Kohouti vyhráli v Poličce

Větší dřina než se možná čekalo. Vítězství českotřebovských Kohoutů se na ledě Poličce nerodilo lehce, náš tým o něm paradoxně rozhodl při vlastním pětiminutovém oslabení, kdy vstřelil dvě branky. V sestavě chyběli zranění obránci Lesák a Škvor, stejně tak útočníci Zítka, Kavalír a Moučka, dále chyběli obránce Krejnus a útočník Zadina. Vůbec poprvé v této sezoně do hry zasáhl obránce Cik.
Polička - Česká Třebová 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 8. Krajíček, 22. Vápeník (Poul, Zobač), 54. Poul (Zobač) – 16. Fúzik (Jindřich, T. Prachař), 30. T. Prachař (Šejba, Fúzik), 39. Fúzik (Jindřich, T. Prachař), 49. Jindřich (T. Prachař, Šejba), 51. Hemský (Fúzik).
Rozhodčí: Doležal – Přichystal, Veverka. Vyloučení: 5:6 (navíc Krajíček a Hejtmánek na 10 minut – Vlček 5+do konce utkání). Využití: 2:1. Oslabení: 1:2. Diváků: 220. Nejlepší hráči: Zelený, Krajíček – Fúzik, Jindřich, T. Prachař, Šejba.
Polička: Zelený – Jícha, Štěrba, Vápeník, Nunvář, J. Hejtmánek – Zobač, Švejda, D. Hejtmánek – Jindra, Kašpar, Krajíček – Poul, Lidmila.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Pražák, Procházka, Šejba, Jan Moučka, Cik, Šimončič – Hemský, Vlček, Urban - T. Prachař, Jindřich, Fúzik – Blecha, Křečan, Pejcha – Čada, Pirkl.
V čase 6:57 byl vyloučen domácí útočník Švejda, jenže Kohouti naložili s přesilovou hrou velmi špatně. Střelecký pokus Fúzika zlikvidoval brankář Zelený, vzápětí přišla hrubá chyba Křečana, únik a vedoucí gól Poličky z hole Krajíčka – 1:0. V čase 14:57 by na trestnou lavici vykázán domácí Jindra a hosté se probrali, když se po akci Jindřicha na brankovišti v čase 15:04 prosadil důrazný Fúzik – 1:1. A mohlo být ještě veseleji, kdyby Prachař v 18. minutě proměnil sólový nájezd.
V úvodu druhé třetiny byl Prachař vyloučen za podražení a domácím stačilo ke vstřelení druhé branky pouhých deset vteřin, vedení Poličky trefil Vápeník – 2:1.  Kohouti přidali, ale buď měli vychýlenou mušku (Vlček) nebo jejich šance (Hemský) zlikvidoval pozorný gólman Zelený. Při další přesilové hře měli hosté obrovské štěstí, po střele Krajíčka zachránila brankáře Nimmerrichtera pravá tyčka!
V polovině vyrovnaného zápasu se o vyrovnání postarala druhá útočná formace Kohoutů, tentokrát se trefil T. Prachař – 2:2. V závěru druhé třetiny se Kohouti poprvé dostali do vedení. Po krásné Jindřichově přihrávce okamžitě a přesně střílel Fúzik – 2:3.
Začátek závěrečné třetiny patřil Kohoutům. Během dvou minut se do dvou vyložených gólových šancí dostal Jindřich, ale dvakrát ztroskotal na výborném brankáři Zeleném. Domácí gólman se vytáhl ještě ve 45. minutě, kdy jej zblízka neprostřelil Šimončič.
To nejzajímavější se událo v následujících minutách. V čase 48:26 skončil zápas pro faulujícího Vlčka. Kohouty čekalo pětiminutové oslabení, během kterého rozhodli o své výhře. První gólovou akci rozehrál Šejba, po levém křídle ujel Prachař, jehož přesnou přihrávku v čase 48:43 proměnil v další branku Jindřich – 2:4. Hokejisté Poličky se nestačili probrat z prvního šoku a při vlastní přesilovce inkasovali podruhé, v čase 50:51 se prosadil Hemský – 2:5.
Právě Hemský se o minutu později nechal vcelku zbytečně vyloučit a poslal svůj tým do tří. Domácí vycítili poslední šanci na případný zvrat. Tutovku Poula zmařil gólman Nimmerrichter, který o malý okamžik špatně rozehrál a Poul jej zblízka překonal – 3:5. Kohouti se pak ještě ubránili ve čtyřech (44 vteřin), přežili další přesilovku soupeře. V čase 59:21 si domácí vzali oddechový čas a vzápětí vsadili na hru bez brankáře, opuštěnou poličskou branku netrefil Fúzik.
Příští zápas – neděle 12. listopadu: Č. Třebová – Světlá nad Sázavou (17.00).