Kohouti první zápas s Moravskou Třebovou prohráli
Kohouti Česká Třebová - Slovan Moravská Třebová 2 : 4 (1:1, 0:0, 1:3)

Třebovské derby z pohledu Kohoutů? Dobrý začátek, špatný konec. Domácí se rychle ujali vedení, ale po závěrečné siréně se radoval velmi dobře hrající soupeř. To nejpodstatnější se událo v závěrečných čtyřech minutách bojovného střetnutí. Kohouti nejprve vyrovnali na 2:2, jenže za necelou minutu inkasovali potřetí a Slovan si nabídnutou šanci již vzít nenechal.

Branky: 3. Křečan (Kavalír), 56. T. Prachař (Jindřich) – 10. Čikl (Langr), 45. Řehulka (Pavlovský, Faltus), 57. Muselík (Langr), 60. Langr.
Rozhodčí: Doležal – Říha, Vepřovský. Vyloučení: 3:7 (navíc v 58. minutě Vlček 5 + do konce utkání). Bez využití. Diváků: 475. Nejlepší hráči: Nimmerrichter – Pospíšil.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Jan Moučka, Procházka, Veselý – Jaroslav Moučka, Vlček, Hemský – Šejba, Jindřich, Pejcha – Křečan, Kavalír, Šimončič – Čada, T. Prachař, Blecha.
Moravská Třebová: Pospíšil – Pokorný, Rajnoha, Muselík, Hradil, Navrátil, Faltus – Langr, Čikl, Janošek – Aulehla, Fibrich, Augustin – Kobza, Pavlovský, Řehulka.

Domácí hokejisté vstoupili do zápasu tím nejlepším způsobem. Ve 3. minutě rozebrali hostující obranu Kavalír s Křečanem, po krásné kombinaci zasunul puk do prázdné branky Křečan – 1:0. V 6. minutě se protáhl obranou Slovanu Šimončič, bekhendem orazítkoval horní tyčku. Kohouti vzápětí hráli první přesilovku, jenže branku soupeře prakticky neohrozili.
V polovině první třetině zaúřadoval první moravskotřebovský útok, na konci rychlé akce byl zkušený centr Čikl – 1:1. Hosté ožili, další příležitost spálil v 15. minutě Janošek.  Kohoutům pak nevyšla ani druhá přesilová hra, za zmínku stály jen nepřesné střely Lesáka a Jindřicha. Ve 20. minutě byl vyloučen Jar. Moučka, v oslabení ujel po křídle Jindřich, ale výborného gólmana Pospíšila nepřekonal.
Na začátku druhé třetiny se Kohouti úspěšně bránili 72 vteřin ve čtyřech, při další přesilovce málem inkasovali z hole Augustina. Další minuty patřily domácím hokejistům, kteří však selhávali v koncovce. V polovině zápasu přestřelil Šejba, po něm pálil pouze do brankáře Pejcha. Ve 35. minutě předvedl parádní individuální akce Hemský, po jeho ráně švihem proletěl puk kolem pravé tyčky. O malý okamžik, po šikovné Čiklově teči, podržel své spoluhráče brankář Nimmerrichter,
Do třetí dvacetiminutovky vstoupili lépe hokejisté Slovanu. Ve 42. minutě spálil gólovou šanci Navrátil, o tři minuty později bylo všechno jinak. Kavalír prohrál vhazování v útočném pásmu, celým kluzištěm snadno prolétl Řehulka a v čase 44:26 s přehledem skóroval – 1:2. Domácí přidali, střelecké trápení však neprotrhnuli. V 50. minutě se do slibných šancí dostali Pejcha s Kavalírem, ve vyložené pozici nedokázal trefit odkrytou brankou soupeře Křečan.
Domácí se dočkali v čase 55:16, T. Prachař napřáhl tři metry za modrou a puk poslal do levého horního růžku – 2:2. Vyrovnávací branka Kohouty povzbudila, sevřeli soupeře do kleští, jenže Škvor s Jar. Moučkou se gólově neprosadili.  Vzápětí přišla další zbytečná ztráta v útočném pásmu, protiútok soupeře, který přesně zakončil zkušený Muselík – 2:3. Od vyrovnávací branky Kohoutů na 2:2 uplynulo pouhých 51 vteřin!! V závěru to domácí zkusili bez brankáře, ale risk jim nevyšel. V čase 59:54 pečetil výhru Slovanu útočník Langr – 2:4.
Příští zápas – neděle 15. října: Chrudim - Česká Třebová (18.00)