HC Kohouti Česká Třebová  - HC Litomyšl  3 : 4

V sezoně 2016-2017 se Kohouti s Litomyšlí střetli dvakrát a v obou případech byli úspěšní. Doma zvítězili po divoké přestřelce 9:5, ze zisku tří bodů se radovali na ledě soupeře (6:3). Naše mužstvo mělo v nedělním zápase možnost navázat na výborný výkon ve středečním derby v Chocni.  Nepodařilo se. prohra v domácím prostředí bude hodně mrzet....
Choceň HC Choceň 5  -  10 HC Moravská Třebová Mor. Třebová
Česká Třebová HC Česká Třebová 3  -  4 HC Litomyšl Litomyšl
H. Brod BK Havlíčkův Brod B 2  -  5 Světlá n. Sázavou Světlá n. S.

Neděle není středa. Kohouti v domácím utkání s Litomyšlí nedokázali navázat na kvalitní výkon v nedávném souboji s Chocní a na vlastním ledě překvapivě ztratili všechny body. Omluvou jejich slabého výkonu nemůže být ani absence zraněných hráčů. V sestavě chyběli  obránci Lesák, Škvor a Cik, stejně jako útočníci Zítka a Kavalír.

Česká Třebová – Litomyšl 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky: 13. Jindřich (Prachař), 28. Vlček (Hemský, Šimončič), 49. Jindřich (Prachař) – 5. Bláha (Bor, Jankovský), 28. Skoumal (Šklíba), 44. Budina (Pilavka, Barkóci), 45. Mečiar (Novotný, Budina).
Rozhodčí: Kratochvíl – Pošvář, Plch. Vyloučení: 7:8 (navíc Šejba na 10 minut).Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváků: 508. Nejlepší hráči: Jindřich – Skoumal.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Pražák, Procházka, Krejnus, Jan Moučka, Šimončič – Hemský, Vlček, Zadina – T. Prachař, Jindřich, Šejba – Křečan, Jaroslav Moučka, Pejcha – Urban, Blecha, Čada.
Litomyšl: Kalousek – Kovář, Mečiar, Šklíba, Budina, Bláha, Jankovský – Barkóci, Pilavka, Novotný – Dvořák, Skoumal, Zahradník – Voříšek, Hynek, Bor.
Z úvodního náporu domácí nic nevytěžili, v 5. minutě naopak předvedli klasický propadák v útočném pásmu, hosté se dostali do přečíslení a obránce Bláha pohodlně otevřel skóre – 0:1. A mohlo být ještě hůře, kdyby brankář Nimmerrichter nelapil šanci Pilavky. Kohouti pak přidali, výsledkem jejich snahy byly však pouze tyčky, které nastřelili Vlček a Jaroslav Moučka.
O vyrovnání se postaral druhý útok, konkrétně přesně přihrávající Prachař a přesně střílející Jindřich – 1:1. Kohouti pak promarnili přesilovou hru, v závěru první třetiny se v dobrých střeleckých pozicích ocitli Hemský s Vlčkem, oba vychytal pozorný gólman Kalousek. Vzápětí se na ledě trochu přiostřilo, v bitce měl navrch domácí bek Procházka, čtyři trestné minuty vyfasoval jeho protivník v souboji, litomyšlský Dvořák.
Na začátku druhé třetiny se domácí úspěšně bránili 72 vteřin ve čtyřech. Potom však chyboval v rozehrávce Krejnus, puku se zmocnil Šklíba, po jehož přihrávce se prudkým švihem trefil Skoumal – 1:2. Ke vstřelení vyrovnávací branky stačilo Kohoutům pouhých 21 vteřin, Hemský poslal puk do jízdy Vlčkovi, který zamířil přesně k levé tyčce – 2:2.
Pokud někdo z fanoušků věřil v definitivní obrat, mýlil se. Hra Kohoutů byla plná nepřesností, a tak si domácí kouč Jindřich ve 33. minutě raději vybral oddechový čas. Své svěřence však neprobudil, a tak závěr druhého dějství patřil Litomyšli. Po další chybě (Jan Moučka) zmařil ve 39. minutě Nimmerrichter další tutovku Pilavky, vzápětí trestuhodně přestřelil Zahradník, další pokus Skoumala zneškodnil Nimmerrichter.
Kohouti mohli strhnout vedení na svoji stranu ve chvíli, kdy byl vyloučen Mečiar. Nabídnutou přesilovkou pohrdli a co bylo horší, po dalších hrubých chybách inkasovali potřetí, při hře ve vlastním oslabení se v čase 43:07 radoval důrazný Budina – 2:3.  Za necelou minutu, v čase 44:06, ztrestal další okno v českotřebovské defenzívě Mečiar – 2:4. Ve 46. minutě nejprve spálil vyloženou příležitost Jaroslav Moučka, vzápětí dostal za protesty osobní desetiminutový trest Šejba.
Domácí se herně trápili, do hry se vrátili ve 49. minutě, kdy znovu zaúřadovali Prachař s Jindřichem – 3:4. Snahu Kohoutů přibrzdilo vyloučení Zadiny, jeho spoluhráči oslabení zvládli. V čase 58:30 vsadili Kohouti poprvé na hru bez brankáře, jejich tlak otupilo v čase 58:43 velmi přísné vyloučení Prachaře. V čase 59:10 byl gólman Nimmerrichter podruhé odvolán z ledu, v čase 59:35 byl vyloučen Skoumal. Kohouti se tlačili do brankoviště, ale bojovný soupeř odolal a vybojoval překvapivé a zasloužené vítězství.
HLAS PO UTKÁNI:

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Soupeř bruslil a hrál organizovaně, to stačilo. Někteří fanoušci, kteří viděli náš tým ve středu v Chocni a potom v neděli doma s Litomyšlí, zřejmě zamíří hned v pondělí k očnímu lékaři. Hráči by se svým fandům měli za předvedený výkon omluvit.“

Příští zápas – středa 1. listopadu: Česká Třebová – Havlíčkův Brod B (18.30).