Městské muzeum Česká Třebová Vás zve na akce pořádané v únoru 2017

Stálé expozice: Dopravní křižovatky
Otevřeno denně mimo pondělí od 8 do 18 hodin
Výstavní budova  městského muzea (Klácelova 11, Česká Třebová)
 
Semináře
Seminář pro začínající rodopisce                                                                                            
Je určený zájemcům o poznání rodinných kořenů, a to zejména začátečníkům. Probíhá vždy 1. úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční v úterý 7. února 2017 od 17 hodin v přednáškovém sále muzea. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Lektor: Mgr. Jana Voleská.
 
Seminář pro nejmenší návštěvníky muzea „Malý muzejník“
Je určen dětem od 5 do 12 let. Seminář probíhá vždy 2. úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční v úterý 14. února 2017, pro mladší děti (ve věku od 5 do 8 let) od 16 hodin, pro starší děti (ve věku od 9 do 12 let) od 17 hodin
V únoru si děti vyzkouší práci knoflíkářky.
Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat).
Bližší informace podá lektorka semináře  Mgr. Radka Urbánková (urbankova@mmct.cz).
 
Seminář „Výtvarné umění v proměnách staletí“
Je určený nejširšímu okruhu zájemců o výtvarno, věnuje se přehledu slohového vývoje výtvarného umění evropského kulturního okruhu. V rámci jednotlivých slohových epoch bude přihlédnuto – vedle tvorby významných světových   i domácích představitelů – také k osobnostem a památkám našeho regionu. Seminář probíhá vždy 3. úterý v měsíci.
Příští setkání se uskuteční v úterý 21. února 2017 od 17 hodin, tentokrát na téma Po způsobu Michelangelově... Manýrismus v Evropě i u nás.
Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat).
Lektor: PhDr. Ludmila Kesselgruberová, Ph.D.
 
Seminář pro pamětníky staré České Třebové
Je určen pamětníkům starých českotřebovských zákoutí, lektor semináře promítne a okomentuje fotografie vybrané českotřebovské lokality. Seminář probíhá poslední úterý v měsíci.
Příští setkání se uskuteční v úterý 28. února 2017 od 17 hodin, tématem bude Hřbitov (3. část).
Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat).  Lektor: Martin Šebela.
 
Výstava
Výstava Lovecké zbraně východočeských puškařů, jejímž jádrem je putovní výstava Východočeského muzea v Pardubicích, se nezaobírá pouze loveckými zbraněmi pocházejícími z dílen známých i méně známých puškařů z východních Čech. Návštěvníci budou moci nahlédnout do puškařské dílny, případně se nechat unést atmosférou loveckého salonu počátku 20. století. Výstava potrvá do neděle 19. března 2017. Pro školní kolektivy je možné objednat doprovodný program. Program (nejen) pro rodiny s dětmi Sobota v muzeu proběhne 18. února 2017 od 15 do 16 hodin. Po komentované prohlídce výstavy se návštěvníci mohou těšit na povídání o důležitých pomocnících každého správného myslivce – loveckých psech.
 
Informace o akcích Městského muzea Česká Třebová naleznete i na webových stránkách muzea www.mmct.cz  a na  facebooku https://www.facebook.com/mmctcz