VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ  18. 11. - 19. 11. 2017.

18. 11. 2017 VOLEJBAL JUNIORŮ
SOKOL BRNO - Č. TŘEBOVÁ
Dne 18. 11. 2017 odehráli junioři další kolo 1. ligy a to v Brně s družstvem Sokola Brno. Soupeřem pro naše družstvo bylo vedoucí družstvo soutěže. Protože šlo o velmi kvalitního soupeře, chtěli jsme dát herní příležitost co největšímu počtu hráčů. Což se podařilo, k zápasu vlakem odcestovalo 11 hráčů, omluven byl Bělka.     Do prvního zápasu nastoupila základní šestka Skřivánek, Šplíchal, Pejchal, Lukáš, Koudelný a Kadlec. Od začátku nám soupeř dal najev, že to nebude jednoduchý zápas. Výborně podával a výborně přijímal, když nám se dnes podání v obou zápasech nedařilo. Postupně do zápasů na středu zasáhl Hubáček a Červinka, na smeči Kostka a Kohoutek. Na liberu spolehlivě odehrál oba zápasy Jireček. První zápas byl jednoznačnou záležitostí domácích. V čem jsme se domácím vyrovnali, byl útok. Do druhého zápasu kluci zvýšili bojovnost a nasazení a tak byly sety vyrovnanější. Ale bohužel vlastními chybami jsme se připravili ještě o vyrovnanější výsledek. Soupeř moc nechyboval a když neměl útok dostatečně kvalitně připraven, tak balón přehrál na jistotu. I přes 2 prohry, byly zápasy poučné a kluci se snažili bojovat a soupeři vzdorovat.
Sokol Č. Třebová reprezentovali
Kadlec, Pejchal, Šplíchal, Lukáš, Koudelný, Kostka, Jireček, Kohoutek, Červinka, Hubáček  a Skřivánek.

PRAHA-2.KOLO.

Dne 18. – 1. 11. 2017 pořádal volejbalový oddíl Orion - Praha 4, 2  kolo Českého poháru juniorek. Turnaje této skupiny „A“, se účastnilo  8 nejlepších družstev soutěže Českého poháru. Soutěž ČP je dlouhodobá soutěž, probíhající každý měsíc. Po každém turnaji dvě nejhorší družstva skupin A-B, sestupují do skupin B-C a dvě nejlepší družstva skupin B a C, postupují do skupiny A a B. Takže se stále hraje o celkové pořadí v soutěži Č. poháru.

sobota 18.11.2017

T. J. Sokol Geodézie Česká Třebová –  TJ Lanškroun            0 : 2  22:25, 24:26

Na druhé kolo ČP cestujeme opět až v sobotu ráno v 6,14 hod z České Třebové. Bohužel z Prahy Hl. nádraží nejezdí metro, takže díky panu Štefanovi, který nám pomohl s dopravou jsme v tělocvičně včas. Vlastní zápas je zcela vyrovnaný. Koncovku druhého setu si prohráváme vlastními chybami. Prohráváme 2:0.

T. J. Sokol Geodézie Česká Třebová – VSK Spartak Děčín         2 : 0  25:8, 25:23

Dle úrovně jejich hry, asi nejhorší družstvo této osmičky. První set zcela jednoznačně vyhráváme 25:8. Ve druhém setu začínáme dobře, ale vyhraný první set nás ukolébal a tak polevujeme v koncentraci. Vyhráváme 25:23, ne herním projevem, ale zkušeností. Vyhráváme 2:0.

T. J. Sokol Geodézie Česká Třebová – Volejbal Přerov        0 : 2  23:25, 26:28

Českotřebovská děvčata nastupují k tomuto extraligovému soupeři velice zodpovědně a hrají výborný volejbal. Od soupeře byl toto asi nejlepší výkon. Ve druhém setu máme v koncovce o míč více soupeře, ale pokažený servis, následující chyba na útoku a přihrávce nutí českotřebovské dívky k smutným pohledům. Prohráváme 0:2, ale po velice dobrém výkonu. Prohráváme 0:2.

