Prosincový sport na ČERVENCE!

V posledním měsíci tohoto roku jsme u nás ve škole pořádali několik sportovních akcí.
1) OKRESNÍ POHÁR VE ŠPLHU - 3. ročník

Již třetí ročník této soutěže přilákal 12. 12. k nám do školy sedm čtyřčlenných družstev chlapců a sedm stejně početných týmů chlapců. Opět dorazili i školy z Vysokého Mýta, Chocně, Lanškrouna a Horní Čermné. Velkou radost však máme z účasti všech tří základních škol z České Třebové. K vidění byly kvalitní výkony, kdy Lenka Sršňová z Habrmanovy školy stanovila nový rekord tohoto závodu ve šplhu na tyči na neskutečných 2,87 s. Jednotlivce ve šplhu na laně bez přírazu (pouze rukama) vyhrál Jakub Vávra také v kvalitním čase 2,82 s - měřeno elektronickou časomírou.
Výsledky v příloze

2) VÁNOČNÍ LAŤKA - nultý ročník.

V rámci hodiny pohybu navíc jsme 14. 12. uspořádali „nultý“ ročník VÁNOČNÍ LAŤKY – soutěž ve skoku do výšky pro 3. ročníky naší školy. V tomto věku jsme hodnotili dívky a chlapce dohromady a všichni sportovci si vedli skvěle. Tato atletická disciplína je pro děti zábavnou technickou disciplínou, ve které si děti již tohoto věku mohou vytvářet správnou představu o provedení pohybu ve skoku vysokém. Děkujeme za pomoc při organizaci vybraným žákům z 9. tříd. Výsledky v příloze
3) BĚH O VÁNOČNÍHO KAPRA

Již sedmým rokem proběhl na naší škole Běh o vánočního kapra. Ve čtvrtek 21. 12. 2017  se postupně na start připravili zástupci všech osmi tříd druhého stupně spolu s vybranými zaměstnanci školy.  113 schodů tak museli postupně v každém týmu zdolat 3 chlapci, 3 dívky a 1 dospělý.  Závod byl velmi dramatický. Báječnou atmosféru umocnilo bouřlivé povzbuzování všech žáků školy. Nakonec v nelítostném boji zvítězila štafeta třídy 9.A v čase 2:08,03. Před štafetovým během i v letošním roce proběhl souboj jednotlivců. V kategorii dívek vyhrála Lenka Sršňová (8.A) a mezi chlapci zvítězil Jakub Vávra (9.B). Na závěr celého běžeckého klání nesměl chybět ani tradiční závod mezi žáky a učiteli. Tato štafeta byla ztížena obratnostními disciplínami (házení tenisovým míčkem na cíl a přendávání lentilek brčkem). V napínavém souboji opět vyhráli učitelé, tentokrát pouze s nepatrným náskokem před štafetou žáků.