VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY

SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 2. 12. - 4. 12. 2017.

2. 12. 2017 2. LIGA ŽEN, Č. TŘEBOVÁ - SVITAVY

V sobotu 2. prosince jsme naposledy v tomto roce na domácím hřišti přivítaly nedalekého soupeře ze Svitav.
Toto družstvo vždy vynikalo bojovností v poli a rychlou hrou na síti. Proto náš úkol zněl jasně - přitvrdit servis a znemožnit jim rozehrání se. To jsme splnily na jedničku a soupeřky se na druhé straně pouze v šesti hráčkách dosti trápily. My jsme hrály zodpovědně a určovaly tempo v obou zápasech. Až na malé zaváhání v druhém setu prvního zápasu, kdy jsme udělaly několik zbytečných chyb, hra vypadala celkem jednoznačně. Oba dva zápasy jsme tedy vyhrály v poměru 3:0, do tabulky si zapsaly dalších šest bodů a tím se tak stále držíme na průběžném prvním místě.  Příští týden vyrážíme do Benešova na úplně poslední zápas v tomto roce a této půlky soutěže, proto nám držte palce, abychom si přivezly další bodíky.
Sestava: Divišová Marie, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Kubová Radka, Šemberová Martina, Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla, Zabranská Lucie.

Výsledky:  Česká Třebová – Svitavy 3:0 (15,21,9)  Česká Třebová – Svitavy 3:0 (11,14,16)

Za družstvo žen Gottwaldová Lenka

2. 12. 2017 VOLEJBAL JUNIORŮ Č. TŘEBOVÁ - SOKOL PARDUBICE.

Dne 2. 12. 2017 odehráli junioři další kolo 1. ligy a to doma s družstvem Sokola Pardubice.  Soupeřem pro naše družstvo bylo družstvo Pardubic, které bylo v tabulce bezprostředně před naším družstvem. Chtěli jsme v obou zápasech zvítězit. Komplikace nastala několik dní před zápasem nemocí Viktora Pejchala a v sobotu ráno nemocí Jirečka. Svoji premiéru  v kategorii juniorů si odbyl v základní sestavě na postu nahrávače Michal Bělka.     Protože se stále snažím dávat příležitost všem hráčům, tak do prvního setu prvního zápasu nastoupila sestava Bělka, Skřivánek, Kadlec, Lukáš, Hubáček a Šplíchal. Přeci jenom zásah do sestavy, kdy nahrává jiný nahrávač, je velká, a tak se družstvo zpočátku hledalo a zvykalo si na novu situaci. Do druhého setu nastoupil místo Hubáčka Koudelný a místo Lukáše Kostka. Hra byla stále neurovnaná. Až ve třetím setu se začal obraz hry měnit. Nastoupil opět Lukáš a místo Koudelného Červinka. Třetí set vyhráváme, do čtvrtého setu se sestava nemění a celý set až do stavu 24:19 vedeme. Pak se klukům nepodařilo uhrát poslední bod  a set nepochopitelně prohráváme. Třetí a čtvrtý set naše družstvo odehrálo ve velkém stylu, dařila se nám hra středem (Šplíchal a především Červinka) a k hlavním tahounům týmu Skřivánkovi a Kadlecovi s přidal i Lukáš. Hru řídil dobrou náhrou Bělka. Škoda prohrané koncovky, protože rozhodující pátý set by byl vítězný pro naše družstvo (pravděpodobně). Do druhého zápasu se sestava točila ve stylu prvního zápasu. Po prvním prohraném setu, druhý vyhráváme (Bělka, Skřivánek, Kadlec, Kostka, Koudelný a Šplíchal) a sestava pokračuje i ve třetím setu. Ale bohužel družstvo vyrábí zase mnoho chyb a tak nastupuje postupně Červinka a Lukáš, ale družstvo už nemá morál průběh zápasu otočit. Je to škoda, protože soupeř byl dnes k poražení. Dnes se nám dařil příjem, útok ze středu a z obou kůlů. Bohužel hra v poli, především vykrytí vlastního útoku se nám dnes moc nedařila. Máme na čem pracovat. Klukům bojovnost nechybí, jen těch vlastních chyb je stále mnoho, ale kluci mají chuť pracovat na zlepšení, a za to mají moji pochvalu.
Sokol Č. Třebová reprezentovali Kadlec, Bělka, Šplíchal, Lukáš, Koudelný, Kostka, Červinka, Hubáček  a Skřivánek.

