Fantastické druhé místo volejbalistů

TJ Sokol Česká Třebová II v Českém poháru


První finálové kolo Českého poháru starších žáků bylo odehráno v hale TJ Slavia v Hradci Králové ve dnech 28. a 29. ledna 2017.
Do nejužší republikové špičky postoupilo ze základní části družstvo českotřebovského Sokola II jakožto vítěz skupiny Východ. I přesto bylo cílem trenéra a hráčů nespadnout z nejlepší osmičky, kterou tvořila družstva: ČZU Praha, Dukly Liberec, VK Příbram, VSC Zlín, VK Kolín, TJ Nový Jičín, Sokola Kojetín a naše družstvo z TJ Sokol Česká Třebová II.
V sobotu jsme se utkali s družstvy v tomto pořadí: Dukla Liberec, VK Příbram, TJ Nový Jičín a VSC Zlín. Se všemi sobotními soupeři jsme si celkem kontrolovaně poradili a zvítězili jsme shodně 2:0, a i když v závěrech některých setů se soupeř na nás začal dotahovat, tak jsme vždy projevili větší hlad po vítězství, větší odvahu, klid a herní vyspělost a koncovky setů jsme dotáhli do vítězného konce. Po sobotě byl na našem kontě plný počet bodů a vedli jsme nejlepší osmičku starších žáků s náskokem 1 bodu před ČZU Praha.
V neděli jsme v úvodním utkání změřili síly s družstvem z Kojetína, které jsme v první setu hladce a místy až bez většího odporu porazili 25:16 a následně, když nám odešla přihrávka, prohráváme 2. set a i tiebreak. Zklamaní především z vlastního výkonu jsme v podstatě ihned nastoupili proti VK Kolín. Družstvu, se kterým jsme doposud vedli vyrovnaný boj a vždy s vítězstvím na naší straně, nicméně soupeřem houževnatým a dobře bránicím v poli, družstvu, které vzalo ČZU bod v tiebreaku. Naši kluci se však rychle oklepali z porážky a po celkem klidném průběhu porážíme Kolín 2:0. V posledním utkání tohoto kola jsme se střetli s ČZU Praha, družstvem s výraznou výškovou převahou a herní kvalitou. Vzhledem k vývoji utkání ve skupině bylo jasné, že výhra jednoho či druhého povede na stupeň nejvyšší a prohra na 2. příčku. Po dobrém výkonu, jsme však po individuálních chybách prohráli 2:0, ale určitě 2. místo v úvodním finálovém turnaji není a nebude zklamáním, naopak pro družstvo z malého města je to fantastický úspěch.
Poděkování za úspěšnou reprezentaci oddílu TJ Sokol Česká Třebová II a města Česká Třebová patří hráčům: O. Unzeitigovi, A. Olejárovi, D. Jaškovi, J. Jiráskovi, R. Vovkovi, P. Kaškovi, M. Fricovi a L. Loužilovi. Trenér: MUDr. Marko Olejár