Cenné vítězství Kohoutů

Repríza loňské finálové série přinesla vyrovnaný boj, na jehož konci se radovali Kohouti. Ti byli v první třetině výrazně lepší, ale protože svoji převahu nevyjádřili střelecky, bojovalo se o tři body až do závěrečných minut. Do sestavy se vrátili uzdravení marodi, obránce Honza Škvor a útočník Jarda Moučka, v klíčových chvílích mužstvo podržel gólman Kamil Nimmerrichter.
Česká Třebová - Světlá n. S. 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 3. Jindřich (T. Prachař), 46. T. Prachař, 59. T. Prachař (Jindřich, Fúzik).
Rozhodčí: Kareš – Kolář, Bohuněk. Vyloučení: 1:4 (navíc Šejba na 5 minut a do konce utkání). Bez využití. Diváků: 545. Nejlepší hráči: Nimmerrichter – Koubský.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Cik, Jan Moučka, Krejnus, Šimončič – Hemský, Jar. Moučka, Šejba - T. Prachař, Jindřich, Fúzik – Křečan, Vlček, Pejcha.
Světlá: Koubský – O. Včela, Svoboda, Kořínek, Šíma, Drahozal – Kopecký, Kubát, P. Včela - Štros, Böhm, Blažek – Jak. Doležal.
Ve 26. vteřině fauloval P. Včela (krosček) a Kohouti rychle získali výhodu přesilové hry, jenže branku soupeře neohrozili. Diváci se radovali v čase 2:57, kdy po přihrávce T. Prachaře otevřel skóre Jindřich – 1:0. V 5. minutě byl opět vyloučen P. Včela, po nedovoleném zákroku Pejchy se však záhy hrálo ve čtyřech.
První třetina patřila Kohoutům, kteří svoji převahu nedokázali vyjádřit střelecky. V 8. minutě se hostující obranou protáhl Jar. Moučka, jehož ránu vyrážel brankář Koubský pravým betonem. Vzápětí se do první střelecké příležitosti dostala Světlá, pokus obránce Svobody zlikvidoval pozorný gólman Nimmerrichter. Ten se vyznamenal ještě v 15. minutě, kdy se po chybě Krejnuse dostali do vyložené šance P. Včela s Kopeckým. Domácí byli lepší, ale dopláceli na špatnou koncovku. Slibné šance neproměnili Škvor s Hemským, po krásném pasu Cika neproměnil samostatný nájezd T. Prachař.
Druhá třetina začala pro Kohouty slibně. Ve 21. minutě přihrál Jindřicha do další šance Cikovi, jehož ránu zázračně kryl brankář Koubský. Další průběh zápasu ovlivnil nedovolený zákrok Šejby, kterého v čase 25:08 po faulu kolenem vykázal hlavní rozhodčí Kareš z ledové plochy.  Kohouti se úspěšně bránili pět minut ve čtyřech, to bylo klíčové.
Hosté ve druhém dějství hru zcela vyrovnali. Ve 33. minutě chyboval Vlček, nájezd P. Včely zmařil výborný Nimmerrichter. O dvě minuty později se situace opakovala, tentokrát chyboval Fúzik a Nimmerrichter úspěšně čelil Kopeckému. Na druhé straně se vytáhl Koubský, na kterého nevyzrál Vlček. Ve 40. minutě střílel vedle světelské branky Jar. Moučka.
Kohouti se dostali do větší pohody ve 46. minutě, kdy se po zaváhání hostujících obránců trefil do pravého horního růžku T. Prachař – 2:0. V následující minutě prověřil Koubského pozornost Vlček, vzápětí mířil vedle Pejcha. V 51. minutě se ve vlastním obranném pásmu srazili Šimončič se Škvorem, stoprocentní příležitost Kopeckého zlikvidoval Nimmerrichter.
Hokejisté Světlé bojovali jako lvi a v 55. minutě nebyli daleko od toho, aby zápas zdramatizovali. Nejdříve se opět vyznamenal Nimmerrichter, kterého vzápětí na brankové čáře zastoupil útočník Jar. Moučka. O definitivní pojistku se po přesné přihrávce Jindřicha postaral v čase 58:37 T. Prachař, při samostatném nájezdu tentokrát vsadil na střelu a dobře udělal – 3:0.
HLASY PO UTKÁNÍ

Tomáš Prachař, útočník Kohoutů: „Houževnatý soupeř bojoval a dost dlouho nás trápil, naštěstí jsme jeho odpor v úvodu závěrečné třetiny zlomili. Slušná návštěva, důležitá výhra.“
Jakub Kořínek, hrající trenér Světlé: „Rozhodující moment přišel ve chvíli, kdy domácí ve 46. minutě utkání zvýšili na 2:0. Chybovali jsme, byl to docela hloupý gól.“

Příští zápas – středa 15. 11. Ledeč nad Sázavou - Česká Třebová (19.00).