VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 9. 12. - 10. 12. 2017.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová
– VK Benešovská 1.volejbalová

V sobotu 9.12.2017 se v brzkých ranních hodinách vydáváme k poslednímu letošnímu zápasu
a to do Benešova. Papírové předpoklady jsou jasné. Počítá se šesti body do tabulky, jelikož se jedná o střet družstev na prvním a posledním místě. V pátek před zápasem se ještě zamíchala sestava, jelikož nás ke konci první půlky sezóny trápí pár zranění, ale i tak se podařilo odjet v sedmi hráčkách a pár fanoušcích, kteří nás jeli podpořit na palubovku Benešova.
Oba dva zápasy jsou de facto totožné. Celou dobu držíme vedení a nedopouštíme nějaké to nemilé překvapení :-). Máme převahu ve všech herních činnostech, počínaje podáním, které dělá protihráčkám problém s přihrávkou. A tím jim následně komplikuje útok, který se nám daří zablokovat nad sítí a nebo zpracovat v poli. I na útoku jsme lepším týmem.
Pochvala patří všem hráčkám, že to "kously" a dokázaly bez zaváhání zvítězit v  posledním dvojutkání před vánočními svátky. Zvláště bych chtěla pochválit Pavlu Trávníčkovou, která stabilně zaujímá post libera - přihrávajícího hráče, ale pro tentokrát se stala smečařkou. S novou rolí si poradila na výbornou a svými údery protihráčky doslova deptala :-).
První půlka sezóny je za námi. Teď nás čeká téměř měsíc zasloužené volno, ve kterém se dáme zdravotně do pořádku, nabereme sílu a v lednu opět skočíme naplno do druhé části sezóny.
První domácí utkání po Novém roce hrajeme v sobotu 27.1.2017 proti týmu ze Střešovic.
Děkujeme všem za podporu, přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok 2018!
Sestava: Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Kubová Radka,
Mikulecká Barbora,  Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla.

Výsledky: Česká Třebová – Benešov 3:0 (15,18,20)  Česká Třebová – Benešov 3:0 (19,13,20)

TJ  SVITAVY – TJ SOKOL GEODÉZIE ČESKÁ TŘEBOVÁ  1 : 3 25:13, 21:25, 19:25, 16:25

Sobota 9. 12. 2017 odjelo družstvo juniorek odehrát jedenácté a dvanácté kolo 1. ligy juniorek. Začátek zápasu byl z důvodu obsazení místní haly, družstvy žáků v soutěži Č. poháru a 2. ligy žen, posunutý na 9 hod. Hrajeme na jednom hřišti souběh s 2. ligou žen, Svitavy – Havl. Brod. K dispozici máme blokařky Peškovou, Štefanovou, dále Bělkovou, Klimkovou, Bečičkovou, Foldynovou, Voleskou, Hladílkovou. Kašparová pomáhá družstvu kadetek. Takže na začátku zápasu bylo 9 hráček. První set byla pro českotřebovské dívky obrovská pohroma. Ve druhém setu od začátku prohrávaly a nebyly schopné přes své chyby dotáhnout bodový náskok soupeře. V koncovce setu ještě prohrávaly 18:20, ale podařilo se jim srovnat stav na 21:21. Zbytek koncovky setu již s přehledem dohrály. V průběhu třetího setu českotřebovské dívky stále o několik bodů vedly. Set se podařilo vyhrát 25:19. Třetí set byl do půlky setu vyrovnaný 15:15, jako by se dívkám nechtělo hrát a čekaly na koncovku setu, kterou potom s přehledem dohrávají. Vyhráváme 3:1

TJ  SVITAVY – TJ SOKOL GEODÉZIE ČESKÁ TŘEBOVÁ  0 : 3 18:25, 21:25,  16:25

Druhý zápas, již byl ze strany českotřebovských dívek snadnější. Soupeř již nekladl takový odpor. Ve druhém setu na hřiště pouštíme Foldynovou, která zápas dohrává. Pod vedením R. Hanzelky Sokol Č. Třebová reprezentovala: Šplíchalová, Pešková, Štefanová, Klimková, Foldynová, Bečičková, Hladílková, Bělková, Voleská.

PARDUBICKÝ KRAJ – ČESKÁ TŘEBOVÁ A.

V sobotu 9. 12. 2017 jsme v tělocvičně VDA pořádali další kolo KP mladších žákyň Pardubického kraje. V minulém kole se nám podařilo postoupit do A skupiny, a tak jsme věděly, že budeme muset zabojovat, abychom v této skupině zůstaly.  Našimi soupeřkami byly tým Poličky A a Dolního Újezdu. A jak? I když jsme opravdu chtěly, udělaly jsme neuvěřitelné množství chyb, které nás hlavně v napínavých koncovkách stály vítězství. Byly sety, kdy jsme hrály nádherně, ale i sety, kdy nás strach svázal natolik, že by i nafukovací balón spadl. Do příště máme určitě na čem pracovat, ale hlavu věšet nemusíme. Další kolo nás čeká 20. 1. 2018 v Chocni a našimi soupeřkami budou týmy Svitav a domácího týmu. Pokud si uděláte čas a pojedete s námi, moc rádi Vás uslyšíme J

Hrály: kapitánka Neumannová, Horáková, Jebousková, Klementová, Nováková, Řeháková, Štanglerová, Vomáčková a Zahrádková J.Rejmanová

9. 12. 2017, VOLEJBAL, MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

PARDUBICKÝ KRAJ – ČESKÁ TŘEBOVÁ B.

