Kohouti vydřeli vítězství v prodloužení
Klobouk dolů před Kohouty, kteří dokázali zvrátit téměř prohrané utkání. Hokejisté Chrudimi vedli v ČT 2:0, 4:2 a 5:4, v závěru doplatili na nedisciplinovanost. Náš tým vyrovnával v čase 58:37 na 5:5, vítězný gól na 6:5 vstřelil v prodloužení (62:25) obránce Honza Škvor. Kvůli zraněním zápas nedohráli útočníci Marek Hemský s Jakubem Pejchou (další tři se sebezapřením), své o tom věděl chrudimský hokejový psychopat jménem Martin Klement.

Kohouti předvedli téměř dokonalé zmrtvýchvstání. V duelu s vedoucím týmem soutěže dokázali dvakrát dotáhnout dvoubrankovou ztrátu, minutu a půl před koncem normální hrací doby si vynutili prodloužení, ve kterém trefil výhru za dva body obránce Jan Škvor. Bravo, oslabený tým zaslouží velké poděkování.

Česká Třebová – Chrudim 6:5 pr. (0:2, 2:1, 3:2 – 1:0)

Branky: 25. T. Prachař (Šimončič, Cik), 27. Jindřich (T. Prachař, Fúzik), 45. Jindřich (T. Prachař), 46. Jindřich (T. Prachař), 59. T. Prachař (Jícha, Jindřich), 63. Škvor (T. Prachař) – 5. Karásek (Jan Polák), 19. Karásek, 37. Klement (Kišš), 41. Kišš (Seidler), 57. Karásek (Kalous).

Rozhodčí: Prchal – Kolář, Teplý. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 510. Zásahy brankářů: 26:41. Nejlepší hráči: Jindřich, T. Prachař – Karásek, Kišš.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Cik, Jan Moučka, Vyskočil, Jícha - Hemský, Jar. Moučka, Šejba - T. Prachař, Jindřich, Fúzik Šimončič, Křečan, Pejcha – Blecha, Urban, Čada.

Chrudim: Ament – Klement, Urban, Pilař, Kalous, Machač, Budínský – Plch, Novák, Dobiáš – Jan Polák, Štěpánek, Seidler – Karásek, Haltuch, Koreček – O. Polák, Brožek – od 21. minuty Kišš.

První třetinu ovládli hokejisté Chrudimi, kterých bylo plné kluziště. Ve 4. minutě ujeli Haltuch s Plchem, gólovou šanci druhého z nich zmařil výborným zákrokem brankář Nimmerrichter. O minutu později propadla v útočném pásmu třetí útočná formace a hosté se zásluhou pohotového Karáska dostali do vedení – 0:1.

Vzápětí měl další příležitost chrudimský obránce Kalous, naštěstí pro Kohouty mířil vedle. Domácí si první gólovou příležitost vypracovali až v 15. minutě, po přihrávce Šimončiče se před hostující brankou ocitl sám Křečan, ale trefil jen gólmana Amenta. Těsně před první sirénou se hosté radovali ještě jednou. V čase 18:51 se puk nešťastně odrazil do českotřebovského obránce Jíchy, branka byla připsána opět Karáskovi – 0:2.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Kohouti aktivněji, hned ve 21. minutě se hezky uvolnil Jar. Moučka, jeho tvrdé střele však scházela přesnost. V čase 22:12, po tvrdém zákroku obránce Kalouse, skončil zápas pro domácího útočníka Pejchu.

Kohouti se semkli a během dvou minut dokázali dvougólové manko vymazat. V čase 24:01, po krásné přihrávce Šimončiče, proměnil sólový nájezd T. Prachař – 1:2. V čase 26:05 se pět stovek diváků radovalo podruhé. Prachařovu střelu vyrazil brankář Ament před Jindřicha, který puk okamžitě poslal za jeho záda – 2:2.

Ve 34. minutě mohlo být na českotřebovském zimáku ještě veseleji, po dělovce Jar. Moučky zachránila chrudimského brankáře horní tyčka! Vzápětí čelil Ament tvrdé ráně Prachaře. V čase 35:38 vyloučil rozhodčí Prchal právě Prachaře, v pokračující výhodě naopak neodpískal stejný faul hostujícího hráče na Jindřicha (vysoká hůl). Chrudim přesilovou hru bleskově využila, v čase 36:07 se od modré parádně trefil Klement. Jak se ukázalo později, to byl jediný opravdu hokejový moment v podání chrudimského obránce…

Do závěrečné třetiny vstoupili Kohouti nejhorším možným způsobem. Po další chybě na útočné modré ujel zkušený Kišš a v čase 40:43 vrátil Chrudimi dvougólové vedení – 2:4.  Kohouty vrátila do hry využitá přesilovka. V čase 42:40 byli vyloučeni Šejba s Budínským, v čase 44:26 byl na trestnou lavici vykázán Haltuch. K využití přesilové hry čtyř na tři potřebovali domácí přesně osm vteřin, v čase 44:33 se po nádherné Prachařově přihrávce zblízka trefil Jindřich – 3:4. Rozjetá druhá formace Kohoutů udeřila ještě jednou. Po skvělé přihrávce Cika vyrovnával v čase 45:09 Jindřich – 4:4. O tři minuty později podržel Kohouty zákrokem zápasu gólman Nimmerrichter, kterého zblízka neprostřelil Dobiáš.

V závěrečné desetiminutovce se o slovo přihlásil chrudimský bek Klement. V čase 52:30 byl vyloučen za faul na Prachaře, Kohouti během přesilovky nic nepředvedli. Sotva se Klement vrátil na led, nesmyslně fauloval brankáře Nimmerrichtera a v čase 54:44 byl sudím Prchalem opět vykázán na trestnou lavici. Domácí hokejisté přesilovku nevyužili, naopak sami inkasovali. V čase 56:29 završil svůj hattrick Karásek – 4:5.

Chrudim byla koni, jenže vzápětí špatně vystřídala a byla potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovou hru odstartovali Kohouti šancí Jindřicha, který přestřelil. Svého spoluhráče však vzápětí skvěle zastoupil T. Prachař, který si rychle zpracoval Jíchovu přihrávku a prudkým švihem poslal puk pod horní tyčku – 5:5. Na ukazateli v tu chvíli svítil čas 58:37!!

V pětiminutovém prodloužení hostující Urban opakovaně fauloval Fúzika (sekání) a od rozhodčího Prchala dostal dvouminutový trest. Kohouti se chrudimskému obránci poděkovali, při přesilové hře čtyř proti třem napřáhl na modré čáře Škvor a trefil šibenici – 6:5!!!

HLAS PO UTKÁNÍ
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Mužstvo zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost. Dokázali jsme otočit zápas, který se pro nás vyvíjel velmi špatně. Kaňkou na kvalitním utkání jsou zranění řady hráčů.“

Příští zápas – neděle 26. listopadu: Hlinsko - Česká Třebová (17.30)