3. 12. 2017 ČP KADETŮ VE VOLEJBALE V KOJETÍNĚ

V neděli 3. prosince jsme se jako družstvo kadetů zúčastnili druhého kola Českého Poháru kadetů, tentokrát v Kojetíně. V sobotu, den předem se většina kadetů zúčastnila juniorského zápasu, takže byla znát jistá únava, na druhou stranu jsme byli rozehráni a lépe sehráni s nahravačem Michalem Bělkou. V prvním zápase jsme se utkali s Bučovicemi, soupeř, kterého bychom měli porazit. V zápase jsme měli herně navrch, ale hra byla vyrovnaná. Výhra 2:0. V druhém utkáni nás Čekalo Znojmo, soupeř byl od prvního soupeře značně lepší, ale v prvním setu se nám podařilo zvítězit, v druhém setu jsme měli problém s přihráním servisu kapitána soupeře, to nás stálo ztrátu sedmi bodů, v průběhu setu se nám částečně podařilo ztrátu vyrovnat, ale druhý set jsme stejně prohráli. Tiebreak byl vyrovnaný, ale v koncovce jsme polevili a zápas prohráli 1:2. V tomto zápase se osvědčil i Josef Hurt, pro kterého hra na postu univerzála byla premiérou.
Po Znojmu jsme hráli s domácím Kojetínem, který je znám jako velmi kvalitní soupeř. Na Kojetínské straně evidentně chtěli dát možnost všem hráčům, proto do začátku setu nastoupili převážně hráči ve věku starších žáků, kteří ovšem na svůj věk byli poměrně dobří. S Kojetínem se nám dařilo hrát vyrovnaně, téměř celý set jsme vedli, jakmile se blížil konec setu, soupeř prostřídal za starší a zkušenější hráče a v koncovce jsme prohráli. Tak tomu bylo i v druhém setu. Tedy prohra s Kojetínem 0:2.
Do posledního zápasu s Lanškrounem jsme byli již lehce znaveni. Tento zápas byl opět vyrovnaný, chvílemi jsme měli problém s vykrytím lajny, ale soupeře jsme zdolali 2:0. Z Kojetína jsme si přivezli 2 vítězství a 7 bodů do tabulky. Škoda byla, že jsme neporazili Znojmo. Ještě ale není Českému Poháru konec!
TJ Sokol Česká Třebová reprezentovali: Michal Bělka, Petr Blaško, Josef Hurt, Jan Kadlec, Ondřej Lukáš, Jaroslav Koudelný, Lukáš Skřivánek, Jan Šplíchal a Markéta Bělkova (trenérka). Nezanedbatelnou ztrátou byl Jaroslav Jireček, který je dočasně nemocný.
Naše výsledky:
  ČT- BUČOVICE 2:0 (25:14, 25:15)
  ČT- LANŠKROUN 2:0(25:22, 25:22)
  ČT – ZNOJMO 1:2 (26:24,13:25, 14:16)
  ČT – KOJETÍN 0:2 (25:27, 23:25)  Článek psal Jan Kadlec  a od trenérky mají kluci  VELKOU  POCHVALU

2. 12. 2017 MLADŠÍ ŽÁCI V POLIČCE

V sobotu 2. 12. 2017 jsme jeli na další kolo mladších žáků do Poličky, kde se hrála naše B skupina. Z různých důvodů, některé trenérsky hůře přijatelné, jsme odjížděli bez 4 již zkušených hráčů. Díky tomu jsme museli povolat hráče mladší a Míšu Štecha, hrajícího za starší žáky.
První zápas proti Svitavám byl spíše zahřívací. Ale pro soupeře. My, i když jsme se snažili, jsme na soupeře nestačili. Druhý zápas jsme zabojovali a porazili Letohrad. A v posledním zápase jsme makali, ale na výhru jsme nedosáhli.  I přesto kluci zaslouží pochvalu. Díky Míšovi Štechovi a nováčkům za pomoc. Zase jsme udělali kus práce a já doufám, že do příštího turnaje uděláme ještě další.  Další kolo mladších žáků nás čeká 20. 1. 2018.
A skupina: pořadatel Svitavy, SY, LA, RK, VM
B skupina: pořadatel Letohrad: LET, PO, LI, ČT
Hráli: kapitán Štech, Andrle, Felgr, Homoláč, Kameš, Kečkeš, Kráčmer, Očenáš   JR

3. 12. 2017

PŘEHAZOVANÁ CHLAPCI

V neděli se odehrál další turnaj přehazované chlapců. Naše 2 týmy jely na 2 místa – A tým do Svitav a B tým do Litomyšle. Přehazovanou hrají 3 hráči a 1 zápas trvá 8 minut. A jak se klukům dařilo?

A tým ve složení Beran, Felgr, Klimek a Sixta pouze jeden zápas prohráli a skončili na krásném 3. místě ve své skupině.
Za B tým nastoupili Dašek, Halva, Vebr a poprvé Vlček. Kluci 2 zápasy vyhráli a 2 prohráli. Ale snažili se a bojovali, co jim síly stačili.

Oba týmy zaslouží velkou pochvalu a už se můžeme těšit na další kolo, které hrajeme 11. 2. 2018