HC Chrudim - HC Kohouti Česká Třebová  2 : 4
M. Třebová - Ledeč n. Sázavou  23 : 4
Polička - Chotěboř 2 : 6
Litomyšl - Havl. Brod 8 : 3....

Kohouti konečně zabrali

V nedávném třebovském derby rychlé vedení Kohoutům spíše ublížilo, na chrudimském ledě platilo něco jiného. Po třinácti minutách prohrávali hokejisté České Třebové o dvě branky, přesto se nakonec radovali z vítězství. Rozhodující úder zasadili kvalitnímu soupeři v závěru druhé a na začátku třetí třetiny, kdy dokázali využit přesilové hry. Výhra Kohoutů přišla v pravý čas!

Chrudim - Česká Třebová 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

Branky: 4. Klement, 13. Jan Polák (Štěpánek) – 19. Křečan (Krejnus, Kavalír), 21. Šimončič (Škvor, Jaroslav Moučka), 39. T. Prachař (Hemský), 41. Hemský (Jaroslav Moučka, Škvor).
Rozhodčí: Čížek – Schaffer, Holeček. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:2. Diváků: 183.
Chrudim: Ament – Urban, Klement, Pilař, Seidler, Budínský, Kalous, Brožek, Hudec - Plch, Novák, Dobiáš – Kišš, Jiří Polák, Koreček – Karásek, Haltuch, Ondřej Polák – Cvrček, Jan Polák, Štěpánek.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Jan Moučka, Procházka, Veselý, Krejnus – Šimončič, Vlček, Hemský – Kavalír, Jaroslav Moučka, Křečan - Šejba, Jindřich, T. Prachař – Pejcha, Čada, Blecha.
Chrudimských hokejistů byl od začátku plný led. Domácí svůj nápor korunovali ve 4. minutě, kdy se ujala nenápadná střela obránce Klementa – 1:0. V polovině první třetiny se do první slibné příležitosti dostali Kohouti, jenže Jaroslav Moučka nevystřelil, ani včas nepřihrál volnému Kavalírovi. Škoda.
Ve 13. minutě hosté propadli v útočném a vzápětí také v obranném pásmu, Vlček nedokázal puk odehrát do bezpečí, zmocnil se jej Jan Polák a z otočky mířil do černého – 2:0. O minutu později se do ofenzívy zapojil obránce Pražák, jeho ránu vytěsnil brankář Ament levým betonem. Kohouty vrátilo do hry zaváhání chrudimského gólmana, který v 19. minutě podcenil střelu Křečana – 2:1. Ještě před první sirénou byl vyloučen domácí bijec Klement.
Dárkem v podobě přesilové hry hokejisté České Třebové nepohrdli. Obránce Škvor nejprve orazítkoval horní tyčku, k odraženému puku se dostal Šimončič a v čase 20:36 vyrovnal – 2:2. Ve vyložené gólové šanci se ve 23. minutě ocitl Čada, ale brankář Ament svoji předchozí chybu napravil.
Kohouti pokračovali ve zlepšeném výkonu, ve 27. minutě (při hře ve čtyřech) mohl další vstřelit Hemský.  Domácí po ztrátě dvoubrankového vedení viditelně znervózněli, v osobních soubojích si počínali nečistě a rozhodčí Čížek jejich fauly nekompromisně trestal. V závěru druhé třetiny byli během necelé minuty vyloučeni Koreček s Karáskem, který dostal dokonce čtyřminutový trest. Kohouti zareagovali tím nejlepším způsobem, po spolupráci s Jar. Moučkou a Hemským vstřelil v čase 38:47 jejich vedoucí branku T. Prachař – 2:3. Domácí znovu neudrželi nervy na uzdě, v čase 39:12 byl na trestnou lavici vykázán Jan Polák.
72 vteřin hry v pěti proti třem, lepší začátek závěrečné třetiny si Kohouti snad ani nemohli přát.  A povedlo se. V čase 40:42, po přesné přihrávce Jar. Moučky, zasunul puk do prázdné branky Hemský – 2:4.  Hosté hráli ještě 63 vteřin  v pěti proti čtyřem, ale to už se střelecky neprosadili.
Další klíčový okamžik? Vyloučení Pražáka s Křečanem. Chrudim hrála půl minuty neúspěšně v pěti proti třem, další minutu a půl se Kohouti úspěšně bránili ve čtyřech. Domácí se tlačili do brankoviště, ale pevnost jménem Nimmerrichter odolala. Snahu svých spoluhráčů o případný zvrat podtrhnul dalším vyloučením obránce Kalous.

Příští zápas – středa 18. října: Česká Třebová – Hlinsko (18.30).