VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 21. – 22. 1. 2017

21. 1. 2017 VOLEJBAL 2.LIGA ŽEN Č. TŘEBOVÁ-Č. KOSTELEC.

Na domácí palubovce se dne 21. 1. 2017 odehrály dva zápasy českotřebovských hráček proti týmu z Červeného Kostelce. Do obou zápasů třebovské hráčky nastoupily s velkým nasazením a chutí na domácí palubovce vyhrát, i když si byly vědomy toho, že v letošní tabulce jsou všechny týmy velice vyrovnané a tak nechtěly nic podcenit a na utkání se, jak se v konečném výsledku ukázalo, dobře připravily. Do prvního zápasu nastoupily třebovské hráčky sebevědomě. První set byl velice vyrovnaný, nakonec jsme soupeřky porazily. Do druhého setu jsme už měly vychytané slabiny soupeře  a s přehledem jsme ovládly hru na 2:0 pro třebovské hráčky. Třetí set se už soupeřky rozehrály. Přitvrdily servis a my měly drobný problém, příjem se nám nedařil, tudíž ani útok. Nakonec se na nás usmálo i trochu štěstíčka a třetí set jsme zvítězily za stavu 26:24, koncovka byla dramatická i pro diváky. Utkání skončilo výhrou 3:0 pro třebovský tým a připsáním  3 bodů do tabulky.
Druhé utkání pro třebovské hráčky nezačalo dobře. Soupeřky přitvrdily na servisu i útoku,  a my měly opět problém s příjmem i obranou. První set jsme prohrály celkem jednoznačně. Ve druhém setu jsme se srovnaly, zlepšily příjem, útok, obranu na síti, začalo se dařit a dotáhly jsme to do vítězného konce na stav 1:1 na sety. Třetí set byl pro nás opět problémový a soupeřkám jsme podlehly.  Do čtvrtého setu jsme šly s odhodláním, že soupeřkám nemůžeme dovolit výhru na naší domácí palubovce. Všechny herní úkony jsme si pohlídaly a každý balon jsme důsledně odehrály, tento set jsme zaslouženě vybojovaly a za stavu setů na 2:2 jsme šly do posledního, rozhodujícího setu. Ten jsme sebevědomě, s přehledem a s podporou diváků, dotáhly do vítězného konce.
Po odehrání 23. a 24. kola soutěže jsme potvrdily krásné 2. místo v tabulce.
Sestava: Andrlová Daniela, Barešová Světlana, Drymlová Martina, Gottwaldová Lenka,  Horáková Iva, Šemberová Martina, Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla, Zabranská Lucie  -  Za družstvo žen Andrlová Daniela
Výsledky:  Česká Třebová – Červený Kostelec 3:0 (23, 19.24)  Česká Třebová – Červený Kostelec 3:2 (-17, 23,-20, 16, 9)

Za družstvo žen Andrlová Daniela

21. 1. 2017 1. LIGA JUNIOREK  JABLONEC N/NISOU – ČESKÁ TŘEBOVÁ.

V sobotu 21. 1. nás čekalo 1. kolo nadstavby 1. ligy juniorek, kdy náš tým vybojoval v základní skupině účast ve skupině o 1. – 6. místo. První zápas nás čeká u nejvzdálenějšího ze soupeřů v Jablonci. Celý týden před zápasem jsme řešili nominaci hráček. Bohužel nemoci a vše kolem nominaci pozměnilo, a tak v sobotu k zápasu odjíždělo pouze 6 hráček. I trenérský post doznal změn, v pátečních nočních hodinách pomoc u týmu slíbil Jirka Fišar. Ode mě ještě jednou veliké díky.
A tak k soupeřkám neodjížděl tým v základním složení. Oba zápasy měly podobný průběh. Největší naší slabinou byl příjem. A bez něj bohužel nelze hrát. V zápasech se nám nepodařilo získat ani set. Ale příště budeme určitě úspěšnější.
Hrály: kapitánka Verča Šplíchalová, Hanča Václavková, Monča Nerudová, Sára Šmídová, Anet Verešpejová, Valča Bicanová

21. 1. 2017 1. LIGA KADETEK BRNO-Č. TŘEBOVÁ.

