Kohouti bojovali v Moravské Třebové jako lvi
Slovan Moravská Třebová - HC Kohouti Česká Třebová 2 : 3
Skvělého úspěchu dosáhli českotřebovští Kohouti, kteří v nedělním dramatické utkání vyhráli v Moravské Třebové 3:2. Branky našeho týmu vstřelili Kuba Fúzik, Michal Křečan a Láďa Jindřich. Kluci, bravo. Vydřená výhra, která má velkou cenu!  Zápas navštívilo 518 diváků, z toho odhadem 200 diváků (!) přijelo fandit Kohoutům z České Třebové. Díky moc!!! HC Kohouti ČT
Hokejisté České Třebové oplatili silnému soupeři porážku z vlastního ledu. Nebyl to jednoduchý zápas, moravskotřebovský Slovan měl více ze hry, ale nedokázal využít ani jednu z přesilových her. Vítěznou branku vstřelili Kohouti ve vlastním oslabení, necelých deset minut před koncem byl jejím autorem Láďa Jindřich. Mužem zápasu byl výborně chytající brankář Kamil Nimmerrichter.
Moravská Třebová - Česká Třebová 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 8. Augustin, 46. Řehulka (Kobza) – 10. Fúzik (T. Prachař), Jindřich), 42. Křečan (Vlček, Pejcha), 51. Jindřich (T. Prachař).
Rozhodčí: Pilný – Bohuněk, Rulíček. Vyloučení: 1:6. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváků: 518. Střely na branku: 42:32. Nejlepší hráči: Pospíšil – Nimmerrichter.
Moravská Třebová: Pospíšil – Kovařík, Schneider, Hradil, Kolařík, Pokorný, Muselík – Faltus, Čikl, Augustin – Fibrich, Janošek, Langr – Pavlovský, Kobza, Řehulka.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Cik, Vyskočil, Krejnus, Šimončič – Hemský, Jar. Moučka, Šejba - T. Prachař, Jindřich, Fúzik – Křečan, Vlček, Pejcha – Blecha, Urban.
Domácí hokejisté vycenili zuby hned v 1. minutě. Zkušený útočník Čikl obehrál obránce Pražáka, jenže na brankáře Nimmerrichtera nevyzrál. Kohouti odpověděli rychle, ale ani oni skóre neotevřeli. Ve 2. minutě proháčkoval domácí obranou Hemský, ale místo střely hledal Šejbu a bylo po šanci.
Slovan se dostal do vedení v čase 7:27, po nepřesné přihrávce Hemského se dostal do úniku Augustin, který nedal brankáři Nimmerrichterovi žádnou šanci – 1:0. V polovině první třetiny bylo vyrovnáno. Krátce po vhazování se puk dostal k Fúzikovi, který jej prudkým švihem poslal pod horní tyčku – 1:1. Domácího gólmana Pospíšila vzápětí prověřili Vlček s Moučkou.
Do vyložené gólové šance přihrál Prachař ve 14. minutě Křečanovi, který však mířil pouze do hrudníku domácího brankáře. O čtyři minuty později se vyznamenal Nimmerrichter, který chytil nebezpečnou střelu Kobzy. V závěrečné minutě vypracovali Pejcha s Vlčkem nadějnou střeleckou pozici pro Křečana, který puk správně netrefil.
Druhá třetina začala vyloučením Pejchy a o pár vteřin později skvělým zákrokem Nimmerrichtera, který vychytal Faltuse.  Do další gólové šance přihrával Čikl ve 30. minutě Řehulkovi, ani ten však výborného gólmana Kohoutů nepřekonal. Ve 32. minutě se domácí radovali předčasně, rozhodčí Pilný jejich branku pro předchozí hru vysokou holí správně neuznal. Ve 37. minutě se nechal zbytečně vyloučit Pejcha a Kohouti hráli znovu ve čtyřech. Oddechli si v okamžiku, kdy po rychlém výpadu mířil vedle českotřebovské branky domácí útočník Augustin.
Kohouti vstoupili parádně do závěrečného dějství. Ve 42. minutě přihrál Vlček nádherně Křečanovi a ten se trefil přesně – 1:2. O minutu později podržel své spoluhráče Nimmerrichter, na kterém znovu ztroskotal domácí kapitán Čikl.
Ve 46. minutě bylo vyrovnáno. Obránce Šimončič prohrál za vlastní brankou souboj s Kobzou, který okamžitě přihrál volnému Řehulkovi a ten zavěsil puk pod horní tyčku – 2:2. Tlak Slovanu sílil. V čase 47:11 byl na čtyři minuty (!) vyloučen Krejnus a Kohouti měli najednou obrovský problém. Ve 49. minutě střílel tvrdě obránce Kolařík, proti dorážce Fibricha vytáhl zákrok večera vynikající Nimmerrichter.
Vzápětí Kohouti rozjetého soupeře dokonale zaskočili. Po Prachařově přihrávce se mezi domácími beky protáhl Jindřich a prudkým švihem poslal puk pod horní tyčku – 2:3. Domácí byli v šoku a zcela vyklidili pozice. Dalších 52 vteřin hráli v pěti proti čtyřem, po akci Hemského mohli při vlastní přesilovce inkasovat podruhé…
Další horké chvíle začali Kohouti prožívat v čase 54:30, kdy byl za podražení vyloučen Šejba. Hokejisté České Třebové bojovali jako lvi a soupeři vyrovnat nedovolili. V čase 58:15 si domácí vzali oddechový čas a vzápětí začala jejich power play. V čase 59:13 střílel těsně vedle domácí branky Škvor, vzápětí vzali oddechový čas Kohouti. Domácí se zoufale snažili o vyrovnání, ale pevný českotřebovský obranný val nepřekonali.
HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů: „Možná nevyhrál ten lepší, ale ve sportu se něco podobného stává. Mančaft zaslouží pochvalu za obrovskou bojovnost. Ubránili jsme hodně přesilovek soupeře, to bylo klíčové. Děkujeme dvěma stovkám fanoušků, kteří přijeli svůj tým podpořit. Těšíme se na středu, kdy přivítáme silnou Chrudim.“
Příští zápas – středa 22. listopadu: Česká Třebová – Chrudim (18.30).