HC Kohouti vydřeli výhru v Hlinsku po prodloužení

HC Hlinsko - HC Kohouti 8 :_ 9 (PP).   Další zápas hrají Kohouti v Chrudimi v neděli 15/1.
Tabulka Krajská liga - Nadstavba "1-6" 2016 - stav k 11. lednu 2017.

Hokejová divočina na Vysočině

Neuvěřitelný zápas se hrál ve středu večer v Hlinsku, kde měl domácí tým svého soupeře po dvou třetinách téměř na lopatkách. Kohouti však v závěrečném dějství předvedli senzační obrat. Během deseti minut vstřelili čtyři branky a vyrovnali stav na 8:8. V prodloužení pak zajistil Kohoutům dvoubodové vítězství exhlinecký útočník Pavel Kavalír.
Hlinsko - Česká Třebová 8:9 v pr. (3:2, 5:2, 0:4 – 0:1)
Branky: 2. Koželuh (Brebera), 4. Dítě (Sobotka), 20. J. Hron, 25. Sobotka (J. Hron, Dítě), 27. Poskočil (Dítě), 31. Králíček (Zdražil), 32. Chvojka (Plachý, Brebera), 38. Brebera (Koželuh) – 10. Zadina (Hemský, Boruch), 16. Zítka (Fúzik, Schejbal), 24. Hemský (Stehno, Vondráček), 26. Pejcha (Kavalír), 41. Fúzik (Jindřich, Schejbal), 44. Fúzik (Škvor), 48. Hemský (Pejcha), 51. Schejbal (Jindřich, Škvor), 64. Kavalír (Vondráček, Škvor).
Rozhodčí: Rulíček – Málek, Souček. Vyloučení: 2:4 (navíc Kunz na 5 minut + OK). Využití: 2:3. Diváků: 154. Nejlepší hráči: J. Hron, Sobotka, Dítě – Hemský, Jindřich, Škvor, Fúzik.

Hlinsko: Saifr (44. Černý, 51. Saifr) – P. Hron, Poskočil, Koželuh, Kunz – Sobotka, J. Hron, Dítě – Plachý, Chvojka, Brebera – Králíček, Tulis, Zdražil.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Lesák, Veselý, Škvor, Fink, Boruch – Hemský, Jindřich, Zadina – Kavalír, Stehno, Pejcha – Schejbal, Fúzik, Zítka – Váně.
Začátek zápasu Kohouti absolutně nezvládli. Ve 20. vteřině chyboval před vlastní brankou útočník Jindřich, vyloženou šanci Králíčka zmařil pozorný brankář Nimmerrichter. První výstraha Kohoutům nestačila, a tak přišel trest. V čase 1:22 pohodlně otevřel skóre domácí obránce Koželuh – 1:0. Podruhé inkasovali hosté v čase 3:01, po akci Dítěho si puk nešťastně srazil do vlastní branky kapitán Lesák – 2:0.
Hosté zvedli hlavy až v polovině první třetiny, kdy po průniku Hemského přesně střílel Zadina – 2:1. Najednou byli na ledě jiní Kohouti. Domácí gólman Saifr úspěšně čelil střeleckým pokusům Schejbala, Hemského, Jindřicha a Škvora. K vyrovnání pomohla České Třebové první přesilová hra, autorem druhé branky byl Zítka – 2:2. Vzápětí však hosté doplatili na vyloučení Zítky a Lesáka, při přesilovce pěti proti třem se prosadil J. Hron – 3:2.
V úvodu druhé třetiny se hosté ubránili 44 vteřin ve čtyřech, aby o chvíli později sami využili výhodu jednoho hráče v poli. Do návratu vyloučeného Chvojky chybělo osm vteřin, když Stehnovu ránu přesně doklepával Hemský – 3:3. Kohouti se však z vyrovnávací branky radovali přesně jednu minutu. Hráčem, který tvrdě potrestal další okno v českotřebovské obraně, byl zcela volný Sobotka – 4:3.
Hokejové dostihy, při nichž obě mužstva zapomínala na obranu, pokračovaly. Hostům stačila půlminutka k tomu, aby znovu srovnali krok, tentokrát se v čase 25:19 chytře a téměř zpoza branky trefil Pejcha - 4:4. Vzápětí byl přísně vyloučen Fúzik a Poskočil vrátil svému týmu jednobrankové vedení - 5:4.To nejhorší však teprve mělo přijít. Ve chvíli, kdy se zápas přehoupl do své druhé poloviny, se domácím hokejistům vydařily dvě protiútoky. Dlužno dodat, že jim předcházely hloupé chyby a netaktické počínání hostujících hráčů. V čase 30:17 se v útočném pásmu zapomněl bránce Fink, po rychlém kontru přesně střílel Králíček – 6:4. V čase 31:44 pro změnu zaváhali Pejcha s Veselým a slitování neměl Chvojka – 7:4. Katastrofální desetiminutovku Kohoutů završila 38. minuta, kdy přidal další gól Brebera – 8:4.
Do závěrečné třetiny nastoupili Kohouti jako vyměnění, k neudržení byl především obrovitý útočník Fuzik, který v čase 40:59 snížil na rozdíl tří branek – 8:5. O necelé tři minuty později, v čase 43:45, přidal Fúzik další gól – 8:6. Okamžitě po jeho vstřelení byl zbytečně faulován domácím Kunzem. Pro našeho zraněného útočníka zápas skončil, z jiného důvodu nemohl pokračovat vyloučený Kunz. Hlinsko vystřídalo brankáře.
Pětiminutovou přesilovku Kohouti využili po krásné individuální akci Hemského – 8:7, v pokračující přesilovce pěti proti čtyřem se však již neprosadili. V 50. minutě chyboval Veselý, gólovou příležitost domácích zlikvidoval Nimmerrichter. O chvilku později bylo vyrovnáno. V čase 50:39 se z otočky parádně trefil Schejbal – 8:8, vzápětí došlo na druhé střídání v domácí brance. Kohouti šli tvrdě za vítězstvím, osm minut před koncem měl slibnou příležitost Zadina, kterého dvakrát vychytal Saifr.
Rozhodovalo prodloužení. V čase 60:34 byl velmi přísně vyloučen Hemský, jeho spoluhráči se naštěstí ubránili. Vítězství za dva body pak v čase 63:09 trefil místní hráč v českotřebovském dresu, útočník Kavalír – 8:9.

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Proměny našeho týmu jsou téměř nepochopitelné. Z neuvěřitelné letargie probrala hráče důrazná domluva po druhé třetině. V závěrečné dvacetiminutovce se představili úplně jiní Kohouti než v té první a druhé. Za skvělý obrat a zisk dvou bodů zaslouží tým poděkování. Mrzí mne zranění Jakuba Fúzika, který má problémy s ramenem.“
Příští zápas – středa 15. ledna: Chrudim - Česká Třebová (18.00).