Skupina o 7. - 12. místo, o udržení v 1. lize kadetek

V sobotu dne 21. 1. 2017 v 7,20 hod, odjíždíme vlakem EC Czárdász do Brna k zápasům o udržení v 1. lize kadetek. Do Brna odjíždí hráčky Klimková, Kőhlerová, Foldynová, Voleská, Bečičková, Pešková (brala antibiotika, takže měsíc netrénovala a v pátek přijela z hor, ze školního  lyžáku. Jako náhradnice Kašparová, která se zotavuje ze zranění, takže na hřiště by šla pouze v případě nějakého problému. Potřebujeme uhrát nějaké body, které by nám pomohly udržet 1. ligu kadetek pro naše starší žákyně. Bohužel soupeř si může pomoci kadetkami hrající za juniorky, a tam je jednoznačně výšková síla, takže každý uhraný bod našich dívek, bude velice cenný.

TJ  JUNIOR  BRNO  –  TJ  SOKOL  ČESKÁ TŘEBOVÁ   1 :  3  11:25, 13:25, 25:23, 23:25

Problém, mají trenéři z Brna, protože podcenili důležitost těchto zápasů a po zjištění, která děvčata z České Třebové přijela, začaly telefonicky nahánět hráčky - kadetky hrající za juniorky. První dva sety byly jednoznačnou záležitostí českotřebovských dívek. Do třetího setu nastoupila nejvyšší dívka Junioru Brno, ale českotřebovské dívky odpočívají. Prohráváme 8:16. Začínáme „makat“, daří se stahovat bodový náskok soupeře, na 16:22, 22:22, dokonce 23:22, ale vlastní chyby nám prohrávají koncovku třetího setu 23:25. Ve čtvrtém setu vedeme od jeho začátku, 5:3, 9:6, 14:12, 17:15, 21:19, 23:22. Koncovku čtvrtého setu, se daří českotřebovským dívkám zkušeně vyhrát. Vyhráváme 3:1,         a dostaneme přidělené v tabulce skupiny O důležité 3. body.

TJ  JUNIOR  BRNO  –  TJ  SOKOL  ČESKÁ TŘEBOVÁ   2 :  3  15:25, 25:21, 21:25, 27:25, 9:15

Mezi zápasy se hraje souběh finálové skupiny juniorek Junior Brno – VSC Zlín. Zlín vyhrál 0:3. Druhý zápas začínáme hrát, v 14:10 hod. Soupeř začíná hrát v nejsilnější sestavě, s oběma vysokými děvčaty. První set hrajeme s velkým nasazením a vyhráváme 25:15. Jako by takto snadný výsledek prvního setu, byl signál začátku odpočinku ve druhém setu pro českotřebovské dívky. Od začátku setu prohrávají o dva-tři body,  koncovka setu začíná za stavu 19:20, ale opět vlastní zbytečné chyby českotřebovské dívky v koncovce druhého setu porážejí. Stav zápasu 1:1. Třetí set je zahrán ze strany dívek ČT již podstatně lépe, od začátku vedou a set s přehledem vyhrávají. Začínáme dobře další set, vedeme 8:2, ale následuje série nepřesností a soupeř stahuje bodový náskok na 12:11. Stále se daří udržet těsný bodový náskok, ale od stavu 22:22, se obě družstva přetahují o body. Další průběh 23:23, 24:24, 25:25, ale dvě naše chyby, útok do autu a špatný příjem soupeřova servisu, nám prohrávají koncovku čtvrtého setu. Hrajeme rozhodující pátý set. Neúspěšně zahraná koncovka předchozího, setu je vidět na začátku tohoto rozhodujícího setu.  Prohráváme 0:2, soupeř kazí servis a českotřebovská děvčata začínají bodovat. Je vidět, že chtějí vyhrát víc než li soupeř. Průběh setu 3:3, 8:6, 9:7, 15:9. Koncovka zahraná s přehledem, soupeř již rezignoval. Vítězíme 3:2.

