Draze zaplacené chyby

Radost z konce minulého roku vystřídala novoroční zklamání. Na první zápas letošního roku nebude vedoucí tým krajské ligy vzpomínat v dobrém. Kohouti v souboji s třetím mužstvem soutěže herně a takticky zcela propadli. Hrubé chyby, které ve druhé třetině vyprodukovali obránci (Veselý, Škvor, Lesák) byly z kategorie „ukázkových“. Vysoká výhra domácího Slovanu byla naprosto zasloužená.

Moravská Třebová - Česká Třebová 8:1 (0:0, 5:0, 3:1)

Branky: 24. Aulehla (Ministr), 27. Řehulka (Pokorný), 29. Prokop, 35. Čikl (Řehulka), 38. Kobza (Kutmon), 45. Aulehla (Čikl), 50. Maška (Rajnoha), 60. Maška (Kobza) – 58. Fúzik (Stehno,Kavalír).
Rozhodčí: Prchal - Kolář, Teplý. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Oslabení: 1:0. Diváků: 323. Nejlepší hráči: Čikl, Aulehla, Maška.
Moravská Třebová: Štefl - Pokorný, Rosendorf, Rajnoha, Polák, Kutmon – Aulehla, Čikl, Ministr – Řehulka, Muselík, Prokop – Faltus, Kobza, Maška – Hujsa.
Česká Třebová: Nimmerrichter (38.- 40. Pácha) - Vondráček, Lesák, Veselý, Škvor, Fink, Šimončič – Hemský, Jindřich, Zadina – Fúzik, Stehno, Schejbal – Zítka, Kavalír, Pejcha – Pelán.

I když se začalo hrát o patnáct minut později, někteří českotřebovští hokejisté se sotva stihli rozbruslit. První třetina byla z obou stran hodně ospalá, domácí však byli o něco aktivnější a vytvořili si několik slibných střeleckých příležitostí. V 7. minutě zmařil brankář Nimmerrichter šanci Mašky, v 9. minutě na něj nevyzrál Prokop. V ofenzívě o sobě dali Kohouti vědět až v polovině úvodní třetiny, ale Kavalír mířil jen do gólmana Štefla. Největší možnost ke vstřelení vedoucí branky měl Slovan v 17. minutě, Čikl našel skvělou přihrávkou volného Ministra, který ze čtyř metrů mířil vedle. V závěru zamotal domácím obráncům hlavy důrazný Fúzik, ale Stehno se Schejbalem puk za Šteflova záda neprotlačili.
Do druhého dějství mohli lépe vstoupit hosté, jenže Jindřich ve 21. minutě svoji příležitost nevyužil a otěže zápasu převzali domácí hokejisté. Skóre otevřel ve 24. minutě po vyhraném vhazování rychle a přesně střílející Aulehla – 1:0. O tři minuty později to krátce po sobě zkoušeli Schejbal a Hemský, jejichž střely vytěsnil brankář Štefl.
Katastrofální část zápasu začala pro Kohouty v čase 26:40, kdy si zkušený Řehulka pohrál u mantinelu s obráncem Veselým a vstřelil druhý gól – 2:0. Kohouti mohli zvednout hlavy při přesilové hře. Neměli k tomu daleko, Fúzik přihrál do šance Jindřichovi, který trefil dobře postaveného Štefla. V čase 28:53, pouhou jednu vteřinu před návratem vyloučeného Kobzy, chyboval obránce Škvor a Prokop v oslabení zatloukl třetí hřebík do českotřebovské rakve – 3:0.
Hosté se nadýchli ke krátkému náporu, jenže Kavalír a Hemský své příležitost promarnili. A přišel další trest, když chybu špatně rozehrávajícího kapitána Lesáka potrestal domácí kapitán Čikl – 4:0. Slovan svoji převahu a herní pohodu potvrdil ještě jednou brankou, kterou ve 38. minutě vstřelil Kobza – 5:0.
Začátek třetí třetiny jakoby kopíroval tu předcházející. Hemský přihrával ve 43. minutě do šance Zadinovi, který stejně jako jeho spoluhráči trefuje gólmana Štefla. Vzápětí přichází šestý gólový úder Slovanu, Čiklova křížná přihrávka nachází rozjetého Aulehla, který prudkým švihem posílá puk do horního růžku českotřebovské branky – 6:0.
Domácí nepolevují, cítí snadnou kořist a hrnou se dopředu. Ve 48. minutě spálil stoprocentní šanci Ministr, v 50. minutě projíždí jako nůž máslem obranou hostujícího mužstva a přesně zakončuje Maška – 7:0. Alespoň z jednoho vstřeleného gólu se hosté radují v čase 57:10, jeho autorem je Fúzik – 7:1. Závěr patří soupeři. Kobza ještě Nimmerrichtera nepřekonal, Maška v čase 59:04 ano – 8:1. Ostudná prohra Kohoutů dostává definitivní podobu.

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Od začátku se pro nás všechno vyvíjelo špatně, včetně pozdního příjezdu způsobeného velmi špatným počasím. První třetinu jsme ještě nějak odehráli, ve druhé jsme doplatili na hrubé individuální chyby některých hráčů. Musíme se omluvit fanouškům, kteří za námi přicestovali. Prohrát se může, ale se ctí a po bojovném výkonu. To však, bohužel, v Moravské Třebové z naší strany neplatilo.“

Příští zápas – neděle 8. ledna: Česká Třebová – Choceň  v 17:00