T. J. Sokol Geodézie Česká Třebová – Tatran Střešovice         0 : 2   26:28, 11:25

Začátek zápasu máme opět skvělý, hrajeme dobře a zcela Tatranu stačíme. Vše se rozhoduje v koncovce, kterou si opět pokazíme svými chybami. Do druhého setu střídáme, protože zítra hrajeme důležitější zápasy o udržení v první osmičce a to s družstvy UH. Hradiště a Orion Praha. Druhý set prohráváme 11:25. Prohráváme 0:2.

Neděle 19. 11. 2017

T. J. Sokol Geodézie Česká Třebová – Uherské Hradiště     2 : 0    25:11, 25:13

Náš asi nejsnadnější zápas. Je to první zápas v neděli ráno a to nikdy nevíme, jak se které družstvo vyspí. Českotřebovské dívky hrají s nasazením a velice zodpovědně, soupeř nedostává žádnou šanci. Jednoznačně vyhráváme 2:0.

T. J. Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Orion Praha         2 : 1    26:25, 24:26, 15:2

Soupeři jde o udržení v první osmičce, tak musí opravdu zabrat. Od začátku zápasu na nás „vletěl“,   je o něco lepší. Nyní jde pouze o to, aby neutekl do koncovky o větší množství bodů. Soupeř v koncovce vede 20:24. Českotřebovským dívkám se daří přidávat body a tuto koncovku po obrovském boji v poli a na síti vyhrávají. Průběh druhého setu je stejný, obrovská bitva o každý míč. Bohužel, zde jsme si koncovku druhého setu dohrály  vlastními chybami 24:26.  No a co se dělo v rozhodujícím třetím setu je neskutečné. Českotřebovské dívky vyhrávají 15:2 a celý zápas 2:1.

T. J. Sokol Geodézie Česká Třebová – SK Španielka Řepy   2 : 1  25:21, 17:25, 15:12

Poslední zápas turnaje a hrajeme s extraligovou Španielkou Praha. Od začátku se mi zdá proti jiným zápasům Španielka nějaká pomalá, bez chuti a snadno nechává naše dívky bodovat. V dalším průběhu zapasu se Španielka zlepšuje, ale českotřebovská děvčata přesto bodují. Set vyhráváme 25:21. Do druhého setu jsem měl naplánované opět střídání. Druhý set prohráváme 17:25. Do rozhodujícího setu jsem nechal hrát sestavu z 2. setu. Set překvapivě vyhráváme 15:12. Únava se podepsala na každém, ale teprve druhý den, když soupeř již nemohl, českotřebovské dívky vyhrály 3 zápasy.

Hodnocení 2. kola Č. poháru 2017/18.

Průběh turnaje byl opět velice vyrovnaný a záleželo na momentální dispozici družstva. Naše děvčata přes jednoznačné oslabení, podala zatím nejlepší výkon, na kterém se podílely všechny dívky a získaly skvělých 10 bodů. V průběhu turnaje se zlepšovala K. Bělková, která v konci turnaje již byla velice platnou členkou družstva a střídala smečařky Voleskou a Bečičkovou. Střídala i S. Hladílková, která se zlepšovala zápas od zápasu, a v závěru turnaje hrála na postu diagonální hráčky a její hra již byla slušná.  Za výbornou reprezentaci oddílu TJ Sokol Geodézie Č. Třebová a města Č. Třebová, Vám děvčata velké díky.  Pod vedením Rostislava Hanzelky a Jiřího Fišara, hrála a střídala: kapitánka Šplíchalová, Klimková Linda, Kašparová Tereza,  Voleská Kristýna, Foldynová Natálie, Viktorie Štefanová, Sabina Hladílková, Bečičková Michaela, Bělková Kristýna.

SkupinaCP-JKY-1-A                                                                       2.kolo – 18. – 19. 11. 2017