Díky děvčata za velice slušný předvedený výkon. Když si uvědomíme, že nehrajeme v základní sestavě, že na postu diagonální hráčky hrála N. Foldynová, která zase chyběla na přihrávce postu libera, tak dopadl výsledek nad očekávání dobře. Při nominaci na zápas do Brna, jsem věřil v úspěch nějakého bodu, ale nevěřil, že by děvčata byla schopná přivézt 5. bodů. Ještě jednou chvílím!!!

Hrála a střídala: kapitánka Linda Klimková, Aneta Kőhlerová, Tereza Pešková, Natálie Foldynová, Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Tereza Kašparová.

22. 1. 2017 MLŽKY Č.TŘEBOVÁ-KP OLM KRAJE

V neděli 22. 1. 2017 nás čekalo další kolo mladších žákyň Olomouckého kraje. Tentokrát soupeřky z naší C skupiny přijely za námi do České Třebové. Postupně jsme si zahrály proti B týmům z Olomouce a Přerova.
První zápas proti Olomouci B byl nádhernou volejbalovou podívanou. Holky za velké podpory fanoušků bojovaly o každý míč. Dařilo se nám na podání, i v poli. První set jsme získaly my, druhý soupeřky a třetí set jsme vyhrály v napínavé koncovce 23:25. Tým v tomto složení vyhrál svůj první zápas a já můžu jenom chválit.
V mezi zápase porazil Přerov Olomouc také 2:1.
Proti Přerovu B mi na hřišti chybí bojovnost z prvního zápasu. Holky se snaží, nechávají na hřišti maximum, ale jsme kousek za soupeřem. První set se nám přestalo dařit na příjmu, druhý set ale vyhráváme. Ve třetím rozhodujícím setu uděláme větší množství chybiček než soupeřky a o kousek set ztrácíme. Prohráváme 1:2.
Konečná bilance jedna výhra a jedna prohra je výborným výsledkem.  I když pro mě více než výsledek je předvedená hra, chuť a bojovnost. Stále držíme pravidlo, že se na hřišti pravidelně střídají všechny hráčky. A já jen doufám, že se nám bude dařit i nadále. Holky výborná práce J
Hrály: Pája Jebousková, Sára Horáková, Anička Klimešová, Marťa Klementová, Šárka Zahrádková, Lucka Neumannová, Zuzka Havránková, Andrejka Jiroušková

22. 1. 2017 BAREVNÝ (ŽLUTÝ, ORANŽOVÝ) VOLEJBAL ČESKÁ TŘEBOVÁ.

V oranžové kategorii jsme měli zastoupení pěti družstev, tří dívčích a dvou chlapeckých. Turnaje se účastnilo celkem dvacet pět družstev, která byla rozlosována do tři skupin. V každé skupině se rozdávala sada medailí. Zisk medailí je vždy pro děti velkou motivací. Dnes se z nich mohla radovat tři naše družstva. Všechny děti za předvedenou hru chválíme.

ČT A - Barča Očenášová a Nikča Řehořová (1.místo)
ČT B – Julča Špaisová, Kája Štantejská (5.místo)
ČT C – Kuba Simon, Kája Sixta (2.místo)
ČT D – Honza Homoláč, Jonáš Kečkeš (3.místo)
ČT E – Barča Kušnierová, Rozárka Zahálková (8.místo)                                Za trenéry: Radka Benešová, Jiří Fišar

BMV ČESKÁ TŘEBOVÁ-ŽLUTÝ.

V neděli 22.1.2017 jsme pořádali další kolo barevného minivolejbalu. Pro velký počet přihlášených družstev, odehráli prvňáčci svoji skupinu v sokolovně. I přes trvající marodku jsme opět prostřídali složení družstev. Na všech hřištích se bojovalo o každý míč. Opět se ukázalo, jak se děti zlepšují, ale i to, kde ještě musí přidat.  Hráli: Kotyzová, Dašek, Janda, Hubl, Homoláč, Vaverka, Halva, Štechová, Šmídová, Šimková, Zatloukalová, Cetkovská, Klimek, Kovářová  Felgr, M. Janda