V Ledči radost jen ze tří bodů

Hokejisté České Třebové na ledě nejslabšího mužstva krajské ligy splnili roli favorita. Jejich cesta za třemi body však byla více trnitá, než by sami očekávali. Kohouti dopláceli na hrubé chyby a krátké herní výpadky, v první a druhé třetině inkasovali dvě branky v rozmezí necelé minuty. Na podobný výkon v nadcházejících střetnutích se silnou čtyřkou musí Kohouti velmi rychle zapomenout.
Ledeč n.S. - Česká Třebová 5:8 (2:2, 2:4, 1:2)
Branky: 8. Procházka (Bambula), 9. Brýdl (Bambula), 39. Brýdl (Hubert, Bambula), 40. Vantuch (Hubert), 50. Štěpán (Hrabaň) – 4. Hemský (Jar. Moučka, Šejba), 6. Křečan (Jindřich, T. Prachař), 22. Vlček (Škvor), 27. Křečan (Vlček, Škvor), 38. Šejba (Jar. Moučka, Škvor), 38. Jindřich (Cik, Šimončič), 45.  Jar. Moučka (Hemský, Šejba), 54. Vlček (Škvor).
Rozhodčí: Rulíček – Kolář, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváků: 92. Střely na branku: 37:55.
Ledeč: Sochor – Hrabaň, Červinka, Bambula, Zelený, Vala, Šimůnek – Vantuch, Hubert, Štěpán -  Bernard, Šváb, Procházka – Krajíček, Sádlo, Brýdl.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Cik, Jan Moučka, Šimončič – Hemský, Jar. Moučka, Šejba - T. Prachař, Jindřich, Fúzik – Křečan, Vlček, Pejcha – Blecha, Urban, Čada.
K získání dvoubrankového náskoku potřebovali Kohouti něco málo přes pět minut. V čase 3:11 využili hosté přesilovou hru, samostatný nájezd zakončil přesně Hemský – 0:1. V čase 5:10 se prosadil Křečan – 2:0. Žádná další českotřebovská kanonáda se však nekonala. Sérii chyb mladíků ze čtvrtého útoku potrestal v čase 7:51 domácí Procházka – 1:2. Kohouti chybovali dál, a tak bylo nečekaně brzy vyrovnáno. V čase 8:49 (tedy za necelou minutu) se trefil Brýdl – 2:2.
Kohouti pak zabrali, vytvořili si řadu slibných příležitosti, ale problém byl, že pálili slepými patronami. V 11. minutě poslal Jar. Moučka do další šance Hemského, kterého vychytal brankář Sochor. O tři minuty si s domácím gólmanem nedokázal poradit ani Prachař. V 17. minutě chyboval Cik, gólovou šanci Brýdla kryl pozorný Nimmerrichter. Českotřebovský gólman se vytáhl ještě při vyloučení Šimončiče, kdy chytil nebezpečnou střelu Švába. V závěru první třetině přihrál Jindřich přesně Prachařovi, který ze sólového nájezdu trefil jen brankáře Sochora.
V úvodu druhé třetiny hráli hosté bez vyloučeného Šejby, ve vlastním oslabení ujel a třetí branku vstřelil Vlček – 2:3. Čtvrtou branku přidali Kohouti ve chvíli, kdy hráli přesilovou hru, jejím autorem byl Křečan – 2:4. Hosté pokračovali v náporu, domácí brankář však pochytal střely Hemského, Vlčka, Prachaře a Šejby
V závěrečných třech minutách druhé třetiny se s brankami doslova roztrhl pytel. V čase 37:03 předvedli Kohouti parádní akci, na jejím začátku byli Škvor s Jar. Moučkou, přesným švihem ji zakončil Šejba – 2:5. Neuběhla ani půlminuta, když se podobným způsobem trefil do černého Jindřich – 2:6. Pohoda? Kdepak! Závěr druhého dějství Kohouti absolutně nezvládli. V čase 38:20 inkasovali z hole Brýdla – 3:6, v čase 39:11 jim pak vstřelil další gól Vantuch – 4:6.
Ani v  závěrečné třetině favorit herně nepřesvědčil. Ve 45. minutě, po spolupráci s Hemským a Šejbou, snadno skóroval Jar. Moučka – 4:7. O pět minut později, když byl vyloučen Fúzik, se domácí opět radovali, jejich pátou branku vstřelil Štěpán – 5:7. V závěrečných minutách spálili další šance Šejba s Prachařem, naštěstí se trefil Vlček – 5:8.

Příští zápas – neděle 19. 11. Moravská Třebová - Česká Třebová (17.00).