HC Kohouti: Skvělý výkon, vysoká výhra

Hokejové derby, které navštívilo více než 800 diváků, mělo jednoznačného vítěze. Českotřebovští Kohouti přečkali úvodní nápor soupeře a zejména ve druhé třetině se nadechli k mohutné ofenzívě, která slavila úspěch. Střelecky se předvedla trojice útočníků (Šejba, T. Prachař, Křečan), kteří v minulé sezoně oblékali choceňský dres. V sestavě Kohoutů se poprvé objevil Tomáš Zadina, z premiérové branky se radoval 17letý benjamínek Jan Moučka.

Choceň - Česká Třebová 2:8 (1:2, 0:3, 1:3)
Branky: 14. Březka (Krejza), 60. Krejza (L. Pilař, Voříšek) – 5. Jan Moučka (Šejba, T. Prachař), 7. Šejba (Jindřich, T. Prachař), 24. T. Prachař (Jindřich, Šejba), 29. Hemský (Vlček, Zadina), 37. Jaroslav Moučka (Urban, Lesák), 50. Křečan (Jaroslav Moučka, Pejcha), 53. Šejba (Jindřich, T. Prachař), 58. T. Prachař (Šejba).
Rozhodčí: Kukeně – Vepřovský, Přichystal. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Diváků: 813. Nejlepší hráči: Krejza, L. Pilař – Nimmerrichter, Šejba, T. Prachař, Jindřich.
Choceň: Joska – Kousalík, Vacek, Březka, Voříšek, Jehlička, Turčáni, Dvořák – Zavřel, Kopečný, Král – L. Pilař, Krejza, Pochobradský – M. Pilař, Lichtag, Kučera – Knytl.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Pražák, Procházka, Lesák, Jan Moučka, Šimončič – Hemský, Vlček, Zadina – T. Prachař, Jindřich, Šejba – Křečan, Jaroslav Moučka, Pejcha – Urban, Blecha, Čada.
Domácí do zápasu vlétli jako hladoví psi. Už v 15. vteřině se po chybě obránce Pražáka cotil v čisté gólové šanci Král, jehož tutovku lapil brankář Nimmerrichter. Ve 3. minutě spálil další gólovou příležitost M. Pilař. O minutu později ujela dvojice Vlček – Hemsk, prvně jmenovaný střílel tvrdě, ale jen do gólmana Josky.
V čase 4:27 se poprvé radovali Kohouti. Po pravém křídle se prodral kolem mantinelu a domácího beka T. Prachař, za brankou přenechal puk Šejbovi, jehož krásná přihrávka našla najíždějící obránce Jana Moučku – 0:1. V sedmé minutě domácí neproměnili další slibnou šanci, pozorný Nimmerrichter tentokrát vychytal Lichtaga. Vzápětí se prosadili Kohouti. Na časomíře svítilo 6:56, když znovu udeřil druhý českotřebovský útok, konkrétně Šejba – 0:2.
Kvalitní hokej pokračoval a diváci se rozhodně nenudili. V 11. minutě se znovu vyznamenal Nimmerrichter, na které si vylámal zuby choceňský kapitán L. Pilař.  Kontaktní branky se s obrovskou chutí hrající Choceň dočkala o tři minuty později, v čase 13:29 se tvrdou ranou prosadil obránce Březka – 1:2. Kohouti pak chybovali při vlastní přesilové hře, nájezd L. Pilaře zlikvidoval skvělý Nimmerrichter.  V 17. minutě se puk nečekaně odrazil k volnému T. Prachařovi, který netrefil odkrytou choceňskou branku. V závěru první třetiny, při hře Kohoutů v oslabení, fauloval domácí bek Kousalík ujíždějícího Jindřicha. Sudí Kukeně nařídil trestné střílení, které však českotřebovský forvard neproměnil.
V úvodu druhého dějství se Kohouti úspěšně bránili ve čtyřech. Po návratu vyloučeného Zadiny se do brejku dostal Vlček, ale gólmana Josku nepřekonal. V čase 23:17 se ke slovu dostal druhý útok Kohoutů, autorem jejich třetí branky byl T. Prachař – 1:3. Přesně o pět minut později předvedla krásnou kombinační akci první útočná formace, Zadina s Hemským připravili ideální střeleckou parketu pro Hemského – 1:4. Vzápětí kapitán Lesák poslal dlouhou a přesnou přihrávkou do sólového úniku Jindřicha, jehož střelu vytěsnil brankář Joska.
Také domácí hokejisté se dostávali do gólových příležitostí, ale vycházeli naprázdno. Lichtag s Knytlem nedokázali puk usměrnit do poloprázdné českotřebovské branky, šanci Kučery se Zavřelem zmařil Nimmerrichter.  Ve 37. minutě se tvrdou střelou pod horní tyčku prosadil Jaroslav Moučka – 1:5, v předposlední minutě druhé třetiny mířil těsně vedle Blecha.
Choceňský brankář se nenudil ani ve třetí dvacetiminutovce, v jejím úvodu ho tvrdými střelami prověřili Jaroslav Moučka s Urbanem. Na druhé straně měl obrovskou šanci Pochobradský, po něm neskóroval ani Krejza. Deset minut před koncem rozhodnutého zápasu poslal Jaroslav Moučka do šance Křečana, který nezaváhal – 1:6. V 53. minutě Kohouti konečně využili přesilovou hru, po spolupráci s Jindřichem a T. Prachařem skóroval výborný Šejba – 1:7. Za dalších pět minut si tentokrát přihrávající Šejba a přesně střílející T. Prachař role vyměnili – 1:8. Poslední slovo patřilo domácím, výsledku dal definitivní podobu Krejza – 2:8.

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Mám radost z toho, že celý tým přistoupil k zápasu správným způsobem. Chybí nám řada zraněných hráčů, o to je tahle výhra cennější. Derby mělo výbornou diváckou kulisu, za skvělou podporu děkujeme našim fanouškům.“

Příští zápas – neděle 29. října: Česká Třebová – Litomyšl (17.00).