Neprůstřelný mág Kamil

Počtvrté v této sezoně dokázali hokejisté České Třebové vyhrát nad Chocní. Je třeba přiznat, že středeční vítězství Kohoutů na choceňském ledě bylo šťastné. Největší zásluhu na něm měl bezchybně chytající brankář Kamil Nimmerrichter, na kterém si vylámali zuby prakticky všichni střelci domácího Spartaku.
Choceň - Česká Třebová 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 12. Zavřel (T. Prachař, P. Prachař), 43. M. Pilař (Knytl) – 10. Schejbal, 11. Kavalír (Škvor, Váně), 49. Jindřich (Vondráček, Zadina).
Rozhodčí: Kareš – Padevět, Louda. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:2. Diváků: 485. Nejlepší hráči: Sajdl, Zavřel, T. Prachař, P. Prachař – Nimmerrichter, Škvor, Kavalír, Stehno.
Choceň: Sajdl – L. Pilař, Pochobradský, Šejba, Vacek, Jehlička, Dvořák, Tölg – Velinský, Křečan, Čapek – P. Prachař, T. Prachař, Zavřel – Krejza, Knytl, Král – M. Pilař, Lichtag.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Krejnus, Škvor, Váně, Fink, Boruch – Hemský, Jindřich, Zadina – Kavalír, Stehno, Pejcha – Schejbal, Šimončič, Zítka.

Kohouti začali aktivně, ale Šimončič a po něm ani Jindřich a Stehno svými střelami v průběhu prvních tří minut domácího brankáře Sajdla nepřekvapili. V páté minutě se do přečíslení dostala dvojice choceňských hráčů, Král s L. Pilařem, naštěstí pro Kohouty tuto příležitost nevyužili.
Branky začaly padat v polovině první třetiny. V čase 9:01 skóroval po průniku po pravém křídle Schejbal – 0:1. V čase 9:23 byl vyloučen domácí Křečan, jeho nedovolený zákrok rychle potrestala druhá pětka Kohoutů. Skvělou Škvorovu přihrávku proměnil v čase 10:48 Kavalír – 0:2. Hosté se z dvoubrankového vedení dlouho neradovali. Choceň totiž v čase 11:36 vrátil do hry přesným švihem Zavřel – 1:2.
Kohouti pak prožívali velmi těžké chvíle při hře v oslabení. V čase 14:50 byli vyloučeni Král s Finkem, domácí útočník dostal dvě a hostující obránce čtyři trestné minuty. Při hře v oslabení neproměnili slibné šance Škvor s Hemským. V čase 16:41 byl vyloučen hostující Krejnus, devět vteřin ve třech Kohouti ubránili. V čase 17:04 zamířil na trestnou lavici Hemský. Jeho spoluhráči ubránili dvojnásobnou přesilovku soupeře (57 vteřin) a neinkasovali ani během minutové hry ve čtyřech. Ve 20. minutě skóroval Kavalír, ale zahrál vysokou holí a jeho branka proto neplatila.
Také ve druhém dějství ztráceli Kohouti příliš mnoho sil při hře v oslabení. Hned ve 22. minutě byl vyloučen Váně, při přesilovce zblízka přestřelil Krejza. Tlak Chocně sílil. O dvě minuty později mohl dvakrát skórovat Pochobradský, které dvakrát vychytal skvělý Nimmerrichter. Útočné manévry Chocně pokračovaly. Při další přesilovce projel ve 27. minutě jako blesk po pravém křídle P. Prachař, elegantně obešel Finka, vypálil jako z děla, ale připraveného Nimmerrichtera nepřekvapil. Ještě při hře v oslabení podnikl útočný výpad Kavalír, který byl po střetu s gólmanem Sajdlem vyloučen a na trestné lavici usedl vedle dříve vyloučeného Jindřicha. Výsledek? Přesilovka Chocně pěti proti třem (39 vteřin), Kohouti přežili. Domácí pokračovali proti čtyřem (71 vteřin), ani v tomto případě nevyrovnali.
Z nepříjemného choceňského sevření se Kohouti vymanili až ve druhé polovině druhé třetiny. Ve 32. minutě brankář Sajdl se štěstím vyrážel střelu Hemského, při přesilové hře nedokázali trefit do černého Hemský a Zadina. Škoda, že rozhodčí Kareš nepotrestal jasný faul na Krejnuse. Ve 35. minutě si do střelecké pozice šikovně najel Zítka, jenže mířil nad domácí branku. O minutu později dopadl navlas stejně Krejza.
Zaslouženého vyrovnání se choceňští hokejisté dočkali ve 43. minutě, po chybě Jindřicha se k puku dostal M. Pilař a přesným bekhendem rozjásal domácí fanoušky – 2:2. Kohoutům pomohlo vyloučení domácího kapitána L. Pilaře. Ve 49. minutě vystřelil od modré Vondráček a Jindřich pohotovou tečí strhl vedení opět na stranu Kohoutů – 2:3. Hosté mohli během dalších dvou minut přidat další dva góly, ale Zítka a po něm Zadina své šance neproměnili.
V čase 53:54 byl vyloučen Hemský, domácí byli znovu na koni. Bombu T. Prachaře kryl Nimmerrichter, po rychlém protiútoku hledal Kavalír krásnou přihrávkou Stehna, který puk do domácí branky neusměrnil. Další gólové příležitosti měly oba týmy v 58. minutě. Nejprve se nádherným průnikem po pravém křídle a prudkou střelou blýskl domácí Zavřel, který vzápětí jen uznale poklepal po betonech čaroděje v brance Kohoutů Kamila. O chvíli později mohl rozhodnout Kavalír, ale ve stoprocentní šanci přestřelil. Domácí si v čase 59:34 vybrali oddechový čas, vsadili na hru bez brankáře, vyrovnat nestihli.
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Do tempa jsme se dostávali trochu pomaleji, brzdila nás častá hra v oslabení. Byl to oboustranně kvalitní duel, ve kterém nám chyběla řada zraněných a nemocných hráčů. Do dalších utkání musíme zapracovat na disciplíně, měli jsme příliš mnoho vyloučených.“

Příští zápas – neděle 29. ledna: Česká Třebová - Hlinsko (17.00).

Ve středu 25. ledna se rozhodlo o našem soupeři ve čtvrtfinále play off, ve kterém Kohouti nastoupí proti juniorce Havlíčkova Brodu. Termíny: 5.2. doma, 8.2. venku a 12.2. doma. Případný čtvrtý zápas by se hrál 15.2. (venku) a případný pátý a rozhodující zápas 19.2. (doma).