Regionální liga mladšího dorostu – nadstavba

1. kolo nadstavba - 8. 12. 2017
TJ Loko Česká Třebová - HC Strakonice 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Sestava: Kaplan - Verner, Pojezný, Koutecký, Havránek, Novotný, Stolín, Hošpes, Bečka, Kolář, Palán, Švub, Matýs, Ruda
Branky: 1:13 Koutecký, 19:34 Bečka, 27:19 Kolář (Švub), 45:57 Švub (Koutecký, Palán), 52:34 Novotný (Matýs)
Vyloučení: 4:3, Bez využití

2. kolo nadstavba - 10. 12. 2017
TJ Loko Česká Třebová - HC Chotěboř 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
Branky: 3:19 Bečka (Švub), 4:09 Ruda (Hošpes), 12:51 Bečka (Stolín), 37:53 Havránek (Švub), 42:47 Matýs, 55:03 Švub
Vyloučení: 8:7 (navíc Ruda 10 min), Využití: 1:0

Mladší dorost, zahájil tento víkend nadstavbu Regionální ligy, ve které se bojuje o postup do Eliod extraligy mladšího dorostu, což je nejvyšší soutěž ČR. Díky rozlosování jsme měli na úvod soutěže 2x výhodu domácího prostředí. Toho jsme bezezbytku využili a připsali si dvě výhry.
Nejdříve v pátek večer přijel soupeř ze Strakonic. Hosté přijeli pouze s 10 hráči do hry. Tak trochu jsme nevěděli, co od soupeře z jižních Čech můžeme čekat, ale gólem Kouteckého ve druhé minutě jsme se trochu uklidnili a soupeře přehrávali aktivní hrou. V závěru 1.třetiny zvyšoval na 2:0 Bečka. Hosté pak vsadili na urputnou obranu a rychlé breaky. Z jednoho takového snížili ve 2.třetině na 2:1, ale hned vzápětí bekhendem zvyšoval na 3:1 Kolář. Ve třetí třetině se hosté na nic vážnějšího již nezmohli a ještě 2x inkasovali, nejdříve Švub zvyšoval na 4:1 a pak prostřelil brankáře Novotný a upravil na konečných 5:1. Výhra mohla být i vyšší, naše převaha po celé utkání byla zřejmá, ale bohužel jsme hodně brankových příležitostí promarnili. Hosté, pak flustrováni průběhem utkání, ještě v poslední minutě vyvolaly zbytečnou bitku. Každopádně z naší strany dobře odehrané utkání a zasloužená výhra.

V neděli jsme pak doma hostili Chotěboř, která s námi hrála v základní skupině Regionální ligy. Letos jsme ji již 2x porazili, ale hosté vykazovali zlepšené výsledky tak jsme očekávali vyrovnané utkání. Do něho jsme však nastoupili aktivněji my. Hned ve 4.minutě jsme šli do vedení Bečkou a za 50 sekund zvyšoval Ruda na 2:0 a když ve 13.minutě přidal Bečka svůj druhý gól bylo to již 3:0. Hosté zaskočeni vývojem, se do hry již tuto třetinu moc nedostali. Druhá třetina však byla jiná. My uklidněni skórem jsme upustili od aktivní hry tělem, čehož dobře bruslící hosté ihned využili a ve druhé části nás přehrávali. Několikrát nás podržel brankář Kaplan. Přesto jsme to byli opět my, kdo vsítil branku. Ve 38.minutě po vhazování v útočném pásmu zvyšoval na 4:0 Havránek. Do třetí třetiny jsme opět přidali na důrazu a při přesilové hře ve 43. minutě zvyšoval na 5:0 Matýs. Pak se hra začala kouskovat několika vyloučeními na obou stranách a utkání se již jen dohrávalo. V 56.minutě  ještě Švub přidal branku na konečných 6:0. Připsali jsme si tak další důležitou výhru.

Následující víkend zajíždíme v sobotu 16.12. do Lanškrouna a v neděli 17.12  v 10:15 hodin přivítáme nebezpečný Kolín.