První hokejová příprava: festival nevyužitých šancí

K prvnímu přípravnému utkání si Kohouti pozvali Nový Bydžov, který hraje krajskou ligu v Královéhradeckém kraji. Českotřebovští hokejisté vstřelili tři branky, jenže dalších jedenáct vyložených šancí neproměnili, a tak se z těsného vítězství radoval chytře hrající soupeř, který byl v koncovce mnohem efektivnější.
Česká Třebová - Nový Bydžov 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky: 17. Schejbal (Vlček), 28. Pejcha (Pelán), 53. Fúzik – 16. Bradler (Kubišta), 19. Kubišta (M. Kozák), 37. Šimůnek (Postolka, Kubišta), 46. Postolka (Kubišta).
Rozhodčí: Sedlák – Melichar, Klacl. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváků: 193.
Česká Třebová: Nimmerrichter (30. Jánský) – Škvor, Veselý, Krejnus, Jirák, Vondráček, Lesák, Fink, Boruch – Schejbal, Vlček, Zadina – Pejcha, Pelán, Kavalír – Hemský, Jindřich, Šimončič – Fúzik, Stehno, Zítka.
Nový Bydžov: Bartozel – Bradler, Nedbal, Novák, Jiránek – Postolka, Kubišta, M. Kozák – L. Kozák, Šimůnek, Jebavý – Špaček, Gottwald.
V úvodní pětiminutovce si oba týmy vypracovaly po jedné gólové příležitosti, ve 3. minutě netrefil domácí Schejbal, v 5. minutě se neprosadil na druhé straně Kubišta. Hosté se dostali do vedení při přesilové hře. Do návratu vyloučeného obránce Krejnuse chybělo osm vteřin, když se v 16. minutě od modré trefil Bradler – 0:1. Kohouti rychle srovnali krok, v 17. minutě se po přihrávce Vlčka o vyrovnání postaral Schejbal – 1:1. Ve stejné minutě mohli Kohouti přidat druhou branku, jenže Pejcha ze tří metrů vysoko přestřelil a přišel trest. Domácí v 19. minutě propadli ve vlastním pásmu, čehož využil zkušený Kubišta – 1:2.
Druhá třetina začala další vyloženou (a zahozenou) šancí Schejbala, vzápětí své spoluhráče při šanci Jebavého podržel brankář Nimmerrichter. Ve 28. minutě bylo vyrovnáno, po přesné přihrávce Pelána mířil přesně Pejcha – 2:2. Do druhé poloviny utkání nastoupili Kohouti s dvěma novými pětkami a výhodou přesilové hry, kterou však nevyužili. Potřetí inkasovali ve 37. minutě, tentokrát z hole Šimůnka – 2:3. Vzápětí měl vyrovnávací gól na své holi Stehno, kterého vychytal výborný gólman Bartozel.
Na začátku závěrečné třetiny zlikvidoval pozorný Bartozel další gólové příležitosti Lesáka a Fúzika. Posledně jmenovaný vzápětí vyfasoval dvě trestné minuty, jeho spoluhráči se ubránili, ale sedm vteřin po návratu vyloučeného Fúzika se radoval novobydžovský Postolka – 2:4.
Kohouti potom nevyužili přesilovku, při které spálil gólovku Šimončič. V 53. minutě se zblízka prosadil důrazný Fúzik – 3:4, jenže za sekání dostal dvě trestné minuty. Po faulu Gottwalda se hrálo půl minuty ve čtyřech, Kohoutům pak opět nevyšla přesilová hra pěti proti čtyřem (85 vteřin). Závěrečné tři minuty přinesly tři vyložené šance Kohoutů. Zůstalo jen u nich, Hemský, Zítka a Vondráček si vylámali zuby na brankáři Bartozelovi.
Příští zápas – středa 21. září: Česká Třebová – Jaroměř (18.30).