Hokejisté v přípravě zatím s problémy

Druhým přípravným zápasem, ve kterém na vlastním ledě přivítali Jaroměř, vstoupili Kohouti do turnaje Metuje Cup. Z výhry se radoval důrazně hrající soupeř, který v závěrečné třetině potrestal hrubé chyby našeho mužstva. Kvůli zraněním zápas nedohráli útočník Fúzik a obránci Krejnus s Veselým.

Česká Třebová - Jaroměř 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 46. Vlček (Vondráček), 51. Zadina – 18. Kocián, 32. Krause (Světlík, Hamáček), 49. Kocián (Vejman), 57. Hlavnička (Vejman). Rozhodčí: Sedlák – Vašátko, Motálek. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváků: 245.

Česká Třebová: Nimmerrichter (30. Bartozel) – Škvor, Veselý, Lesák, Vondráček, Fink, Boruch, Krejnus, Váně – Zadina, Vlček, Stehno – Kavalír, Jindřich, Hemský – Šimončič, Pelán, Pejcha – Fúzik, Janoušek, Smékal.

Jaroměř: Kačírek (30. Prokš) – Merkl, Bujňák, Kotrč, Souček, Koblížek, Ježík – Kocián, Vejman, Karel – Hamáček, Krause, Světlík – Langpaul, Lemberk, Hlavnička – Kukal.

Nejlepší hráč na ledě, jaroměřský útočník Kocián, se poprvé ukázal ve 13. minutě, kdy po prudké střele orazítkoval pravou tyčku českotřebovské branky. V 18. minutě ztratili domácí puk na útočné modré a po rychlém výpadu Kociána inkasovali první branku – 0:1. Ještě horší bylo, že kvůli zranění (tržná rána v obličeji a otřes mozku) přišli o obránce Krejnuse. O malý okamžik později mohl přidat druhý gól hostující Vejman, jehož šanci skvěle zmařil brankář Nimmerrichter. Ještě před první sirénou mohlo být vyrovnáno, také útočník Hemský však trefil pouze tyčku.

Na začátku druhé třetiny hráli Kohouti v pěti proti čtyřem, branku soupeře vážněji neohrozili. Ve 24. minutě připravil Škvor slibnou střeleckou pozici pro Vlčka, ten mířil vedle. V polovině střetnutí se znovu vyznamenal gólman Nimmerrichter, když chytil gólovou příležitost Světlíka. Vzápětí skončil zápas pro obránce Veselého, který si po nešťastném pádu na mantinel poranil koleno.

Hosté se do dvoubrankového vedení dostali v čase 31:11. Domácí totálně propadli ve vlastním pásmu a druhému jaroměřskému útoku nabídli volnou cestu až do branky, autorem gólu byl Krause – 0:2. Kohouti se mohli vrátit do hry při následné přesilové hře, Jindřich poslal do šance Kavalíra, který však brankáře Prokše kličkou do bekhendu nepřelstil.

V úvodu závěrečné třetiny domácí hokejisté nejprve přečkali vyloučení Hemského, aby potom sami udeřili. V čase 45:23, po přesné přihrávce Vondráčka, protrhl střeleckou smůlu Vlček – 1:2. O minutu později získali Kohouti výhodu přesilové hry, ale Váně ve 48. minutě ve vyložené pozici odkrytou branku soupeře netrefil. To byl jeden z klíčových okamžiků celého střetnutí.

Hned v následující minutě Kohouti propadli v útočném pásmu a v čase 48:51 inkasovali z hole velmi dobře hrajícího Kociána potřetí – 1:3. O tři minuty později dokázal domácí tým ještě jednou zvednout hlavu, v čase 50:36 snížil na rozdíl jedné branky Zadina – 2:3. O porážce Kohoutů rozhodla další hrubá chyba, kterou v 57. minutě potrestal Hlavnička – 2:4. V předposlední minutě se vytáhl gólman Prokš, který zázračně vyrazil střelu Hemského.

Druhé středeční utkání turnaje: Náchod - Dvůr Králové nad Labem 3:1.

Příští zápasy – sobota 24. září: Dvůr Králové nad Labem - Česká Třebová (14, v Jaroměři), neděle 25. září: Náchod – Česká Třebová (14.15, v Náchodě).