Opravnou zkoušku složili Kohouti na výbornou

Po debaklu v Moravské Třebové dokázali v souboji se Spartakem Choceň vymazat dvougólový náskok soupeře a vybojovat tři cenné body. Domácí tým rozhodl o svém zaslouženém vítězství až v závěrečné třetině. Králem derby byl českotřebovský útočník Jakub Pejcha, který vstřelil tři branky.
 Česká Třebová – Choceň 6:3 (0:1, 3:2, 3:0)
Branky: 28. Pejcha (Kavalír, Škvor), 31. Jindřich (Zadina, Hemský), 33. Pejcha (Škvor, Kavalír), 44. Pejcha (Stehno, Kavalír), 55. Fúzik (Jindřich, Hemský), 60. Hemský (Fink) – 4. Velinský (Knytl), 27. Dvořák (Pochobradský, Král), 37. T. Prachař (Zavřel, L. Pilař).
Rozhodčí: Rulíček – Kolář, Teplý. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváků: 487 Nejlepší hráči: Pejcha, Kavalír – L. Pilař. Zásahy brankářů: 32:52.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Lesák, Veselý, Škvor, Fink, Boruch – Hemský, Jindřich, Zadina – Kavalír, Stehno, Pejcha – Fúzik, Janoušek, Smékal.
Choceň: Sajdl – Dvořák, Pochobradský, Vacek, L. Pilař, Jehlička, Tölg – Král, Křečan, Krejza – M. Pilař, Zavřel, T. Prachař – Velinský, Knytl, Lichtag – Kučera.
Hosté se dostali do rychlého vedení ve 4. minutě, kdy brankáře Nimmerrichtera, který měl zřejmě zakrytý výhled, překvapil Velinský – 0:1. O dvě minuty později obehrál domácího obránce Lesáka choceňský útočník Zavřel, Nimmerrichter naštěstí stačil jeho střelu vyrazit. Zaskočení Kohouti měli ideální příležitost k vyrovnání v polovině první třetiny, kdy hráli 85 vteřin v pěti proti třem. Moc toho však nepředvedli, strážce choceňské branky Sajdl si poradil se střeleckými pokusy Lesáka a Hemského.
Ve 12. minutě předvedli hosté parádní protiútok, dostali se do přečíslení dvou na jednoho, gólovou příležitost Křečana zlikvidoval pozorný Nimmerrichter. Oba týmy pak bez úhony přečkaly minutové oslabení, dvě minuty před první sirénou nebezpečně pálil Fúzik. Střelecká převaha Kohoutů byla k ničemu, zásahy brankářů v první třetině: Nimmerrichter 8 – Sajdl 23.
Ve 25. minutě mohl po skvělé Zadinově přihrávce vyrovnat Pejcha, jeho chvíle však ještě měly přijít. V čase 25:56 byl za zbytečné seknutí T. Prachaře vyloučen domácí Fúzik, přesilovou hru využili hosté v čase 26:31, když Pochobradského střelu šikovně tečoval Dvořák – 0:2. Možná až klíčové pro další vývoj kvalitního střetnutí byla velice rychlá gólová odpověď Kohoutů. V čase 27:09 se odražený puk dostal před volného Pejchu, který jej pohodlně do odkryté choceňské branky – 1:2.
Hokejisté České Třebové se nadýchli k drtivému náporu, který během necelých tří minut korunovali dalšími dvěma vstřelenými brankami. Ve 31. minutě udělal v choceňské obraně pořádný průvan Zadina, z jeho nájezdu profitoval Jindřich – 2:2. Obrat dokonali Kohouti ve 33. minutě, kdy se bombou trefil Pejcha – 3:2!! Domácí vzápětí hráli přesilovku, gól Veselého však pro postavení hráče v brankovišti (Fúzik) nebyl uznán. V závěru druhé třetiny si domácí neodpustili laxnost v rozehrávce, puku se snadno zmocnil Zavřel, našel volného T. Prachaře, který v klidu vyrovnal – 3:3.
Kvalitní hokejová partie, na kterou se přišlo podívat pět stovek diváků, gradovala v závěrečném dějství. Ve 43. minutě vypracovali Jindřich s Hemským gólovku pro Zadinu, kterého vychytal pozorný brankář Sajdl. Ten byl v klidu krátkou chvilku, protože v čase 43:10 jej překonal a z hattricku se radoval Pejcha – 4:3. O malý okamžik později pálil z otočky pohotově Smékal, Sajdl se tentokrát zaskočit nenechal.
Závěrečná desetiminutovka nezačala pro Kohouty dobře, vyloučení Pejchy však přežili bez ztráty kytičky. Hostům se to nepovedlo, do návratu vyloučeného Krále chybělo 26 vteřin, když Kohouty dostal do dvougólového vedení důrazný Fúzik – 5:3. Choceň pak doplatila na dva nedovolené zákroky (Dvořáka a T. Prachaře), v 57. minutě však mohl v oslabení vykřesat naději kapitán L. Pilař, kterého skvěle vychytal Nimmerrichter. Hosté v závěru zariskovali a odvolali brankáře, do prázdné branky se před celé kluziště v čase 59:37 trefil Hemský – 6:3.

Jakub Pejcha, útočník Kohoutů:
„Jsem rád, že jsem v tomto utkání dostal víc prostoru a dokázal se prosadit střelecky. Důležité bylo, že jsme zápas, který se pro nás nevyvíjel dobře, dokázali otočit. Po vysoké prohře v Moravské Třebové jsme potřebovali zabrat a získat tři body. Povedlo se, paráda.“
Lukáš Pilař, obránce Chocně:
„Zápas jsme velmi dobře rozehráli. V dalším průběhu utkání jsme však doplatili na hloupé individuální chyby, po kterých jsme dostávali zbytečné branky. Soupeř byl efektivnější v koncovce, to rozhodlo o výsledku zápasu. Musíme se z toho do dalších utkání poučit“

Příští zápas – středa 11. ledna: Hlinsko - Česká Třebová (18.30).