Škoda, velká škoda: Kohouti nezvládli ve Světlé konec zápasu
Kohouti měli ve středečním utkání vítězství na dosah. V závěrečných pěti minutách však vypadli z role a během pouhých 33 (!) vteřin ztratili dvoubrankové vedení. Těsně před koncem normální hrací doby a v prodloužení zahodili čtyři gólové šance, urazili paní štěstěnu, a tak se při samostatných nájezdech radovali domácí hokejisté.
Světlá n.S. - Česká Třebová 4:3 sn (1:1, 0:2, 2:0 – 0:0)
Branky: 11. Kořínek (Blažek), 55. Fibikar (Jar.Doležal), 55. Blažek (Jak.Doležal), 65. Kubát – 5. Jar.Moučka (Hemský, Vlček), 26. Hemský (Vlček, Škvor), 35. Vlček (Jar.Moučka, Hemský).
Rozhodčí: Čížek – Křivohlavý, Kiš. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. Diváků: 210. Nejlepší hráči: Koubský – Nimmerrichter.
Světlá: Koubský – Svoboda, Fibikar, Kořínek, Šíma, Drahozal – Kopecký, Jaroslav Doležal, Kubát – Blažek, Dolinský, Jakub Doležal – Böhm, Špatenka, Štros.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Veselý, Jan Moučka, Šimončič, Procházka, Pražák – Jaroslav Moučka, Vlček, Hemský – Šejba, Jindřich, Pejcha – Křečan, Kavalír, Fousek – Čada.
Kohouti začali aktivně a v 5. minutě se zaslouženě dostali do vedení. Útočník Jar. Moučka nejprve trefil levou tyčku, o malý okamžik se protáhl mezi dvěma hráči a s přehledem otevřel skóre – 0:1. Ve stejné minutě mohlo být vyrovnáno, zaváhání Šejby a šanci Bohma zlikvidoval brankář Nimmerrichter. O dvě minuty později se českotřebovský gólman vyznamenal podruhé, tentokrát kryl nebezpečnou střelu domácího kapitána Fibikara.
První přesilová hra se Kohoutům nepovedla, Kavalír s Křečanem sice vypracovali hezkou příležitost pro Fouska, ale ten brankáře Koubského zblízka neprostřelil. A přišel trest. V polovině třetiny poslal Jindřich riskantní přihrávkou do protiútoku domácí, kteří toho okamžitě využili. Hrající trenér Světlé, obránce Kořínek mířil z pravé strany přesně – 1:1. V následujících minutách se toho na ledě mnoho neudálo, kromě jednoho vyloučeného hráče na obou stranách.
První útočná formace Kohoutů udeřila podruhé ve 26. minutě, při přesilovce poslal Vlček do úniku Hemského – 1:2. Vzápětí získali hosté výhodu další přesilové hry, ale po hrubých chybách Šimončiče a Škvora bylo dusno před jejich brankou. V polovině zápasu hosté špatně vystřídali, ve čtyřech však branku soupeře ohrozili Jar Moučka s Vlčkem. Stejná dvojice se prosadila ve 35. minutě, Jar. Moučka poslal rychlou přihrávku Vlčkovi, který napálil puk pod horní tyčku – 1:3. Světlá se nevzdávala, čistou gólovou šanci Jakuba Doležala chytil Nimmerrichter. Brankář Kohoutů byl v čase 38:07 faulován Jaroslavem Doležalem, početní výhodu „smázl“ zbytečným faulem obránce Veselý.
Do závěrečného dějství vstoupili Kohouti ve čtyřech, bez vyloučeného Veselého se úspěšně bránili celou minutu. Hra byla rozkouskována osobními souboji a sérii vyloučení na obou stranách. Jednu z mála příležitostí měl ve 45. minutě Fousek, bohužel ji neproměnil. Stejný hráč nedokázal skórovat ani v 52. minutě, kdy hráli Kohouti v pěti proti čtyřem.
Jak se ukázalo o chvíli později, byl to zřejmě klíčový moment celého střetnutí. Domácí hokejisté vrhli všechny síly do útoku a byli odměněni, během půlminuty náskok soupeře smazali. V čase 54:14 se zblízka trefil Kopecký – 2:3, v čase 54:47 vyrovnával Blažek – 3:3. Kohouti mohli rozhodnout v závěru, Jindřich přihrál do vyložení šance Fouskovi, který v čase 59:34 domácího gólmana znovu nepřekonal.
Prodloužení patřilo Kohoutům, jenže Vlček, Jindřich a Hemský v gólových pozicích střelecky selhali. V deváté sérii samostatných nájezdů rozhodl o vítězství svého týmu Kubát – 4:3.
Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Světlé chyběli nejen dva nejproduktivnější hráči minulé sezony, Žák s Křišťanem, ale také bratři Včelové. Soupeř postrádal opory, bojovného ducha nikoliv. Výkon našeho mužstva zůstal za očekáváním, absence několika hráčů ho neomlouvá. V závěru zápasu jsme neuvěřitelně odpadli a chybovali. Poděkování patří funkcionářům světelského klubu, kteří nám vyšli vstříc a začátek zápasu posunuli na devatenáctou hodinu.“
Příští zápas – neděle 8. října: Česká Třebová – Ledeč nad Sázavou (17.00).