Dvojciferné vítězství na závěr základní části
Absolutorium patří hokejistům České Třebové, kteří vyhráli základní část krajské ligy. Kohouti neponechali nic náhodě a v závěrečném utkání si doma smlsli na Hlinsku, kterému nastříleli jedenáct branek. Byla to dvacátá domácí výhra našeho týmu, který na vlastním ledě neprohrál více než jeden rok…
Česká Třebová – Hlinsko 11:1 (5:0, 3:0, 3:1)
Branky: 2. Stehno (Kavalír), 11. Krejnus (Zítka, Schejbal), 15. Jindřich (Hemský, Vondráček), 17. Schejbal (Zítka, Vondráček), 17. Zadina (Hemský), 27. Pejcha (Krejnus), 30. Jindřich (Fink), 33. Jindřich (Hemský, Zadina), 46. Zítka (Schejbal, Vondráček), 55. Zadina (Jindřich, Hemský), 55. Pejcha (Kavalír, Stehno) – 54. Plachý (Chvojka).
Rozhodčí: Kolář – Kalus, Motýl. Vyloučení: 5:4 (navíc Vondráček na 10 minut – Havel na 10+20 minut). Využití: 3:0. Diváků: 409. Nejlepší hráči: Jindřich, Zadina, Zítka.

Česká Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Lesák, Škvor, Veselý, Fink, Krejnus – Hemský, Jindřich, Zadina – Kavalír, Stehno, Pejcha – Schejbal, Váně, Zítka.
Hlinsko: Černý – Poskočil, P. Hron, Tulis, Sobotka – Dítě, J. Hron, Brebera – Vrána, Chvojka, Havel – Plachý, Zdražil.
Vysoké vítězství Kohoutů se „narodilo“ již v první třetině. Skóre otevřel v čase 1:31, po skvělé přihrávce Kavalíra, přesnou střelou pod horní tyčku útočník Stehno – 1:0. Exhlinecký forvard Kavalír byl hrdinou dalších českotřebovských okamžiků. Ve 4. minutě mohl sám skórovat, ale trochu zbytečnou přihrávkou opět hledal spoluhráče Stehna. V 10. minutě poslal Škvor přesnou kolmou přihrávkou s velkou chutí hrajícího Kavalíra, který však svůj blafák do gólového konce nedotáhl. O chvíli později bylo všechno jinak. V 11. minutě připravili Schejbal se Zítkou ideální pozici pro Krejnuse – 2:0.
V čase 14:40 skončil zápas pro hlineckého útočníka Chvojku. Ten nejprve dostal dvouminutový trest za sekání, ale neudržel nervy na uzdě a za nesportovní chování vyfasoval dalších deset a posléze dvacet trestných minut. Rozhodčí Kolář vzápětí vykázal neukázněného Chvojku z ledu. Domácí potřebovali ke vstřelení třetí branky pouhých dvacet vteřin, po spolupráci s Hemským se přesně trefil Jindřich – 3:0. Převaha Kohoutů byla drtivá. Ke vstřelení dalších dvou gólů stačilo domácím hokejistů neuvěřitelných devět (!) vteřin. Další přesilovou hru využil v čase 16:14 Schejbal – 4:0. Po průniku Hemského pak zatloukl pátý hřebík do hlinecké rakve v čase 16:23 Zadina – 5:0:
V úvodu druhé třetiny neproměnil velkou příležitost Stehno, krátce po něm orazítkoval tyčku Schejbal. Na šestou branku nečekali domácí fanoušci dlouho, v čase 26:41 ji vstřelil Pejcha – 6:0. V polovině jednoznačného střetnutí využili Kohouti třetí přesilovku, když se podruhé radoval Jindřich – 7:0. Českotřebovský centr první útočné formace se gólově prosadil ještě jednou, hattricku dosáhl v čase 32:47 – 8:0. Hosté byli bezradní a neškodní, do jediné gólové šance se po chybě Kavalíra dostal ve 33. minutě J. Hron, ale pozorného brankáře Nimmerrichtera nepřekonal.
Závěrečná třetina začala nevyužitou přesilovkou Kohoutů. Z deváté branky se čtyři stovky fandů radovaly v čase 45:10, její autorem byl Zítka – 9:0. Stejný hráč mohl dát jubilejní desátý gól, v 52. minutě však orazítkoval tyčku. Alespoň čestného úspěchu se Hlinsko dočkalo v 54. minutě, a to zásluhou zkušeného útočníka Plachého – 9:1.
Poslední slovo však patřilo Kohoutům, kteří během jedenácti (!) vteřin přidali soupeři na cestu domů další dvě branky. Nejprve se podruhé v utkání trefil Zadina – 10:1, krátce po něm se totéž povedlo Pejchovi – 11:1.

Jan Lustyk, generální ředitel Rieter CZ (hlavní sponzor klubu):
„Gratuluji mužstvu k velmi dobrému výkonu. Mám radost z toho, že se nám podařilo s poměrně velkým náskokem vyhrát základní část soutěže. Je důležité, že hráči zvládli i poslední domácí zápas této části sezony a udělali radost svým fanouškům. Je před námi play off, ve čtvrtfinále nás čeká juniorka Havlíčkova Brodu. Věřím, že mužstvo udělá všechno pro to, aby postoupilo mezi nejlepší čtyři týmy krajské ligy.“

Příští zápas – neděle 5. února: Česká Třebová - Havlíčkův Brod jun. (17.00).