VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 7. – 8. 1. 2017

7. – 8. 1. 2017 PŘEBOR ČOS ŽEN V CHOCNI.

O víkendu 7. – 8. 1. 2016 byl v Chocni uspořádán Přebor žen ČOS. Protože naše ženy v sobotu začínaly hrát svoje první letošní kolo 2. ligy, turnaj rozehrávaly juniorky a kadetky. Bohužel u týmu byla trochu větší marodka, proto jely všechny volejbalistky, které mohly. Po překonání ranních mrazivých peripetií, kdy nás zachránila paní Klimková, jsme vyrazily do Chocně. Ale i v hale nás přivítala neskutečná zima. Oproti původním propozicím došlo ke změně systému, protože 2 týmy z původních 8 nedorazily. Konečná verze byla 2 skupiny po 3 týmech. V naší skupině nám byly soupeřkami týmy ze Žižkova a Frýdku Místku. První zápas proti Žižkovu jsme držely krok ve 2/3 setu, poté nás soupeřky přehrály. Ve druhém zápase jsme celou dobu tahaly za kratší konec, přece jenom soupeřky byly herně trochu dále než my. Přesto v obou zápasech holky makaly a bojovaly. Nedalo se nic vytknout. Naše skupina byla dohrána dříve než druhá a proto nás čekala opravdu dlouhá pauza než budou známy vítězky B skupiny. K poslednímu sobotnímu zápasu nastupujeme proti extraligovému týmu žen ze Šternberku. Vítěz bude hrát o 1. – 3. místo, poražený o 4. – 6. místo. Náš cíl je jasný. Získat co nejvíce bodů. Vstup do prvního setu se nám vydařil na výbornou, vedeme 5:0, až za stavu 8:8 se stav vyrovnává. Sice jsme zápas nevyhrály, ale holky šly do zápasu naplno a na hřišti nechaly své maximum. Pochvala soupeřek po konečném hvizdu byla příjemnou odměnou.

V sobotu hrály: kapitánka Linda Klimková, Hanča Václavková, Natka Foldýnová, Anet Köhlerová, Míša Bečičková, Monča Nerudová, Domča Kliglová, Týna Voleská a pouze na lavičce Verča Šplíchalová

V neděli turnaj ČOS dohrávalo družstvo žen. Čekaly nás dva zápasy na dva vítězné sety o konečné umístění. Soupeřkami byla družstva prvoligového Žižkova "A" a Dobřichovic. Na výkonu družstva se projevila únava ze sobotního dvojzápasu a také vánoční pauza. Vznikaly chyby jak na síti, tak v poli. Oba dva zápasy jsme bohužel jasně prohrály 0:2 a na turnaji obsadily konečné šesté místo. Tímto děkujeme dorostenkách za pomoc J, že za nás v sobotu turnaj odehrály.

Sestava: Andrlová D., Gottwaldová L., Horáková I., Mikulecká B., Šemberová M., Tomanová P., Zabranská L.

7. 1. 2017 2. LIGA ŽEN-TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ-ŽĎÁR NAD SÁZAVOU.

Po vánoční pauze jsme nastoupily na domácí palubovce proti celku ze Žďáru nad Sázavou. Věděly jsme, že to nebudou lehké dva zápasy, jelikož v první půlce jsme s nimi dvakrát prohrály. Proto jsme šly do zápasů odhodlány dvakrát vyhrát a porážky jim vrátit.Přestože jsme byly oslabeny na postu libera, vlétly jsme do zápasu velice dobře. Všechny herní činnosti se nám dařily a hlavně podání bylo pro naše družstvo velkou zbraní. Proto po dvou hladce vyhraných setech nasvědčovalo vše tomu, že utkání proběhne hladce v náš prospěch. Bohužel na úvod třetí sady jsme udělaly několik banálních chyb a soupeř nám unikl na rozdíl sedmi bodů. V závěru setu jsme prohrávaly rozdílem 24:18, přesto jsme nechtěly soupeři set darovat. Bojovností a dobrým servisem H. Karanské jsme stav srovnaly na 24:24. Už to vypadalo, že zápas dotáhneme do vítězného konce, ale bohužel soupeř tuto sadu získal v poměru 26:24. Následně vyhrál ve stejném poměru i set následující. Za stavu 2:2 na sety, jsme byly rozhodnuté a nahecované, že zkrácenou sadu získáme a odneseme si alespoň dva body do tabulky. Vše šlo podle plánu a v tie-breaku jsme celou dobu vedly, až v závěru se soupeř zlepšenou hrou dostal do vedení o dva body, ale nakonec jsme po bojovné koncovce tento set vyhrály 15:13 a získaly tak první utkání v poměru 3:2.

