Kohouti se rozloučili  s rokem 2017 parádně
Po čtyřech výhrách v řadě byli hokejisté České Třebové odhodláni udělat maximum pro to, aby vítěznou sérii alespoň o jeden zápas protáhli. Závěrečné utkání letošního roku odehráli ve středu 20. prosince v Moravské Třebové a vedli si opravdu velmi dobře.
Parádní představení
Lepším způsobem se Kohouti s letošním hokejovým rokem rozloučit nemohli. Po výborném výkonu vyhráli v Moravské Třebové vysoko 7:1, když se třikrát góĺově prosadil Jaroslav Moučka. Dvě branky vstřelil Jakub Fúzik a po jednom gólu přidali David Voženílek a Martin Šejba. Mužstvo výrazně podržel brankář Filip Sajdl.
Bravo hráčům, poděkování fanouškům, za Kohouty jich vycestovaly dvě stovky. Díky a hezké Vánoce!!!

28

Výsledky ze středy 20.12. M. Třebová - Č. Třebová 1 : 7   Chotěboř - Chrudim 4 : 3  Choceň - Hlinsko 3 : 6

Moravská Třebová - Česká Třebová 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)

Branky: 25. Langr (Hradil) – 8. Jar. Moučka (Škvor, Hemský), 14. Fúzik (Křečan, Jindřich), 23. Voženílek (Krajíček, Vlček), 37. Šejba (Škvor, Jar. Moučka), 51. Jar. Moučka (Hemský), 53. Jar. Moučka (Šimončič, Šejba), 60. Fúzik (Cik).

Rozhodčí: Prchal – Padevět, Louda. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváků: 365. Nejlepší hráči: Sajdl, Škvor, Fúzik, Jar. Moučka.

Moravská Třebová: Vlach – Schneider, Kovařík, Bednařík, Hradil, Pokorný, Muselík – Augustin, Čikl, Faltus – Pavlovský, Kobza, Langr – Řehulka, Fibrich, Janošek.

Česká Třebová: Sajdl - Škvor, Šimončič, Cik, Jan Moučka, Pražák, Verner – Hemský, Jar. Moučka, Šejba – Fúzik, Jindřich, Křečan – Krajíček, Vlček, Voženílek.

Kohouti se dostali do vedení v 8. minutě, kdy domácího brankáře Vlacha překvapil prudkým švihem z uctivé vzdálenosti útočník Jar. Moučka – 0:1. Ve stejné minutě mohl přidat druhou branku Fúzik, mířil vedle. Tento moment domácí tým definitivně probudil. Hned v 9. minutě střílel Kobza, jehož šanci zmařil tygřím skokem gólman Sajdl. Vzápětí se mezi českotřebovskými obránci protáhl šikovný Augustin, v gólové pozici naštěstí přestřelil.

V polovině první třetiny byl vyloučen domácí bek Pokorný. Do dvou slibných příležitostí se dostal Hemský, poprvé trefil brankáře, podruhé mířil těsně vedle. V čase 12:25 si Augustin u mantinelu vyšlápl na Šejbu, po následné šarvátce putovali na trestnou lavici ještě Kovařík a Hemský. Kohouti získali výhodu přesilové hry, kterou v čase 13:28 zužitkoval Fúzik – 0:2. Závěr první třetiny patřil domácím, obrovskou šanci měl Langr, kterého vychytal Sajdl.

Do druhé třetiny vstoupili zásluhou třetí útočné formace lépe Kohouti. Po akci Vlčka s Krajíčkem se ve 23. minutě snadno gólově prosadil debutant v českotřebovském dresu, útočník Voženílek – 0:3.  Hokejisté Moravské Třebové se kontaktní branky dočkali za necelé dvě minuty, po zmatcích Kohoutů ve vlastním obranném pásmu lehce skóroval Langr – 1:3. O malý okamžik později se znovu vyznamenal gólman Sajdl, když zneškodnil šanci Augustina.

Kohouti naštěstí rychle pochopili, že musí hrát aktivněji. Domácího brankáře zaměstnali Jar. Moučka, Voženílek a zejména Hemský, po jehož blafáku puk těsně minul pravou tyčku. Ve 35. minutě předvedl zákrok zápasu brankář Sajdl, který lapil 150% šanci domácího útočníka Faltuse.  V čase 34:37 byl vyloučen obránce Škvor, Kohouti se bez problémů ubránili.

Pár vteřin po svém návratu z trestné lavice přihrál Škvor skvěle Šejbovi, který pohotovým volejem prostřelil moravskotřebovského brankáře – 1:4. V závěrečných dvou minutách si obě mužstva vypracovala po jedné gólové šanci. Nejprve Fúzik vyzval ke skórování Křečana, který trefil domácího gólmana. Na druhé straně se vztekal Augustin, kterému překazil radost Sajdl.

Kohouti si v úvodu závěrečné třetiny pozorně hlídali tříbrankové vedení, Slovan zkoušel zápas zvrátit. Domácí hokejisté hýřili pohybem, ale to bylo všechno. V jedné z mála gólových příležitostí zaváhal ve 46. minutě kapitán Čikl.

Závěrečná desetiminutovka patřila hokejistům České Třebové. V 52. minutě ukázal svoji hokejovou chytrost Jar. Moučka, po objetí domácí branky si mezi dvěma protihráči nabruslil do střelecké pozice a s přehledem skóroval – 1:5. Převaha Kohoutů byla drtivá, další šance neproměnili Krajíček s Voženílkem.

Na další branku se čekalo necelou jednu minutu, v 53. minutě se po velkém závěru před domácí brankou ze své třetí trefy radoval Jar. Moučka – 1:6. Hra Slovanu se rozpadla jako domeček z karet. V 57. minutě mohli přidat další góly Vlček a po něm Škvor. V závěru, když na trestné lavici odpočíval vyloučený Hemský, dostali domácí ránu z milosti. Po krásné individuální akci Cika se k odraženému puku dostal Fúzik a ve vlastní oslabením dal výsledku konečnou podobu – 1:7.

HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Náš tým předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů probíhající sezony. Zřejmě se osvědčila změna v přípravě, po úterním tréninku jsme absolvovali krátké soustředění v orlickoústeckém hotelu Uno. Hráči dostali několikadenní volno, poté budeme trénovat a připravovat se na další důležité zápasy.“
Příští zápas – středa 3. ledna 2018: Česká Třebová – Chrudim (18.30)