V sobotu jsme odjížděly do Vysokého Mýta odehrát další kolo KP PA mladších žaček. V Chocni nám ujel přípojový vlak, zdálo se, že bude velký problém dostat se na místo včas. Jak praví rčení “všechno zlé je pro něco dobré“ měly jsme nakonec štěstí. Do Vysokého Mýta nás odvážela krásná parní lokomotiva s Mikulášem, čertem a andělem. Holky zářily, některé se snad i bály.  K prvnímu utkání jsme nastoupily proti družstvu Vysokého Mýta. Zápas jsme prohrály 2:3. Hra měla střídavou úroveň. Druhý zápas s Letohradem jsme prohrály 0:3. V tomto utkání jsme vyprodukovaly velké množství vlastních chyb. Chyby jsou součástí učení a protože tým máme poměrně mladý, dá se předpokládat, že nás budou provázet v každém zápase. Tím, že začínáme šestkový volejbal, nejsou až tak důležité výsledky. Hráčky by se měly naučit poslouchat rady trenérů a snažit je plnit. Tím pádem se přestane dělat tolik zbytečných chyb. Dva vyhrané sety jsou pro holky velký úspěch.

Hrály: Beranová, Dvořáková, Hondlová, Honišová, Hrdličková, Očenášová, Polášková, Růžičková, Zemanová                H.Dvořáková

10. 12. 2017 VOLEJBAL JUNIORŮ

Č. TŘEBOVÁ-SOKOL ŠLAPANICE.

Dne 10. 12. 2017 odehráli junioři další kolo 1. ligy a to doma s družstvem Sokola Šlapanice.   Zápas se Šlapanicemi jsme předehrávali. Stále se snažíme dávat prostor všem hráčům. Trochu se to odráží na kvalitě hry, ale při absenci Pejchala na nahrávce, je to pro zaskakujícího nahrávače Bělku a všechny ostatní dobrá zkušenost. V prvním zápase máme problém se zakládáním útoku, což vede k mnoha chybám. Špatně vykrýváme vlastní útok, ale během zápasu se tato činnost zlepšuje. Do druhého zápasu kluci přidávají na bojovnosti, když bojovnost v prvním zápase nebyla špatná. Začíná se dařit a vyhráváme po boji první set. Druhý a čtvrtý set špatně začínáme a to se s námi vleče celé sety. Třetí set prohráváme nejtěsnějším rozdílem po boji, když v koncovce 3 x zbytečně chybujeme.  Dnes jsme v prvním zápase bojovali z kvalitou nahrávky a její čistotou, ale před druhým zápasem jsme si řekli, v čem je problém a Bělka se výrazně zlepšil, vzal si rady k srdci a za tento přístup jej chválím. Celé družstvo zaslouží pochvalu svým přístupem, nasazením a bojovností a že děláme stále mnoho chyb? Každý zápas nám přináší novou zkušenost a odstraňování chyb.

Sokol Č. Třebová reprezentovali Kadlec, Bělka, Šplíchal, Lukáš, Koudelný, Kostka, Červinka, Jireček, Hubáček  a Skřivánek.

1:3 (25,-15,-23,-13)

10. 12. 2017, VOLEJBAL, STARŠÍ ŽÁKYNĚ – CHOCEŇ.

K dalšímu kolu starších žákyň odjížděly oba naše týmy do haly „Pod Sakem“ v Chocni. A tým hrál 1. zápas proti domácím a 4. zápas proti soupeřkám z Poličky. B tým měl pořadí opačně, k celkově druhému zápasu nastoupil proti Poličce a pak hned proti domácím. A tým měl v obou zápasech herní převahu ve všech činnostech. Holky si připsaly vítězství 2:0 a dalších 6 bodů do tabulky.B tým proti Poličce odehrál pěkný první set – délka výměn se prodlužovala, druhý set jsme bojovaly s příjmem. A zápas proti Chocni? Těsná prohra v prvním setu 24:26, druhý set měly soupeřky již navrch. Opět se ukázalo, jak velkou sílu má vrchní podání.
Hrály:
A tým: Bicanová, Blažková, Dušková, Hyláková, Kráčalová, Pešková, Verešpejová, Vernerová. Trenéři: Blažek, Verner
B tým: Beranová, Horáková, Jebousková, Klementová, Neumannová, Nováková, Řeháková, Štanglerová, Vomáčková, Zahrádková
                                                                                                                                                                          JR

10. 12. 2017, VOLEJBAL, MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

OLOMOUCKY KRAJ.

V neděli 10. 12. 2017 jsme poprvé v této sezóně pořádali Olomoucký kraj u nás v České Třebové.
Našimi soupeřkami byly týmy Prostějova C, Přerova B a Olomouce B. Našim holkám nejvíce vyšel hned první zápas proti Prostějovu C, kdy o vítězi rozhodl až tiebreak. Další 2 zápasy i přes bojovnost a snahu na hřišti jsme vítězství nechaly soupeřkám.
V dalším kole, které nás čeká hned tuto neděli 17. 12. 2017, jedou všechny skupiny do Přerova.
Hrály:  Adamová, Honišová, Hrdličková, Kaplanová, Kovářová, Mastíková, Růžičková,  Štosová, Valterová