VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 25. 11. - 26. 11. 2017.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  –  Volleyball Nymburk

Na předposlední venkovní zápas v tomto roce jsme odjely na palubovku Nymburka. Již od rána nám nebylo moc přáno a na místo určení jsme dorazily díky zpoždění vlaku maličko rozběhané :-). Soupeřky pod taktovkou pečlivě připraveného trenéra vlétly do zápasu s velkým odhodláním sebrat nám aspoň nějaký ten bodík započítávající se do tabulky. Tvrdým servisem se jim dařilo školit nás na přihrávce a nutily nás tím ve většině případů pouze přehrávat balóny na jejich polovinu. Naší hře chyběla po "reprezentační" pauze ta správná energie a dravost  a soupeřky toho dokázaly využívat. První zápas prohráváme vlastními chybami 1:3. Díky mezizápasu juniorek máme dlouhou pauzu a odpočaté si chceme odvézt alespoň tři body a udržet první místo. Role dobře podávajícího družstva se vyměnila a tentokrát držíme soupeřky od sítě a pod tlakem my. Zápas je víc než jasně v naší režii a vítězství 3:0 nás udrželo na prvním místě :-). V sobotu 2.12.2017 hrajeme na domácí palubovce takové menší  "derbíčko" proti ženám ze Svitav, přijďte se na nás kouknout a podpořit nás. BUDEME SE TĚŠIT!

Sestava: Divišová Marie, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Kubová Radka, Šemberová Martina, Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla.

Výsledky: Česká Třebová – Nymburk 1:3 (-21,15,-18,-26)  Česká Třebová – Nymburk 3:0 (8,11,15)

Za družstvo žen Kubová Radka

25. 11. 2017 VOLEJBAL 1. LIGA JUNIOREK   HRADEC KRÁLOVÉ - Č. TŘEBOVÁ.

SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ – TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  1 : 3  25:17, 26:28, 23:25, 22:25

V sobotu 25. 11. 2017 odehrálo družstvo juniorek deváté a desáté kolo 1. ligy juniorek. Začátek zápasu byl z důvodu obsazení haly dalšími družstvy Slávie Hradec Králové oficiálně stanoven na      13 hodin.  K dispozici máme blokařky Peškovou, která se dala trochu dohromady, Štefanovou, Bělkovou, Klimkovou, Foldynovou, Voleskou, Hladílkovou a hostující Anetu Kőhlerovou. Po čtvrtečním tréninku, kdy jsme trénovali vybírání míčů, si při pádu na koleno stěžovala na bolest Veronika Šplíchalová. Přes bolest v koleni jela do Hradce a hrála.  Hráčky Bečičková a Kašparová jely pomoci kadetkám do Rychnova.  Družstvo Hradce je na druhém místě tabulky juniorek, za našimi děvčaty, takže víme, že nás čeká těžký soupeř. Dívky z Hradce nastoupily s obrovským nasazením a českotřebovské dívky jim nestačily, prohráváme 17:25. Od začátku druhého setu českotřebovské dívky vedly, a ač v koncovce měly problém, vyhrály 28:26. Průběh třetího setu je naprosto vyrovnaný, 6:5, 11:9.15:14, 18:17, dokonce prohráváme 21:22. Daří se otočit a koncovku vyhrát 25:23. Vedeme 2:1. Do čtvrtého setu nastupujeme výborně, vedeme 6:4, 11:5, 18:8. Za tohoto stavu dochází ke zlomu, soupeř začíná dotahovat.  Dělá jeden míč za druhým. Stav 19:17, 21:20, hrozně nervózní hra obou družstev. Za stavu 23:22, za tak vyrovnaného stavu nám pomáhají samy hráčky soupeře, vlastními chybami.  Vítězíme  3:1.

SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ – TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  3 : 0  25:16, 25:21, 25:6

Druhý zápas se našemu družstvu vůbec nevydařil, o čem vypovídá stav jednotlivých setů.  Pod vedením R. Hanzelky Sokol Č. Třebová reprezentovala: Šplíchalová, Pešková, Štefanová, Klimková, Foldynová, Bečičková, Hladílková, Bělková, Voleská a hostující Kőhlerová.

