HC Kohouti Česká Třebová – Hlinsko 6:3 (3:2, 2:1, 1:0)

Hokejisté České Třebové potvrdili, že jejich nedělní výhra v Chrudimi nebyla dílem náhody. V dalším utkání využili výhody domácího prostředí a porazili posílené Hlinsko. Kohouti inkasovali první dva góly během pouhých patnácti vteřin, dvoubrankové manko však ještě v první třetině skvěle hrající druhý útok vymazal.

Branky: 8. T. Prachař (Jindřich), 11. Jindřich, 15. Jindřich (Šejba, T. Prachař), 31. Kavalír (Hemský, Jar. Moučka), 38. Křečan (Pejcha, Vlček), 50. Křečan (Pejcha, Procházka) – 8. Dítě (Beneš, Hron), 8. Havel (Chvojka, Plachý), 34. Plachý (Chvojka).
Rozhodčí: Prchal – Louda, Suchánek. Vyloučení: 1:1 (navíc Vlček 5 + 20 min.). Bez využití. Diváků: 391. Nejlepší hráči: T. Prachař, Křečan.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Jan Moučka, Procházka, Krejnus – Šimončič, Jaroslav Moučka, Hemský – Šejba, Jindřich, T. Prachař – Křečan, Kavalír, Pejcha – Blecha, Vlček, Čada.
Hlinsko: Saifr (41. Peřina) – Sobotka, Poskočil, Beneš, Fink, Pazdera, Brázda, Klíma – Dítě, Hron, Pelán – Havel, Chvojka, Plachý – Tulis, Zdražil, Brebera – Pazourek, Velinský, Králíček.

Do prvních střeleckých příležitostí se dostali domácí hokejisté, konkrétně útočník Vlček, který dvěma prudkými střelami protáhl hlineckého brankáře Saifra. Potom však přišla hotová pohroma. V čase 7:14, po výborné spolupráci s Benešem a Hronem, otevřel skóre zkušený Dítě – 0:1. Kohouti se neprobrali z prvního úderu a inkasovali druhý! V čase 7:28 (!), po další bleskové kombinační akci, přidal druhý gól Havel – 0:2.
Kohouti se naštěstí velmi rychle probudili. Po krásné kombinaci s Jindřichem je v čase 7:58 vrátil do hry přesně zakončující T. Prachař – 1:2. V 9. minutě to do třetice zkoušel kanonýr Vlček,  jeho bomba trefila gólmana Saifra do hlavy. O dvě minuty později brankář Hlinska pouze vyrazil střelu T. Prachaře a Jindřich pohodlně vyrovnal – 2:2. Kohouti ovládli hru a v 15. minutě strhli vedení na svoji stranu, zasloužil se o to opět druhý útok, na konci rychlé kombinace byl opět Jindřich – 3:2. Mohlo být ještě veseleji, další slibné šance neproměnili Kavalír, Čada, Jar. Moučka a Šimončič.
Druhé dějství začalo opatrněji. Do první gólové pozice se ve 27. minutě protáhl obránce Škvor, mířil vedle. V polovině zápasu se Kohouti dostali do dvoubrankového vedení, po závaru před brankou soupeře se zblízka prosadil exhlinecký útočník v českotřebovských službách Kavalír – 4:2. Hosty vrátilo do hry vyhrané vhazování, Chvojka přihrál puk Plachému, jehož pohotová rána se v čase 33:03 zastavila až v českotřebovské brance – 4:3. Nesmírně důležité bylo, že Kohouti ještě před druhou sirénou přidali pátou branku. Vlček s Pejchou ji ve 38. minutě vypracovali pro Křečana – 5:3.
Hosté v úvodu závěrečné třetiny přidali na tempu, otevíral se tím prostor do domácí. Ve 42. minutě se hlineckou obranou protáhl Vlček, pálil však nepřesně. Kohouti pak sice nevyužili přesilovou hru, ale mrzet je to nemuselo. Necelou minutu po jejím skončení totiž Pejcha
od zadního mantinelu nádherně přihrál Křečanovi, který v 50. minutě rozhodl – 6:3. V 53. minutě skončila rána T. Prachaře na horní tyčce, o tři minuty později orazítkoval levou tyčku také hostující Havel. V předposlední minutě osekával právě Havel ujíždějící Vlčka tak dlouho, až domácímu hráči došla trpělivost, zasáhl protihráče vysokou holí a rozhodčí Prchal jej vykázal do šaten…
HLASY PO UTKÁNÍ

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Začali jsme velice špatně, naštěstí jsme dokázali vstřelit rychlý kontaktní gól a ještě v první třetině jsme skóre otočili. Náš výkon se postupně zlepšoval, zápas jsme měli pod kontrolou.“
Michal Křečan, útočník Kohoutů:
„Jsem rád, že jsme doma vyhráli. Věřím, že druhá výhra v řadě nastartuje náš tým k výkonům a výsledkům, které se od nás čekají.“
Radek Velinský, útočník Hlinska:
„Kdybychom udrželi vedení 2:0 do konce první třetiny, možná by se zápas vyvíjel jiným způsobem. Na začátku třetí třetiny jsme věřili v případný obrat, ale šestý inkasovaný gól znamenal konec nadějí.“