Sportovní výsledky  Sokola ČT 2         

Kadeti Sokola II. zahájili sezónu v extralize úspěšně

Po juniorech, kteří hrají I. ligu začala nová sezóna i extraligovým kadetům Sokola II, a to víkendovými kláními 1. kola, v našem případě ve Frýdku Místku. Soupeři českotřebovských sokolů byli TJ Slavia Hradec Králové, Happy Sport Opava a domácí družstvo Green volley Beskydy. V prvním utkání náš tým Sokola II poměřil síly s družstvem z Hradce Králové. Utkání začalo z obou stran nervózně, my jsme hodně kazili servis a do prvního technického času jsme odcházeli za stavu 8:7, přičemž ze sedmi bodů soupeře bylo našich 6 chyb na servisu. Po poradě a návratu na hřiště se chlapci více soustředili na jednotlivé činnosti vč. servisu a utkání dostalo z naší strany jinou kvalitu. V poklidném tempu jsme ho dovedli do vítězného konce a kontrolovanou hrou zvítězili 3:0 po setech 25:18, 25:18, 25:13. V druhém sobotním utkání jsme nastoupili proti opavskému Happy Sportu. Trenér připravil kluky mentálně na zápas s nevyzpytatelným soupeřem a průběh celého utkání tomu odpovídal včetně toho, na které straně byla jasná mentální převaha a připravenost. Soupeře jsme za necelou hodinu doslova smetli jako uragán 3:0 (25:14, 25:9, 25:13). Ve třetím (již nedělním utkání) nás čekal tým domácích a jasný favorit skupiny s výškovou, ale i silovou převahou. My v roli hostů jsme se nezalekli a neustále přitápěli domácím, které podporovalo několik desítek domácích fanoušků s bubny. Boj to byl vyrovnaný o každý balón a doslova o centimetry ve hřišti i mimo něj a skóre se přelévalo ze strany na stranu. O tom svědčí i průběh jednotlivých setů 20:25, 25:27, 25:22, 21:25. Při pohledu zpět zamrzí chyby z koncovky 2. setu, ale je to sport a chyby k němu patří. Věřím, že se z nich poučíme a že nakonec budou přínosem a motivací. V každém případě ani za prohru 1:3, ale zejména za předvedený velmi kvalitní výkon se vůbec nemusíme stydět, soupeř si totiž až do posledního míče utkání nemohl být svým vítězstvím jistý. My jsme dobře útočili, celkem dobře jsme blokovali či alespoň míče nadráželi, ale hlavně vynikající jsme byli v poli, a to je pro nás potěšující a posiluje to naše sebevědomí. Závěrem je potřeba poděkovat všem hráčům za předvedený výkon a za jejich radost ze hry a dobrou reprezentaci oddílu i města Česká Třebová.
Sokol Česká Třebová II a město Česká Třebová úspěšně reprezentovali :   M. Blažek, D. Jaško, J. Jirásek, P. Kaška, T. Olejár, A. Olejár, V. Tecl, O. Unzeitig, R. Vovk. Trenér: Olejár M.
 
KRAJSKÝ PŘEBOR PŘÍPRAVEK A MLADŠÍCH ŽÁKŮ

V sobotu 10.09. zahájila sezóna 2016/2017 ve volejbale mladších žáků a hned druhý den v neděli navazovala mistrovská utkání našich chlapců v přípravce, volejbalu trojic.
První vítězství mladších žáků  V kvalifikační skupině, kde byly 4 družstva: Sokol Česká Třebová II, Sokol Česká Třebová, VO TJ Lanškroun A, B. V této kvalifikační skupině si naši borci nevedli špatně, ale bohužel vždy v koncovkách prohráli s Lanškrounem A a Sokolem Českou Třebovou shodně 2:0. Prvního vítězství se kluci dočkali v posledním zápase, kde předvedli koncentrovaný výkon a vyhráli 2:0. Skončili, tak na 3. místě ve skupině. Hráli: Fric Matěj, Holínka Josef, Šlapal Petr, Štefek David, Jebavý Tomáš, Mužík Oliver, Syrový Ondřej. Trenér: Jakub Řehák
 
2. místo v kvalifikačním turnaji přípravek chlapců
Další den 11.09. začal rozřazovací turnaj přípravky chlapců na kurtech Na Skále v České Třebové, kde naši kluci výborným výkonem porazili všechny zúčastněné týmy kromě jedné porážky od Sokola Česka Třebová. Kluci se prezentovali velmi dobrým a vyrovnaným výkonem a odměnou jim bylo 2. místo ve skupině a zahájení sezóny v nejlepší výkonnostní skupině (jsou 3 skupiny po 6 týmech).
Hráli: Oliver Mužík, Jaško Michal, Štefek David, Skála Lukáš, Vocl Ivan Trenér: Luboš Vašina ml.
 
Mistrovské utkání v Poličce
Další turnaj přípravky pořádal volejbalový klub z Poličky. 17.09. Naši kluci byli natěšení z minulého úspěchu a odjeli jsme plni očekávání jak dopadneme. Turnaj ovládli šikovní kluci ze Svitav A. Zápasy byly vyrovnané a byla vidět zapálenost u všech zúčastněných družstev. Nakonec nám to stačilo na 4. místo ve skupině a udrželi jsme se v elitní skupině.
Hráli:  Oliver Mužík, Jaško Michal, Štefek David, Vocl Ivan, Trenér: Luboš Vašina ml.
 
Další kolo mladších žáků v Dřevěnících
Další kolo se konalo v Dřevěnicích – pro nás celkem daleký výlet, který jsme absolvovali 24.09. Vstávačka už byla před 6 hodinou ranní, ale vše proběhlo v pořádku a mohli jsme vyrazit na další zápasy. Na turnaji jsme měli za soupeře týmy z Rychnova nad Kněžnou, Dřevěnic a také ze Svitav. Celý turnaj dopadl velice podobně jako náš první, kde jsme první dva prohráli shodně 2:0 (Dřevěnice, Rychnov nad Kněžnou), kde ale kluci podali velice bojovný výkon, který nakonec nestačil k vítězství. Do posledního zápasu jsme šli s tím, že ho chceme vyhrát a díky velice kvalitnímu podaní vyhráli 2:0.
Hráči:  Fric Matěj, Šlapal Petr, Štefek David, Oliver Mužík, Syrový Ondřej, Jaško Michal, Loužil Lukáš Trenér: Luboš Vašina ml.