Zpravodajství Sokola Česká Třebová II

MUŽI V 2. LIZE REMIZOVALI

Do Dvora Králové nad Labem odjíždělo družstvo mužů v sobotu 11.11.2017 k dvanáctému kolu 2.ligy. V letošním ročníku je soutěž velice vyrovnaná, bodový rozdíl mezi „medailistou“ a posledním místem je pouhých deset bodů. Proto 3 body, které muži přivezli v okleštěné sestavě, ve které se objevují i naši junioři, jsou velmi cenné.
VK Dvůr Králové nad Labem – TJ Sokol Česká Třebová II 3:1 (-21, 22, 20, 22)
VK Dvůr Králové nad Labem – TJ Sokol Česká Třebová II 1:3 (22, -23, -17, -23)

JUNIOŘI V DERBY PROTI GEODÉZII VÍTĚZNĚ

V sobotu 11.11.2017 na Martina se utkali v městském juniorském prvoligovém volejbalovém derby družstva Geodézie a Sokola II. Obě utkání se hrála v hale, kde je od jisté doby družstvo Geodézie domácím, tedy v hale VDA Na Skále v České Třebové. Vzhledem k tomu, že jsme se s chlapci (teď již juniorského věku) z domácího oddílu neutkali již několik let, „zajížděli“ jsme k utkáním  v očekávání, jak kvalitní soupeř nás čeká.
V prvním utkání hostující junioři ze Sokola II, snad pod dojmem zkušeností z let minulých, kdy na soupeře stačil pouze dobře umístěný servis, a bylo tzv. vymalováno, začali vlažně a až stoicky klidně a rázem prohrávali 7:1, nicméně pak na servis přišel kapitán družstva sokolů a v mžiku se stav utkání otočil na 8:7 pro Sokol II. Po zlepšeném výkonu nakonec set vyhrál Sokol II rozdílem třídy 25:12 a i další vyrovnanější druhý set 25:19 a třetí opět suverénně v poměru 25:13. První povinné vítězství bylo zapsáno do tabulky za tři body a po dlouhé přestávce vynucené souběhem s utkáním žen místního oddílu nás čekal další zápas.
V tomto druhém utkání, po dvou suverénně odehraných vítězných setech ze strany Sokola II v poměru 25:6 a 25:8, přišel trest za podcenění soupeře, nekoncentraci na jednotlivé herní činnosti a pocit, že se uhraje třetí set sám, ve formě prohraného setu v poměru 22:25. Po důrazném napomenutí hráčů Sokola II jejich trenéry v přestávce mezi sety, se ve čtvrtém setu vše vrátilo do obvyklých kolejí a sokolové vyhrávají závěrečný set v poměru 25:12. I druhá povinná výhra za plný počet bodů upevnila druhou příčku v 1. lize juniorů se ziskem 27 bodů a soupeř zůstal na posledním místě tabulky s bodem jediným.
Závěrem: opět se potvrdila pravdivost rčení o tom, že jakýkoliv sport, a tím je i volejbal, se musí hrát do posledního setu, do posledního míče a do posledního písknutí rozhodčího, do té doby není žádné utkání vyhrané a podcenění soupeře se v jiných případech může těžce nevyplatit.
TJ Sokol Česká Třebová II reprezentovali (abecedně): Jaško D., Jirásek J., Kalmár V, Král A., Olejár A., Olejár T., Unzeitig O., Vovk R., Žaba D.,

