nás na 7 minut do obranného pásma, ale my jsme to naštěstí přečkali a zvítězili. Druhý den jsme hráli v Třemošné, kde jsme byli po celý zápas lepší, ale v brance čaroval Jásek. Dali jsme první branku na konci druhé třetiny a další v závěru zápasu. V osmifinále se střetneme s Českou Třebovou, která je pro nás skvělý soupeř. Hraje s velkým nasazením, takže to bude velice zajímavá série.“
Z prvního zápasu na domácím hřišti se těší také Dobřany a Teplice, kvalitní výsledky z vlastního hřiště budou chtít potvrdit v šesté Přelouči. Úvodních osm týmů odskočilo od dotírajících soupeřů ve velkém stylu, sedmý Olymp z Jindřichova Hradce a osmá Polička měla na devátý tým shodně náskok deseti bodů. Šestibodový víkend vyšvihl právě Snack, Dobřany tak budou díky postavení v základní části plnit v osmifinále roli velkého favorita.
Dvě výhry nám dopomohly k 4. místu v celkové tabulce po základní části. Už jen tohle je pro náš tým velký úspěch, předčili jsme tak pomyslný plán. Brno nás trápilo hodně a hrál se vyrovnaný zápas, v kterém vynikl náš Jan Marek v brance,´přičemž mu skvěle sekundoval jeho kolega v brance hostí. Vše rozhodla početní výhoda ve třetí třetině, ve které jsme vstřelili důležitou vedoucí branku na 2:1, pak jsme ještě skóre navýšili, to už byla poslední tečka za zápasem. V neděli hosté z Třebové kousali pouze první část, poté jsme převzali iniciativu do našich rukou. Velmi dobrou hrou překvapil matador Petr Kvasnička v dresu hostí. Pořád jsou to ale jen dílčí úspěchy, nová soutěž začíná o příštím víkendu. Startovní čára pro všechny mančafty je tedy nyní na bodě nula a naši mladí kluci mohou nabrat další zkušenosti. Musíme však zůstat při zemi, neboť po úspěchu touží každý tým. Pokora, bojovnost a maximální nasazení, s tím se pokusíme do těchto bojů vyrazit,“ řekl k poslednímu víkendu základní části trenér Václav Šlehofer.
Nyní přejdeme k zuřivému boji o postupující šestnácté místo. Z velmi nepříjemné pozice se dostal tým Nového Strašecí. Celek, který se dlouho strachoval o udržení se ve druhé nejvyšší soutěži, dokázal o posledním víkendu šokovat jihlavského favorita a na vlastním hřišti mu nasázel hned šest branek. Díky sobotnímu vítězství proti Chlumci se posunul na čtrnácté místo a v prvním kole play-off se může těšit na reprízu posledního střetnutí proti Jihlavě.
Jedno vítězství ze dvou utkání udrželo v postupové šestnáctce celek České Třebové a Mostu. Lokomotiva zachránila play-off zápasem na hřišti Tatranu Třemošná, mostecké hokejbalisty udržela v play-off domácí výhra nad Přeloučí. V konečném součtu smutní i pardubický Svítkov, kterého po dvou vysokých porážkách čeká místo bojů v play-off zápolení v baráži.
V posledních zápasech se rozhodovalo také o přímých sestupujících do 2. ligy. Zřejmě nejjasnější karty měli rozdány hráči Karlových Varů, obhájce titulu letošní ročník vůbec nezvládl a v tabulce nakonec skončil na poslední pozici. Až vzájemné zápasy rozhodly o sestupu nováčka z Brna, před kterého se na poslední chvíli vyšvihl tým Suchdolu nad Lužnicí. Pro šestnáct nejlepších startuje osmifinále play-off již následující víkend!