Zpracoval Rostislav Hanzelka

25. 11. 2017 VOLEJBAL, MLADŠÍ ŽÁKYNĚ PARDUBICKÝ KRAJ, Č. TŘEBOVÁ.

Po 3 kvalifikačních turnajích se náš A tým probojoval do tříčlenné B skupiny. Od tohoto kola čekala holky novinka a tou byla hra na 3 vítězné sety. Spolu s námi v B skupině byly týmy Chocně a Žichlínku. A o co se hrálo? V následujících kolech vždy 1. tým ze skupiny postupuje a 3. tým padá, a tak je stále o co hrát. A jak se nám dařilo?

Zápas proti Chocni byl napínavý a soupeřky nám nedaly nic zadarmo. V mezizápase potom Žichlínek přehrál Choceň. A tak se o postupu do 1. skupiny rozhodovalo až v posledním zápase. Chuť hrát byla velká, a nám se zadařilo. Holky odehrály celkem 8 setů – vybojovaly 2 výhry 3:1. Krásný výsledek.

A kdy hrajeme příště? Další kolo nás čeká 9. 12. 2017 opět na domácí palubovce v tělocvičně VDA a přijedou týmy Poličky a Dolního Újezdu. Přijďte naše holky podpořit!

Sestava: kapitánka Neumannová, Horáková, Havránková, Jebousková, Klementová, Klimešová, Nováková, Řeháková, Štanglerová, Vomáčková, Zahrádková JR

25. 11. 2017 VOLEJBAL, MLADŠÍ ŽÁKYNĚ PARDUBICKÝ KRAJ  –  POLIČKA.

V soboru jsme odehrály 1 kolo KP PA. kraje. Dle výsledků kvalifikace družstvo Č.T. „B“ bylo zařazeno do výkonnostně nejnižší skupiny. První zápas jsme odehrály s družstvem Poličky, kde jsme 0:3 prohrály. Po přestávce dívky nastoupily proti družstvu Letohradu. Výsledek 1:3.   Za Č.T.“B“ hrají dívky starší spojené s dívkami mladšími roč. 2006/2007. Cílem je hráčky seznámit s šestkovým volejbalem a získávat první zkušenosti. Do Poličky odjížděla tři děvčata starší a 5 děvčat mladších. Děvčata hrála s ohledem na svůj věk výborně. Udělala velký kus práce a přesto, že si pravděpodobně na první vítězství budeme muset ještě nějaký čas počkat, za předvedenou hru zaslouží pochvalu.  Hrály: Dvořáková, Hondlová, Kovářová, Očenášová, Polášková, Růžičková, Štosová, Valterová.   H. Dvořáková

26. 11. 2017 VOLEJBAL, STARŠÍ ŽÁKYNĚ – ČESKÁ TŘEBOVÁ.

Na neděli bylo nalosováno další kolo KP starších žákyň. Naše oba týmy hrály v domácí tělocvičně VDA. A i B tým odehrál svoje zápasy proti Lanškrounu a Letohradu. Poslední na pořadí byl vzájemný zápas. A tým čekala hned první zápas největší zkouška proti Lanškrounu. Soupeřky přijely v nejsilnější možné sestavě. Našim holkám se ale zápas úplně nevydařil. Až se spolu příště potkají, mají soupeřkám co vracet. Další 2 zápasy, proti Letohradu i proti ČT B, odehrály spíše v tréninkovém tempu a zapojily se hráčky ze střídačky. B tým nastoupil nejdřív proti Letohradu. Dařilo se  a my získaly 1 vítězství ve starších žákyních. Další 2 zápasy proti Lanškrounu a ČT A byly hlavně o podání a bohužel strachu…Ale ČT A i Lanškroun letos patří k týmům, které bojují o medaile. Do příště máme určitě na čem pracovat.

Sestavy:

ČT A – kapitánka Blažková, Bicanová,  Dvořáková, Dušková, Hyláková, Kaplanová,  Kráčalová, Pešková, Verešpejová, Vernerová. Trenéři: Blažek, Verner

ČT B – kapitánka Neumannová, Havránková, Horáková, Jebousková, Klementová, Nováková, Štanglerová, Zahrádková  JR

26. 11. 2017 VOLEJBAL, MLADŠÍ ŽÁKYNĚ V OLOMOUCKÉM KRAJI – PROSTĚJOV.