Po krátké pauze jsme nastoupily do druhého utkání, první set se však příliš nepovedl a soupeř nás v něm hladce přehrál. Po prohrané sadě si hlavní slovo vzala stěžejní hráčka týmu
I. Horáková ,,Přeci jsme druhý zápas nepřišly odchodit a prohrát …..'' družstvo si tato slova vzalo k srdci, začalo šlapat a hrát opět svojí hru. Soupeři jsme v dalších třech setech nedaly šanci a dovedly zápas do vítězného konce v poměru 3:1.

Příští víkend (14. 1. 2017) nás čeká další těžký soupeř a to Nymburk, který je momentálně
v tabulce na prvním místě. Příští domácí utkání Třebovačky sehrají v sobotu 21. 1. 2017 od 9 a 13 hodin.

Sestava: Andrlová Daniela, Barešová Světla, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Mikulecká Barbora, Šemberová Martina, Tomanová Pavlína, Zabranská Lucie Trenérka: Dejdarová Hana

Za družstvo žen Dejdarová Hana

8. 1. 2017 MLADŠÍ ŽÁKYNĚ V OLOMOUCKÉM KRAJI.

V neděli 8. 1. 2017 nás čekalo další kolo mladších žákyň v Olomouckém kraji. Naši C skupinu pořádala Olomouc. Spolu s domácími jsme se potkaly ještě se soupeřkami z Moravské Třebové. První zápas náš čekal proti Moravské Třebové. První set se nám dařilo držet krok se soupeřkami poměrně dlouho, až v polovině setu jsme udělaly pár nepřesných chyb. V druhém setu nás soupeřky přehrály výsledkově parník. Třetí set byl ale napínavý až do samého konce. Nakonec pro nás set získala Bětka Kadlecová 2 esy, výhra 31:29 je velmi cenná. A opravdu vybojovaná. Druhý zápas a domácí Olomouc. Všechny 3 sety měly podobný průběh. V každém setu jsme si vybraly slabší chviličku a soupeřky nám utekly. Všechny 3 sety jsme prohrály. I když výsledkově se nám nedařilo, hra byla na výbornou. Dlouhých výměn přibývá a ubylo míčů, které by spadly na zem bez našeho doteku. Holkám se v neděli opravdu dařilo a já doufám, že na výkon navážeme v dalším kole, které pořádáme 22. 1. 2017 v České Třebové.

Hrály: Anička Kaplanová, Bětka Kadlecová, Sára Horáková, Lucka Neumannová, Zuzka Havránková, Ája Jiroušková, Šárka Zahrádková

8. 1. 2017 PŘEHAZOVANÁ DÍVEK.

V neděli 8.1.2017 proběhlo další kolo krajského přeboru přehazované dívek. Naše čtyři družstva měla jasné cíle.

ČT“B“ - zajistit si udržení ve skupině A.

ČT“A“  - zpět postoupit do skupiny A.

ČT „C“  - (startující ve třetí výkonnostní skupině) uhrát postup do skupiny B (druhá výkonnostní skupina).

ČT“E“  - vyhrát alespoň tři zápasy ve třetí výkonnostní skupině.

Stanovené cíle se nám podařilo splnit na 100% a děvčata si zaslouží velikou pochvalu.