Kohouti zahájili sezónu vítězstvím

Pět stovek diváků bylo zvědavo na první zápas českotřebovských Kohoutů v novém ročníku krajské hokejové ligy. Favorit nezaváhal a připsal si první vítězství, soupeře držel dlouho nad vodou brankář Zelený, který si v průběhu utkání připsal 51 zásahů.

Česká Třebová – Polička 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 1. Jindřich (Šejba), 18. Jindřich (Šejba, Šimončič), 44. Vlček (Moučka, Veselý), 53. Hemský (Škvor, Moučka) – 59. Nečas.
Rozhodčí: Kolář – Sokol, Teplý. Vyloučení: 4:4 (navíc Veselý na 10 minut). Využití: 1:0. Diváků: 501.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Veselý, Lesák, Šimončič, Procházka, Pražák, Krejnus – Moučka, Vlček, Hemský – Šejba, Jindřich, Pejcha – Křečan, Kavalír, Fousek.
Polička: Veselý – Vyskočil, Švanda, Štěrba, Dvořák, Lidmila, Hejtmánek – Vápeník, Švejda, Boháček – Jindra, Nečas, Krajíček – O. Poul, Zobač, Martinů.
Kohoutům pomohl k rychlému vedení nedovolený zákrok obránce Dvořáka. Ten odjel na trestnou lavici ve 33. vteřině, o jeho bleskový návrat se v 58. vteřině hry postarali přesně přihrávající Šejba a pohotově střílející Jindřich – 1:0. Domácí hráli vzápětí další přesilovou hru, ale další branku nepřidali. Do slibné šance se v 5. minutě dostal Pejcha, který si poprvé vylámal zuby na pozorném brankáři Zeleném.
Hosté se pomalu osmělovali a v polovině první třetiny si vypracovali tři nadějné příležitosti. Nečas s Martinů byli nepřesní, se střeleckým pokusem Švejdy si poradil gólman Nimmerrichter. Více práce měl jeho protějšek, Zelený si vyznamenal zejména po střelách Hemského a Křečana.
V 18. minutě udeřili Šejba s Jindřichem podruhé a bylo 2:0. V čase 18:39 byl vyloučen domácí útočník Fousek.
V úvodu druhého dějství hráli Kohouti 39 vteřin ve čtyřech, soupeře do střelby nepustili. Při dalším vyloučení (Vlček) se do protiútoku vrhli Moučka s Hemský, gólman Zelený zachránil. Také domácí hráli dvakrát v pěti proti čtyřem, ale bez gólového efektu. Českotřebovští útočníci stále naráželi na brankáře Zeleného, který zlikvidoval šance Šejby, Škvora, Veselého a Pejchy. Smůlu měl Moučka, který ve 38. minutě trefil tyčku. Těsně před druhou sirénou (39:56) byl vyloučen Fousek.
Začátek třetí třetiny vzali Kohouti jako přes kopírák. Při hře ve čtyřech měli další šanci, únik Moučky znovu pokryl výborně chytající Zelený. V čase 43:25 se konečně prosadila první útočná formace Kohoutů. Po dlouhé přihrávce obránce Veselého postrčil Moučka šikovně puk Vlčkovi, který jej z otočky napálil pod horní tyčku – 3:0. Zřejmě zlomový okamžik celého střetnutí. O devět později bylo definitivně rozhodnuto, v čase 52:15 po spolupráci se Škvorem a Moučkou s přehledem skóroval Hemský – 4:0. Výhra Kohoutů mohla být vyšší, gólové šance Kavalíra, Šejby a Jindřicha zmařil gólman Zelený. V závěru si domácí na okamžik zdřímli a osmnáctiletý útočník Nečas vstřelil čestný gólový úspěch Poličky – 4:1.
Příští zápas – středa 4. října: Světlá nad Sázavou – Česká Třebová (19.00).