Kohouti porazili oslabený Havlíčkův Brod

V desátém utkání sezony vybojovali Kohouti tři povinné body. Béčko Havlíčkova Brodu přijelo ke středečnímu utkání s pouze dvěma pětkami, a tak bylo otázkou času, kdy se hokejisté České Třebové prosadí. Další zápas odehrají Kohouti až 8. listopadu v Poličce.
Česká Třebová – Havl. Brod B 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
Branky: 1. Prachař (Fúzik, Jindřich), 14. Prachař (Jindřich, Fúzik), 24. Pejcha (Vlček), 40. Pejcha (Pražák, Vlček), 45. Fúzik (Šimončič, Jindřich), 46.  Jar. Moučka (Hemský, Křečan), 60. Hemský (Jar. Moučka, Procházka – 2. Lacina (Homola).
Rozhodčí: Rulíček – Kolář, Bohuněk. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváků: 379. Nejlepší hráči: Pejcha – Hanák.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Pražák, Procházka,  Šejba, Jan Moučka, Šimončič – Hemský, Křečan, Jar. Moučka - T. Prachař, Jindřich, Fúzik – Zadina, Vlček, Pejcha – Blecha, Urban, Čada – od 46. navíc Pirkl.
H. Brod: Hanák – Lacina, Lachman, Motl, Rubner – Homola, Piskač, J. Přibyl – M. Přibyl, Polák, Křížek.
Kohouti se dostali do vedení v 50. vteřině hry, kdy kombinační akci druhého útoku zakončil Prachař – 1:0. Radost českotřebovských fanoušků trvala pouhých 25 vteřin. Brankář Nimmerrichter rozehrál puk do rohu kluziště na hůl hostující Homoly, ten přihrál na modrou a po ráně obránce Laciny se puk zatřepetal v domácí brance – 1:1. Ve 3. minutě se hosté dostali do dvou gólových šancí, střelu J. Přibyla vyrazil gólman Nimmerrichter, vzápětí pálil vedle M. Přibyl.
Domácí měli převahu, jenže v koncovce naráželi na výborně chytajícího brankáře Hanáka. Ten zlikvidoval šance Jindřicha a Hemského, po jehož dalším střeleckém pokusu zazvonil puk na horní tyčce havlíčkobrodské branky. Favorit se prosadil až ve 14. minutě, kdy po spolupráci s Jindřichem a Fúzikem vstřelil svůj druhý gól Prachař – 2:1.  Těsně před první sirénou ujel po pravém křídle Homola, jehož prudkou ránu vytěsnil gólman Nimmerrichter.
V úvodu druhého dějství předvedl další parádní akci druhý útok Kohoutů, po Fúzikově střele se znovu vytáhl brankář Hanák. Ve 24. minutě měli hosté smůlu. Po ráně Homoly zachránila Kohouty tyčka, rychlý protiútok zakončil přesnou střelou Pejcha – 3:1. Při hře v oslabení chyboval obránce Pražák, hosté však nabídnutou příležitost nevyužili.  Když měli výhodu přesilové hry Kohouti, byli rádi, že neinkasovali. V oslabení zahodil slibnou příležitost  dvoumetrový Křížek.
Další minuty patřily 19letému brankáři Hanákovi. Ve 35. minutě mu po střele Prachaře pomohla horní tyčka, skvělými zákroky pak zmařil šance Vlčka, Křečana a Prachaře. Kapituloval až v čase 39:15, kdy se po Pražákově střele od modré puk šťastně odrazil od clonícího Pejchy – 4:1.
Nástup do závěrečné třetiny patřil opět druhé útočné formaci Kohoutů. Fúzik s Prachařem vykouzlili pozici pro Jindřicha, jehož střela se opět otřela o tyčku. Ve 45. minutě se domácí dočkali, tentokrát se při signalizované výhodě pohotovou tečí prosadil Fúzik – 5:1.  O chvíli později Kohouti využili přesilovou hru, autorem šesté branky byl tvrdě střílející Jar. Moučka – 6:1.
Od vyšší prohry zachránil hokejisty Havlíčkova Brodu skvělý gólman Hanák, který zlikvidoval další vyložené šance Prachaře, Hemského a Křečana. Na druhé straně trefil tyčku Piskač, šanci Homoly kryl pozorný Nimmerrichter. Poslední slovo měli Kohouti, v čase 59:39 navýšil skóre Hemský – 7:1.

Příští zápas – středa 8. listopadu: Polička - Česká Třebová (18.30). Fotografie Jarda Koniček