VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 9. – 10. 4. 2016.

11. ročník turnaje O pohár Jestřebích hor
pořadatelé: TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší a TJ Červený Kostelec
Společný turnaj starších žákyň a kadetek
Místem turnaje je nádherná sportovní hala v Červeném Kostelci, kam jezdí k zápasům 2. ligy i naše družstvo žen. Turnaj byl pro naše družstvo poslední herní přípravou před kvalifikací na MČR.
Do turnaje se přihlásilo celkem 13 družstev, která byla rozdělena do 3 základních skupin. Vítězové skupin následně hráli o konečné 1-3 místo, druzí o 4-6 místo atd. Pořadatelé zvolili v současné době hodně diskutovaný nový herní systém na čas. Hrálo se na dva sety po 15ti minutách. Mezi zápasy byla pauza na rozcvičení 15 minut.

Č. Třebová - TJ Sokol Dolní Újezd   KKY    1:1 (33:38)
V prvním setu hrajeme bezchybně v útoku.
Č. Třebová - Slávia Hradec Králové  ZKY    1:1  (40:30)
Družstvo známe z ČP, hrajeme vyrovnaný zápas.
Č. Třebová - VO TJ Lanškroun         ZKY   2:0  (42:19)
Ve druhém setu se zranila Áďa a turnaj dohráváme v 6 hráčkách
Č. Třebová - TJ Červený Kostelec     ZKY    1:1  (42:38)
První set vyhráváme, ve druhém setu máme v koncovce náskok, který ale prohospodaříme a o bod prohráváme.

Po čtyřech zápasech v základní skupině končíme na druhém místě. Pořadí ve skupině - Dolní Újezd, Č. Třebová, Hradec Králové, Červený Kostelec, Lanškroun.

O konečné pořadí v turnaji hrajeme proti druhým ze skupiny A a C.
Č. Třebová - VK Kralupy ZKY    1:1  (38:31)
Kralupy přijely s početným družstvem hráček. V prvním setu jsme v útlumu. Máme problém s rychlostí přesunů a hlavně pohybem na hřišti. První set prohráváme s velkým bodovým rozdílem. Jsem hodně nespokojený s výkonem v prvním setu, což holky pochopily a do druhého setu nastupují jako vyměněné. Velká pochvala pro naše hráčky. Dokázaly se vzchopit proti družstvu Kralup, které skončily v Českém poháru žákyň na 7. místě!

Č. Třebová - Spartak Polička KKY    1:1  (31:36)
Po 15minutové pauze nastupujeme proti děvčatům z Poličky. My hrajeme šestý zápas, Polička teprve čtvrtý. Proti Kralupům budou hrát až po nás. Fyzicky zápas v prvním setu ještě jakštakš zvládáme, ale ve druhém setu už není z čeho brát. Po posledním hvizdu rozhodčího padají holky v slzách a vyčerpané k zemi :-))
Holky zaslouží velkou pochvalu za přístup i za výkon. Bezvadně fungovaly věci, na kterých pracujeme na tréninku. Za zmínku stojí i to, že v družstvech Trutnova nastoupily tři dívky z reprezentace :-)

13. VO TJ Lanškroun       ZKY

Hráčky: L. Farago, S. Horská, A. Kohlerová, V. Koubová, N. Kubátová, A. Říhová, V. Vomáčková. Chyběla nemocná M. Kubištová a T. Kahounová v rekonvalescenci L. Rybková Trenéři: J a J Koubovi

MČR MLADŠÍCH ŽÁKYŇ, KVALIFIKACE, NOVÉ VESELÍ.

0:2 (-22,-21)

Přehazovaná chlapci – finálový turnaj Litomyšl.

V neděli 10. dubna 2016 pořádal Volejbalový oddíl Litomyšl finálový turnaj přehazované trojic chlapců. Náš oddíl reprezentovala opět tři družstva. Tentokrát družstvo ČT A obsadilo 3. místo, družstvo ČT B 8. místo a ČT C 15. místo.

ČT A – Michal Štech, Kuba Očenáš, Seb Svojanovský

ČT B – Tomáš Kalousek, Míša Kubíček, Dominik Kráčmer

ČT C – Honza Homoláč, Kuba Simon, Kája Sixta, Honza Vávra

Celou sezónu musíme zhodnotit jako zdařilou. Všichni kluci zažili pocit úspěchu, ale i momenty, kdy se tolik nedařilo. Vzhledem k tomu, že jsme pro každý turnaj měnili složení družstev, zahrál si každý s každým. Tím se nám daří postupně srovnávat výkonnost jednotlivých hráčů, kterou potřebujeme ke klasickému šestkovému volejbalu, který nás čeká za dva roky. Na klucích je vidět, že je hra baví, což je pro nás v tuto chvíli nejdůležitější. Za trenéry: Radka Benešová, Jiří Fišar

Turnaj v minipřehazované Dolní Újezd.

V neděli 10.4. vyrazili naši svěřenci na turnaj pro začínající malé volejbalisty do Dolního Újezdu. Turnaje se zúčastnilo 14 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin. Každé družstvo odehrálo 6 zápasů. Ve skupině „A“ třikrát vyhrály a nakonec obsadily pěkné 4. místo Verča Štechová a Kája Cetkovská. Ve skupině „B“ náš oddíl reprezentovalo smíšeně družstvo Luky  Halva a Luci Felgrová, kteří se ve čtyřech zápasech radovali z vítězství a skončili na 3. místě. AF