V neděli 26. 11. 2017 odehrály mladší žákyně také další kolo krajské soutěže Olomouckého kraje v Prostějově. Po prohraném "zahřívacím" zápase s Přerovem C, se holky do dalšího zápasu proti domácímu Prostějovu "B" pořádně opřely, a podařilo se jim vypracovat si vedení dokonce 16:2, které již s přehledem udržely. Druhý set byl mnohem vyrovnanější, ale Bomberky neztratily nervy ani v napjaté koncovce a zápas dotáhly do vítězného konce. Potřebnou bojovnost si přenesly i do posledního zápasu se Šternberkem, získaly první set a po prohraném druhém setu se zápas rozhodoval v tiebreaku. V tomto rozhodujícím setu nakonec podlehly, ale získaly v celém turnaji krásné a cenné 4 body. V celém průběhu turnaje byla na holkách vidět chuť hrát a rostoucí sebevědomí v útoku. Velká pochvala.  Michal Klimeš

26. 11. 2017 VOLEJBALOVÁ PŘÍPRAVKA DÍVEK.

V neděli 26. 11. 2017 se odehrálo další kolo přípravek. V tomto kole hrál náš každý tým na jiném místě.

Česká Třebová A  Tým ČT A hrál v C skupině ve Vysokém Mýtě. Cíl pro toto kolo měly holky jasný. Uhrát si postup do B skupiny. Motivace byla veliká a chuť hrát také. Holkám se dařilo a postup vybojovaly. Velká gratulace. Sestava: Z.Mastíková, B.Štosová, K.Valterova a na „kukačku“ T.Dubská.  JR

Česká Třebová B, C, D  Dvě družstva Č.T. „B a C“ startovala ve skupině „ E“ s cílem postoupit do skupiny „D“. Obě družstva zahrála výborně. Na postup dosáhla pouze Č.T. „C“, která skončila na 1.místě. Družstvu Č.T.“B“ chybělo trochu sportovního štěstí, kdy s těsným rozdílem skončilo na místě 3.  Obě družstva předvedla krásný bojovný volejbal. Nejlepším zápasem bylo jednoznačně vzájemné utkání. Vypovídá o tom i vyrovnaný výsledek. První set 26:24; druhý set 33:31. Děvčata bojovala o každý míč. Utkání bylo vyhecované, bylo velké množství meziher a vybojovaných míčů zejména v poli . Hra odpovídala úrovni jež praktikujeme na trénincích. SUPER – velká pochvala.  Č.T. „D“ odehrála skupinu „G“ v Chocni, kde skončila na 4. místě. Tady jsme jednoznačně neuspěly. Cílem bylo atakovat druhé postupové místo. Tak snad se nám zadaří  v dalším kole.

SESTAVA:

Č.T. „B“ – Kovářová, Polášková, Očenášová, Zemanová

Č.T. „C“ -  Dvořáková, Kaplanová, Preislerová, Šindelářová

Č.T. „D“ – Drymlová, Hondlová, Felgrová, Kušnierová, Pecháčková, Peterková, Řehořová

Tr: Adam, Dvořáková, Felgr

26. 11. 2017 VOLEJBALOVÁ PŘÍPRAVKA CHLAPCI, CHOCEŇ.

V neděli čekalo naše dvě družstva další kolo v trojkovém volejbale přípravek.

Na základě výsledků z kola minulého hrála obě družstva ve skupině B v Chocni. Družstvo ČT A se opět chtělo pokusit postoupit do nejlepší A skupiny. Za ČT A nastoupil T.Kalousek, D.Kráčmer, J.Očenáš a S.Svojanovský. Kluci odehráli pěkný turnaj, na hřišti se hezky doplňovali. Bohužel postup jim unikl opravdu o fous a nakonec skončili na celkovém třetím místě.

Celková bilance tří výher (Letohrad A, Svitavy, ČT B), jedné prohry (Choceň A) a jedné remízy (Polička A). Družstvo ČT B ve složení D.Andrle, J. Homoláč, M.Kubíček a K.Sixta si tentokrát žádné body do tabulky nepřipsalo a příští kolo odehraje ve skupině C.

Kluci se snažili, na hřišti bojovali, ale tentokrát to na výhru nestačilo.