VNUČKA LUCIE VĚNOVALA VÍTĚZSTVÍ PŘEDČASNĚ ZESNULÉMU DĚDEČKOVI

Několik posledních let závodila sympatická slečna Lucie Rudolecká z Prahy v tandemu se svým milovaným dědečkem Stanislavem Umou na cyklistické čtyřiadvacetihodinovce pořádané velice aktivním orlicko-ústeckým sdružením „Rozhoupej město“. Tehdy neplnoleté slečince sedmdesátiletému dědečkovi se na trase Ústí nad Orlicí – Hylváty, Dlouhá Třebová neobyčejně dařilo. Kdo by také v České Třebové neznal emeritního ředitele základní školy Nádražní, zpěváka, klávesistu, sportovce, hlavně však cyklistu a stále usměvavého Stanislava Umu. V červenci 2015 se tato skvělá dvojice po úspěšně zdolané čtyřiadvacetihodinovce bohužel radovala v cíli, před budovou Metrixu naposledy. Dědeček Stanislav Uma zemřel 15. září 2015.
Orlickoústecké občanské sdružení „Rozhoupej město“ však organizuje i čtyřiadvacetihodinovku na nohách! Popáté šli extrémní sportovci tento závod o víkendu 21. a 22. května. Start před restaurací „U tří mostů“ v sobotu v 10 hodin, cíl v neděli v 10 hodin tamtéž.
V kategorii žen zvítězila výše jmenovaná Lucie Rudolecká 84 km; 2. místo Martina Rábová (Česká Třebová) 72 km;3. místo Lucie Hamerníhová 60 km (Dlouhá Třebová).
Slavnostnímu vyhlášení výsledků byla přítomna i babička Umova. Vítězné vnučce tleskala se slzami v očích. Myslí jí určitě probíhal ten celoživotní manželův sportovní film. „To by z toho měl dědeček radost…“. Svoje vítězství věnovala Lucinka milovanému dědečkovi.
Kategorii nejmladších závodníků do 15 let ovládala jako konečně pokaždé orlicko-ústecká dvojčata Terezka a Toník Jiráskovi. Děti pochodovaly celý den ruku v ruce s výkonem 88 km. Druhé místo obsadila Eliška Hamerníková.
Dvoučlenná družstva: 1. místo HOJ GAGARINA (M. Marek, O. Marek) 168 km.
Tříčlenná družstva: 1/ZOOM ZOOM (J. Fikejz, R. Vlásek, J. Brokl) 204km; 2. místo TJ SOKOL UO (V. Lehký, J. Ludvíček, K. Brožová)192km. Čtyřnásobná vítězka jednotlivkyň Monika Jirásková přizvala letos do tříčlenného družstva i maminku Květu Richterovou a sestru Jitku Novákovou. „Rozesmáté kecky“ skončily v tvrdé konkurenci třetí. Výkon 160km.
Z jednotlivců zvítězil Pavel Borek 148km, 2/Pavel Brožek 120km,  3/David Polák 116km.
Soutěžili i pejskové:1/Foxteriér ARGO 48km, 2/pouliční tým Miki Snížek 40km.