Kohouty režíroval Stehno

V první třetině trápení, od druhé třetiny exhibice Kohoutů. Takový byl úvodní zápas hokejistů České Třebové ve čtvrtfinále play off, ve kterém změřili síly s juniorkou Havlíčkova Brodu. Hrdinou nedělního střetnutí byl útočník Patrik Stehno, autor tří branek a jedné gólové přihrávky. Zápas navštívilo šest stovek diváků, děkujeme za podporu!!
Česká Třebová – Havlíčkův Brod 10:2 (1:2, 7:0, 2:0)
Branky: 2. Stehno (Škvor), 23. Jindřich (ts), 25. Zítka (Fink), 28. Hemský (Jindřich), 29. Pejcha (Stehno), 32. Stehno (Pejcha, Kavalír), 36. Stehno (Fousek), 37. Veselý (Kavalír, Škvor), 48. Fink (Fousek), 55. Zítka (Hemský) – 3. Hynek (Pecen), 15. Veverka (Vala).
Rozhodčí: Kareš – Holeček, Louda. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Diváků: 582. Nejlepší hráči: Stehno, Pejcha, Hemský. Stav série: 1:0.

Česká Třebová: Nimmerrichter (60. Pácha) - Vondráček, Lesák, Škvor, Krejnus, Fink, Boruch, Veselý - Hemský, Jindřich, Zadina – Kavalír, Stehno, Pejcha – Schejbal, Váně, Zítka - Fousek.
H. Brod: Kekula (32. Adam) – Kříž, Pecen, Bušek, Suchý, Bancíř, Motl – Cejpek, Hynek, Szilva – Polák, Vala, Veverka – Hlídek, Nguyen, Jelínek - Přibyl.
Fanoušci se poprvé radovali v čase 1:50, kdy se šikovnou tečí prosadil Stehno – 1:0. Kohouti se z rychlého neradovali dlouho, v čase 2:31 trestal nedůslednost domácích obránců (Fink, Boruch) hostující Hynek – 1:1. Kohouti zbytečně faulovali, vyloučení Jindřicha a Vondráčka naštěstí přečkali. Podruhé inkasovali v čase 14:02, po chybě Škvora našel Vala přesnou přihrávkou Veverku a ten zblízka skóroval – 1:2.
O minutu později mohlo být vyrovnáno, jenže Zadina trefil gólmana Kekulu a Hemského ránu hostující obrana v poslední chvíli zblokovala. Domácí ubránili třetí přesilovku soupeře, v závěru byli rádi, že třetí gól soupeře padl těsně po siréně…
K obratu zavelel Jindřich, který byl při hře v oslabení faulován a v čase 22:30 s jistotou proměnil nařízené trestné střílení – 2:2. O dvě a půl minuty později se havlíčkobrodskou obranou skvěle proháčkoval Zítka a strh vedení na stranu Kohoutů – 3:2. Ke vstřelení dalších dvou branek potřebovali Kohouti necelé dvě minuty. Nejprve při hře pěti proti čtyřem, a při další signalizované výhodě, skóroval v čase 27:46 Hemský – 4:2. Na pátý gól nečekali českotřebovští diváci dlouho, po přihrávce Stehna jej v čase 28:27 vstřelil bojovník Pejcha – 5:2.
Trenér hostujícího mužstva si vzápětí vybral oddechový čas, ale na rozjetou domácí mašinu jeho svěřenci nestačili. Střídání havlíčkobrodských gólmanů zařídil v čase 31:54 druhý útok Kohoutů, na konci jeho rychlé kombinační akce byl Stehno – 6:2. Zdaleka to nebylo všechno. Kohouti totiž během necelé minuty (!) vstřelili další dva góly. V čase 35:59 se po přihrávce navrátilce Fouska radoval z hattricku Stehno – 7:2 a v čase 36:41 se střelou od modré zapsal mezi střelce také obránce Veselý – 8:2. Druhou dvacetiminutovku vyhráli Kohouti 7:0!!!
Před závěrečnou třetinou bylo jasno, nakonec se fanoušci dočkali vyvolávané desítky. Ve 48. minutě si Fousek připsal druhou asistenci, autorem deváté branky byl obránce Fink – 9:2. Na jubilejní desátou branku se čekalo do 55. minuty, kdy nádhernou Hemského přihrávku pohotově proměnil Zítka – 10:2. Bravo Kohouti.

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Rychle jsme se ujali vedení, ale po dvou hrubých chybách jsme soupeři umožnili skóre otočit. První třetina byla z naší strany nervózní a nepřesná, někteří hráči zasáhli poprvé do play off. Po domluvě v kabině se náš výkon rapidně zlepšil, začali jsme střílet jeden gól za druhým. První úspěšný krok máme za sebou, středeční odveta v Brodě nebude jednoduchá. Musíme se na druhý zápas a na houževnatého soupeře velmi pečlivě připravit.“

Příští zápas – středa 8. února: Havlíčkův Brod – Česká Třebová (18.30)