Kohouti odčinili debakl z Hlinska

Na nedělní debakl v Hlinsku zapomněli Kohouti tím nejlepším způsobem, ve středečním střetnutí si doma poradili s vedoucí Chotěboří. Hosté vedli v polovině dramatického duelu o tři b ranky, jenže závěrečná třetina patřila hokejistům České Třebové. Hattrickem se blýskl Jakub Fúzik, velká pochvala patří celému týmu, který se nevzdal a důležitý zápas dokonale otočil. V neděli se fanoušci Kohoutů těší na domácí souboj s Chocní.
Česká Třebová – Chotěboř 6:4 (0:1, 2:3, 4:0)
Branky: 25. Jar. Moučka (Hemský, Škvor), 31. Šejba (Jar. Moučka, Hemský), 41. Hemský (Škvor, Jar. Moučka), 43. Fúzik (Křečan, Jindřich), 54. Fúzik (Hemský, Nimmerrichter), 60. Fúzik (Šejba, Jar. Moučka) – 11. Hospodka (Dvořák, Eis), 25. Dvořák (Eis, Hospodka), 27. Hlídek, 30. Dvořák (Eis, Hospodka)
Rozhodčí: Kukeně – Říha, Vepřovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 434. Zásahy brankářů: 30:34. Nejlepší hráči: Fúzik – Dvořák.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Cik, Jan Moučka, Procházka, Jícha, Šimončič – Hemský, Jar. Moučka, Šejba - Křečan, Jindřich, Fúzik – Blecha, Urban, Čada.
Chotěboř: M. Pešek – Mendl, Ludvík, Patrik Mašek, Krejčí, Kopecký – Ludvík, Křesťan, Havel – Hospodka, Eis, Dvořák – Petr Mašek, M. Vlček, Hlídek.
Do první gólové šance se v 7. minutě dostal domácí obránce Cik, kterého skvělým zákrokem vychytal brankář M. Pešek. O minutu později zaváhal Jícha, šanci Dvořáka zlikvidoval gólman Nimmerrichter. V polovině první třetiny propadla ve vlastním pásmu třetí pětka Kohoutů a elitní útok Chotěboře udeřil, po spolupráci s Dvořákem a Eis bez problémů skóroval Hospodka – 0:1.
Kohouti mohli srovnat krok při přesilové hře, ale nakonec byli rádi, že po chybě obránce Jana Moučky na útočném modré a po rychlém brejku Hospodky s Vlčkem neinkasovali. Závěr první třetiny byl pro domácí tým velice horký. V čase 17:07 byl vyloučen Křečan, v čase 18:03 zbytečně fauloval brankář Nimmerrichter. Při hře ve čtyřech spálil gólovou šanci Fúzik. Kohouti se 64 vteřin úspěšně bránili ve třech, naštěstí přežili i pokračující hru ve čtyřech (54 vteřin).
V úvodu druhé třetiny znovu zaspala třetí pětka Kohoutů a bylo zle, v čase 24:02 se opět prosadil druhý útok soupeře, na rozdíl dvou branek zvýšil Dvořák – 0:2. Domácí odpověď byla blesková. Krátce po zahájení hry se hostující obranou protáhl Jar. Moučka, jehož prudká rána švihem v čase 24:16 (!) zapadla k pravé tyčce – 1:2.
Zápas měl tempo a spád. V čase 25:09 získali Kohouti výhodu další přesilovky, po chybě obránce Jana Moučky však ujel Hlídek a v čase 26:10 skóroval ve vlastním oslabení – 1:3. Dokonalý šok! Krátce po vhazování (26:31) se krásně uvolnil Jar. Moučka, po jeho bombě zachránila hostujícího brankáře tyčka…
Domácí hokejisté se tlačili dopředu, ale příliš často zapomínali na zadní vrátka. Ve 29. minutě podržel své spoluhráče gólman Nimmerrichter (kryl šanci Dvořáka), na druhé straně nedokázali skórovat Jindřich a po něm ani Křečan. Vzápětí se hosté dostali do tříbrankového náskoku a opět u toho byla nejlepší útočná formace, Eis s Hospodkou vypracovali střeleckou příležitost pro Dvořáka, který se trefil v čase 29:09 – 1:4.
Kohouty vrátily do hry využité přesilové hry. V čase 30:32 Ludvík fauloval Šejbu, který v čase31:09 pohodlně dorážel střelu Jar. Moučky – 2:4. O tři minuty později se hezky uvolnil Hemský, ale pozorného brankáře Peška nepřekonal. V závěru druhé třetiny (38:41) byl Ludvík znovu vykázán na trestnou lavici.
Chvíle útočníka Hemského přišla na začátku závěrečné třetiny. V pokračující přesilové hře se Hemský skvěle protáhl na levém křídle, předvedl parádní stahovačku a puk zavěsil pod horní tyčku – 3:4. Zaskočení hráči Chotěboře zcela vypadli z role. Ránu Jindřicha stačil brankář Pešek vyrazit, v gólové pozici promáchl Jar. Moučka. Rozjetí Kohouti však vzápětí vyrovnali. Rychlou akci založil obránce Pražák, Křečan nádherně přenechal puk Fúzikovi, který přesným švihem nedal chotěbořskému brankáři šanci. Vyrovnáno bylo v čase 42:42  - 4:4.
Hosté si vzápětí vybrali oddechový čas, ale Kohouty nezastavili.  Ve 47. minutě Hemský skvěle obehrál obránce Patrika Maška, vypálil jako z kanónu, ale vedle hostující branky. Ještě veseleji bylo na českotřebovském zimáku v 54. minutě. Na začátku akce byl brankář Nimmerrichter, Hemský vzápětí krásnou kolmou přihrávkou uvolnil Fúzika, který ukázkovým blafákem do bekhendu strhl poprvé vedení na stranu Kohoutů – 5:4.
V napínavé koncovce byl nejprve vyloučen Fúzik (56:15), vzápětí si obětavým zákrokem vynutil na soupeři faul výborně hrající Šejba (56:35). V čase 59:04 vsadila Chotěboř na hru bez brankáře, chvíli na to se puk ocitl na holi Fúzika, který v čase 59:15 pečetil výhru svého týmu – 6:4. Kohouti, bravo! V polovině střetnutí by si na vaši výhru vsadili snad jen nenapravitelní optimisté…
HLASY PO UTKÁNÍ

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Cenné vítězství se silným soupeřem. Máme řadu zraněných hráčů, další nastupují se zdravotními problémy. Obrovskou bojovností se nám podařilo zápas dokonale otočit.“
Aleš Kraučuk, trenér Chotěboře:
„Do poloviny zápasu jsme hráli dobře. Nahlodal nás druhý gól soupeře. Třetí třetina byla z naší strany katastrofální.“
Jakub Fúzik, útočník Kohoutů:
„Byly to nervy, ale dokázali jsme to. Vítězství nad vedoucím týmem soutěže má velkou cenu.
Z hattricku mám radost, důležitější jsou tři body mužstva.

Příští zápas – neděle 3. prosince: Česká Třebová – Choceň (17.00).