STARŠÍ ŽÁCI SOKOLA II NA ČESKÉM POHÁRU V NOVÉM JIČÍNĚ

Dne 4.11. jsme brzy ráno vyrazili na další kolo Českého poháru starších žáků, které probíhalo pro nás už ve známe lokalitě a to Novém Jičíně.
Po rozřazovacím kole, kde naši starší žáci absolvovali svůj vůbec první Česky pohár a na naši hře to bylo vidět – velká nervozita a méně herní praxe než ostatní družstva, tak následovala fáze skupinová, kde jsme se postupně střetli s družstvy: Happy Volley Opava, Blue Volley Ostrava A/B, Nový Jičín B, Brno a týmem ze Znojma.
Prvním hracím dnem byla sobota, kde jsme se utkali v prvním zápase s Opavou, kde jsme byli jasní favorité. V průběhu se tyto papírové předpoklady potvrzovaly a celkem bez větších problémů jsme vyhráli. I když v průběhu hry docházelo k občasnému přizpůsobení hry. Velmi dobře jsme hráli za koncovou čárou, kde jsme zkazili jen velmi málo podání. To nám pomáhalo při prvotním tlaku na soupeře z Opavy.
Ke druhému utkání jsme nastoupili proti Znojmu. Znojmo nás porazilo v minulém kole a tak byli mírnými favority. Začátek zápasu se nám nepovedl a po špatných přihrávkách se soupeř dostal do luxusního náskoku. Soupeř k tomu hrál velmi dobře v poli a na útoku se mýlil málokdy. Znojmo se dostalo do tlaku, se kterým jsme si nedokázali poradit. V druhém setu jsme se výrazně zlepšili na příjmu a tím se nám zlepšil i útok. Po celý druhý set jsme byli lepším týmem, který hrál poctivě v poli a na útoku jsme neudělali žádné hloupé chyby. Bohužel když přišla koncovka, tak nás zradil příjem. Vše se rychle otočilo ve prospěch Znojma, které koncovku dokázalo vyhrát díky větší koncentrovanosti.
K dalšímu utkání jsme nastoupili proti Blue Volley Ostrava, která byla minulé kolo za námi a tak jsme si na Ostravu zdravě věřili. Průběh hry vypadal podobně jako s Opavou a díky dobrému podaní a kvalitnímu útoku jsme přehráli Ostravu s přehledem 2:0.
Posledním zápasem sobotního dne bylo utkání s nejvýše postaveným soupeřem z minulého turnaje a to Novým Jičínem B. Úvod se nám velice povedl a dostali jsme soupeře pod tlak kvalitním podáním a dobrou obranou v poli. Kluci hráli v „laufu“ a dařilo se jim vše, na co sáhli. Po dobrém kolektivním výkonu vyhráli první set. Do druhého setu jsme nastoupili ve stejném duchu, ale bohužel se nám nepovedla koncovka, kde nám ulétlo pár příjmů, které rozhodly o prohře v druhém setu. A tak následoval tie-break. Do tohoto zkráceného setu nastoupili naši volejbalisté plni odhodlání a v plném nasazení. Díky vyhecovanému průběhu a díky výbornému výkonu našich hráčů jsme dotáhli tie-break do vítězného konce a mohla následovat veliká radost, která nám uzavřela vítězstvím 2:1 sobotní hrací den.
Po velmi slušných výkonech jsme se přesunuli na večeři do nedaleké restaurace. Po večeři s výbornou náladou jsme se jeli ubytovat. Poté proběhlo krátké hodnocení dne a kluci se rozprostřeli do svých pokojů.
Druhý hrací den nám začal velmi dobrou snídani v té samé restauraci, kde jsme měli i večeři. Kluci vypadali unaveni (přeci jen nejsou zvyklí hrát tolik zápasů v jeden den) a tak se museli pořádně protáhnout a zahřát před dalším zápasem.
Druhý den jsme začali proti Brnu, které má velmi kvalitní „bijce“, kteří otáčeli celkem spolehlivě. Ti nám nedali moc šance se do tohoto zápasu dostat a tak jsme prohráli zaslouženě 2:0.
Posledním zápasem druhého kola Českého poháru byl zápas proti družstvu Blue Volley Ostrava A. Cítili jsme šanci na úspěch, jelikož soupeř duel před tímto zápasem prohrál. Bohužel, dnešní den se nám moc nevedlo. Ostraváky, kteří hráli odvážně a bez chyb jsme neměli čím překvapit a prohráli jsme 2:0.
Sestava: Matěj Fric, Martin Vitásek, Ondřej Syrový, Pepa Holínka, Oli Mužík, George Lhaqwadorj, Tomáš Jebavý, Michal Jaško

STARŠÍ ŽÁCI SOKOLA II V KP NA 3. MÍSTĚ

V neděli 12.11.2017 proběhlo na našich domácích kurtech ZŠ Nádražní další kolo Krajského přeboru starších žáků, které ho se kromě našeho družstva zúčastnily ještě družstva TJ Svitavy A, TJ Svitavy B a TJ Sokol Geodezie Česká Třebová. Přesto, že naše družstvo bylo oslabeno o dva stabilní hráče základní sestavy Matěje a Pepy, zvítězilo nad družstvy TJ Svitavy B a TJ Sokol Geodezie Česká Třebová shodně 2:0. Pouze družstvo TJ Svitavy A bylo nad naše síly a zvítězilo nad námi 2:0.

TJ Sokol Česká Třebová II - TJ Svitavy B                                     2:0  (14,9)
TJ Sokol Česká Třebová II - TJ Svitavy A                                     0:2 (-19,-20)
TJ Sokol Česká Třebová II - TJ Sokol Geodezie Česká Třebová  2:0 (14,19)

KADETKY SOKOLA II PORAZILY REMU RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

V sobotu 4.11.2017 jsme na ZŠ Nádražní hostili v 1. lize kadetek družstvo VKM REMA Rychnov nad Kněžnou. V obou zápasech jsme převyšovaly soupeřky ve všech herních činnostech a za hlasité podpory Fanouškova si připisujeme dalších 6 bodů do tabulky.
TJ Sokol Česká Třebová II - VKM REMA Rychnov nad Kněžnou   3:0  (16,21,19)
TJ Sokol Česká Třebová II - VKM REMA Rychnov nad Kněžnou   3:0  (13,13,20)
Další utkání hrajeme 25.11.2017 ve Světlé nad Sázavou, která je sice na chvostu tabulky, ale na soupisce s extraligovými hráčkami.
Děkujeme Fanouškovu za perfektní podporu.
Hráčky: Lucka Farago, Sára Horská, Barbora a Veronika Koubová, Natka Kubátová, Martina Kubištová, Klára Melicherová, Adéla Říhová, Šárka Šimková, Vendy Vomáčková, Tereza Janderová
Trenéři: J a J Koubovi  Foto: JK