Českotřebovský deník  247/2016 (25/9)
Veřejné shromáždění na Starém náměstí

Dovolujeme si vás informovat, že v pondělí 26.9. se v 15:00 uskuteční veřejné shromáždění na Starém náměstí v České Třebové. Tématem bude "zastínění" jediné zachovalé rotundy ve východních Čechách, která se nachází právě v České Třebové.
Účastníky budeme společně se zástupci petičního výboru informovat o aktuálním vývoji kauzy a dalších krocích, které v této věci připravujeme. Po skončení shromáždění se přítomní přesunou na jednání zastupitelstva města.
Martin J. Kadrman viceprezident
Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví, z.s. Karoliny Světlé 5  110 00 Praha 1

7. kolo Krajského fotbalového přeboru: pěkný výsledek v Přelouči

Sobota 24. 9. 2016 10:15  Žamberk - Dolní Újezd 2:1 (1:0)  50 diváků Žamberk
Branky: 28. Černík Jakub, 86. Kopecký Ondřej - 77. Pešina Jakub  Rozhodčí: Braun Martin - Ujec Jiří, Schmeiser Marek. Delegát: Honl Zdeněk.

Sobota 24. 9. 2016 10:15  Moravská Třebová - Třemošnice 2:1 (0:0) 150 diváků Mor. Třebová
Branky: 51. Staněk Tomáš (pen.), 76. Potáček Martin - 62. Šindelář Petr  Rozhodčí: Bednář Jaroslav - Jansa Adam, Komínek Lukáš. Delegát: Šimek Zdeněk.

Sobota 24. 9. 2016 16:30  Přelouč - Česká Třebová 2:5 (0:1)  111 diváků Přelouč
Branky: 72. Vančura Václav, 77. Klouda Richard - 2. Ezr Oldřich, 55. Ezr Oldřich, 58. Hašek Martin, 64. Hašek Jiří, 89. Zahálka Petr Rozhodčí: Zita Miloslav - Halda Petr, Kolbaba Pavel. Delegát: Reinberg Pavel.

Sobota 24. 9. 2016 16:30  Chrudim B - Holice 4:3 (1:1) Pen: 4:3  122 diváků Chrudim - UMT
Branky: 15. Tlapák Patrik (pen.), 63. Zavřel Adam, 86. Žalud Daniel - 18. Stránský Josef (vl.), 56. Jedlička Jakub (pen.), 73. Jedlička Tomáš Rozhodčí: Beneš David - Pavlas Jiří, Kotyza Václav. Delegát: Cápay Libor.

Sobota 24. 9. 2016 16:30  Slatiňany - Polička 7:1 (3:0)  60 diváků Slatiňany 2016530A1A0703
Branky: 28. Kopecký Jiří (pen.), 37. Pokorný Martin, 43. Kopecký Jiří, 52. Slováček Matěj, 55. Kopecký Jiří, 66. Beran Jiří, 82. Slováček Matěj - 75. Scheib Petr Rozhodčí: Schmeiser Kamil - Volný Bohuslav, Papáček Libor. Delegát: Školout František.
Kuželkáři zúročili domácí prostředí

Výsledkový servis
KK Hvězda Trnovany - SKK Jičín 6:2 3584-3436 (14:10) 24.09.
KK Slovan Rosice - HKK Olomouc 3:5 3489-3503 (12:12) 24.09.
TJ LokoČeská Třebová - TJ Červený Kostelec 7:1 3777-3584 (16:8) 24.09.
KK Moravská Slávia Brno - SKK Vrchlabí 1:7 3208-3299 (7,5:16,5) 24.09.
TJ Valašské Meziříčí - TJ Třebíč 2:6 3336-3421 (11:13) 24.09.
I. kuželkářská liga žen - prohra v Rokycanech - Alena Holcová nehrála

Výsledkový servis KK Blansko - SKK Jičín 6:2 3314-3262 (14,5:9,5) 24.09.
KK Slovan Rosice - TJ Spartak Přerov 3:5 3355-3407 (12:12) 24.09.
TJ Sokol Husovice - SKK Náchod 6:2 3169-3107 (15:9) 24.09.
SKK Rokycany - TJ Lokomotiva Česká Třebová 6:2 3321-2698 (15:9) 24.09.
TJ Valašské Meziříčí - KK Konstruktiva Praha 5:3 3222-3190 (12:12) 24.09.
KK Slavia Praha - TJ Sokol Duchcov 2:6 3197-3322 (11:13) 24.09.

