Kohouti  vezou body i z Havlíčkova Brodu
Po třech výhrách v řadě (Chotěboř, Choceň, Litomyšl) čekalo českotřebovské Kohouty závěrečné utkání první části krajské ligy. V neděli 10. prosince k němu nastoupili v havlíčkobrodské Kotlině, začátek byl v 18.00 hodin.
Havlíčkobrodské béčko odehrálo osmnáct utkání s bilancí pěti vítězství (Ledeč 11:0 a 12:2, Polička 4:3 a 9:0, Litomyšl 7:5) a třinácti porážek. V tabulce byl náš nedělní soupeř se ziskem 15 bodů na deváté příčce (69:83). V dosud posledním odehraném utkání prohrál Brod derby ve Světlé nad Sázavou (1:4).
První vzájemný zápas se hrál 1. listopadu v České Třebové, kde Kohouti vyhráli vysoko 7:1. Po dvou brankách vstřelili Tomáš Prachař s Jakubem Pejchou, jeden gól si připsali Jakub Fúzik, Jaroslav Moučka a Marek Hemský. Kohouti odjeli k západu v nekompletní sestavě,  navíc řada hráčů má zdravotní problémy. Cílem bylo získat tři body a to se nakonec podařilo.
HC  Havlíčkův Brod B - HC Kohouti Česká Třebová 1 : 3
Výhra statečných

S pouze třinácti hráči v poli odehráli Kohouti nedělní zápas v Havlíčkově Brodě, kde po statečném výkonu vyhráli 3:1.
Dvě branky vstřelil Marek Hemský, jednou se trefil Jakub Fúzik.
Za hlasitou podporu děkujeme skupince dvanácti českotřebovských fanoušků.
Ve středu 13.12. mají Kohouti volný los, po první části soutěže skončí nejhůře třetí.
O dalším programu (start 17.12.) budeme informovat.  HC Kohouti ČT
V  mimořádně oslabeném složení odehráli Kohouti závěrečný zápas první části soutěže. Na ledě havlíčkobrodského béčka bojovalo o body pouze třináct hráčů v poli. V osmé minutě navíc skončilo utkání pro zraněného útočníka Jakuba Knytla, který byl s podezřením na otřes mozku hospitalizován v místní nemocnici. Za bojovnost a vydřené vítězství zaslouží všichni hráči absolutorium.
Havl. Brod B - Česká Třebová 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 36. Křížek (Pecen) – 4. Fúzik (Pirkl, Šimončič), 12. Hemský, 54. Hemský (Jar. Moučka, Škvor).
Rozhodčí: Kareš – Bohuněk, Padevět. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváků: 68 (!). Zásahy brankářů: 31:28. Nejlepší hráči: ŠKvor, Hemský.
H. Brod: Folvarský – Lacina, Motl, Pecen, Křížek, Bancíř, Rubner, Suchý – Cejpek, Piskač, Homola – Jelínek, Hynek, Szilva – Přibyl, Polák, Beran – Vala, Abbrent.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Pražák, Procházka, Verner – Hemský, Jar. Moučka, Šimončič – Fúzik, Křečan, Pirkl – Cik, Knytl, Krajíček.
Zatímco domácí béčko vyrukovalo do zápasu v kompletním složení, v sestavě Kohoutů chybělo dvanáct hráčů! Obránci Krejnus, Jícha, Lesák a Moučka, útočníci Šejba, Jindřich, Pejcha, Kavalír, Vlček, Blecha, Urban a Čada.
Kohouti přesto začali aktivně. Ve 3. minutě trefil horní tyčku Jar. Moučka. V čase 3:50 se hosté poprvé radovali, mladý Pirkl přihrál zpoza branky Fúzikovi, který mířil rychle a přesně – 0:1. V 8. minutě zůstal u mantinelu bezvládně ležet útočník Knytl, kterého tvrdě ale zřejmě v rámci pravidel atakoval domácí útočník Polák. Pro zraněného hráče přijela záchranka, noc strávil Kuba v havlíčkobrodské nemocnici.
Recept na zdolání domácí obrany předvedl ve 12. minutě Hemský, našlápl po levém křídle a tvrdým příklepem prostřelil gólmana Folvarského – 0:2. Smůlu měl o dvě minuty později Fúzik, jehož ránu zastavila pravá tyčka. V závěru první třetiny mohl přidat třetí branku Krajíček, ale brankář jeho nadějný střelecký pokus zneškodnil.
Také do druhého dějství vstoupili lépe hokejisté České Třebové, Moučka a po něm i obránce Verner mířili do brankáře Folvarského. Ve 29. minutě se rozjel k velkému sólu Křečan, ve finále však gól nevstřelil. Domácí se do první skutečně stoprocentní příležitosti dostali až ve 32. minutě, kdy Pecena vychytal pozorný brankář Nimmerrichter. Krátce po něm se domácí obranou protáhl Hemský, také on trefil dobře postaveného gólmana.
Těžké chvíle prožívali Kohouti ve chvíli, kdy byli na trestnou lavici vykázáni Verner a krátce po něm také kapitán Fúzik. Domácí tým získal výhodu přesilovky pěti proti třem (1:45 min.), kterou v čase 35:13 využil dvoumetrový Křížek – 1:2. V závěru druhé třetiny (38:52) byl vyloučen domácí Homola, jenže hosté chybovali v rozehrávce (Moučka), následně faulovali (Pražák) a bylo přesilové hře.
Domácí hokejisté vycítili šanci a stále častěji se dostávali před českotřebovskou branku. V 50. Minutě měl obrovskou příležitost k vyrovnání Hynek, ale na pozorného Nimmerrichtera nevyzrál. Vzápětí ujel Křečan, zkusil blafák, při kterém se vytáhl brankář Folvarský. O malou chvíli později se dostal do úniku Fúzik, domácí gólman znovu zachránil.
Hosté pozorně bránili a čekali na svoji příležitost. Ta přišla v čase 52:04, kdy byl za hru vysokou holí vyloučen Szilva. Vzápětí (52:26) Homola u mantinelu zbytečně sekl přes ruce Fúzika a také on zamířil na trestnou lavici. Nevyužít dlouhou dvojnásobnou přesilovku (1:38 min.), to by byl hřích, uvědomili si Kohouti a zasadili bojovnému soupeři rozhodující úder. Po vyšachování domácí trojice přihrával Škvor Moučkovi, ten našel u zadní tyčky volného Hemského, který puk pohodlně zasunul do branky – 1:3.
HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů: „Hráči, kteří v Havlíčkově Brodě nastoupili, zápas poctivě odpracovali. Věřím, že Kuba Knytl bude brzy v pořádku a vrátí se do sestavy. My máme v první části základní fáze soutěže odehráno, jméno příštího soupeře se definitivně dozvíme ve středu 13. prosince, kdy se hraje závěrečné dvacáté kolo.“
Příští zápas – neděle 17. prosince: Česká Třebová - Hlinsko / Moravská Třebová (17.00).