Hokejistům se v pátek v přípravě opět nedařilo

Dvě třetiny hráli Kohouti s favoritem krajské ligy na Královéhradecku vyrovnanou partii, znovu však vyhořeli v koncovce. V závěrečném dějství však herně propadli a během čtrnácti minut čtyřikrát inkasovali. Soupeř tvrdě trestal vyloučení našich hráčů, celkem třikrát skóroval při přesilových hrách.
Dvůr Králové nad Labem - Česká Třebová 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
Branky: 7. Ježek (Szakal, Klust), 44. Háze, 53. Krejcar (Hamerský, Luštinec), 55. Hamerský, 57. Zmítko (Karlík).
Vyloučení: 6:9. Využití: 3:0. Diváků: 25 (!).
Dvůr Králové: Čáp – Daňo, Karlík, Klust, Hamerský, Vitebský, Mišinec – Vacek, Veselý, Zmítko - Ježek, Szakal, Luštinec – Lelka, Sedláček, Rutrle – Rychtera, Háze, Krejcar.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Jirák, Lesák, Boruch, Vondráček, Šimončič – Hemský, Vlček, Zadina – Pelán, Jindřich, Kavalír – Zítka, Stehno, Schejbal – Pejcha.
Do první gólové šance se dostal ve 3. minutě dvorský Zmítko, brankáře Nimmerrcihetra naštěstí zachránila horní tyčka. Za Kohouty odpověděl hned ve 4. minutě Zadina, jehož střelecký pokus zneškodnil gólman Čáp. Dvůr se ujal vedení v 7. minutě, kdy potrestal vyloučení Pelána. Šanci Luštince zmařil výtečným zákrokem Nimmerrichter, na dorážku Ježka však byl krátký – 1:0.
O dvě minuty později si Kohouti vypracovali další dvě příležitosti, jenže Vlček a o chvíli později ani Jindřich pozorného Čápa nepřekonali. V závěru první třetiny se nejprve znovu vytáhl Nimmerrichter, který vychytal Rychteru a Házeho. Z rychlého protiútoku nedokázal vyrovnat Hemský, ve 20. minutě se protáhl mezi obránci Jindřich, jenže blafákem Čápa nepřekonal.
V úvodu druhého dějství, při českotřebovské přesilové hře, soupeře opět podržel gólman Čáp. Ten si ve 22. minutě poradil se šancemi Jindřicha a Zadiny, po dělovce Vondráčka vyrážel puk maskou. Kohouti pokračovali ve zlepšeném výkonu, dokázali soupeře přitlačit před jeho branku, ale v koncovce jim chybělo štěstí a především jednoduchost a důraz. Ve 29. minutě měl vyrovnávací gól na své holi Hemský, vysoko přestřelil. Závěr druhé dvacetiminutovky patřil výborným gólmanům. Domácí Čáp zmařil v pořadí čtvrtou slibnou příležitost Jindřicha, hostující Nimmerrichter se vyznamenal při gólové šanci Zmítky. Poslední slovo před druhou sirénou patřilo Vlčkovi, který pálil vedle.
Závěrečná třetina odstartovala dalším skvělým zákrokem gólmana Čápa, na kterém ztroskotal Hemský. Ve 44. minutě chyboval v obranném pásmu útočník Šimončič (z nouze nastupující v obraně), po nahození Házeho puk nešťastně tečoval do vlastní branky Zítka – 2:0. Vzápětí chyboval Škvor, dělovku Veselého zastavila pravá tyčka. Ve 49. minutě mohl Kohoutům vrátit naději Kavalír, ani on se však mezi střelce nezapsal.
Druhou přesilovou hru využili domácí v čase 52:37, kdy se šikovnou tečí prosadil Krejcar – 3:0. Za necelé dvě minuty bylo definitivně rozhodnuto, při hře ve čtyřech skóroval obránce Hamerský – 4:0. Popáté inkasovali Kohouti v čase 56:17, v pořadí třetí přesilovku využil Zmítko – 5:0. Hotovo. Vysoká a zasloužená výhra soupeře byla na světě.