Druhé vítězství Kohoutů v play off

Kohouti potvrdili roli favorita a vyhráli i druhé čtvrtfinálové střetnutí, tentokrát uspěli na ledě Havlíčkova Brodu. V první třetině měli více ze hry domácí mladíci, kteří však neproměnili dvě slibné šance a těsně před sirénou inkasovali z hole útočníka Ladislava Jindřicha. Ve druhém dějství hosté spálili několik tutovek a scénář se opakoval, druhou branku vstřelil těsně před koncem Pavel Kavalír. Závěrečná třetina patřila Kohoutům, ke vstřelení dalších tří branek jim stačily necelé dvě minuty.
Havlíčkův Brod – Česká Třebová 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky: 20. Jindřich (Krejnus, Nimmerrichter), 40. Kavalír (Zadina, Jindřich), 46. Jindřich, 45. Fousek, 47. Kavalír (Pejcha).
Rozhodčí: Kratochvíl – Bohuněk, Pecina. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Oslabení: 0:2. Diváků: 63. Nejlepší hráči: Jindřich, Kavalír, Nimmerrichter. Stav série: 0:2.
H. Brod: Kekula (47. Adam) – Pecen, Pejchal, Motl, Suchý, Lachman, Bancíř – Cejpek, Hynek, Szilva – Nguyen, Vala, Veverka – Hlídek, Holenda, Jelínek - Přibyl, Polák.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Lesák, Škvor, Krejnus, Fink, Boruch, Veselý - Hemský, Jindřich, Zadina – Kavalír, Stehno, Pejcha – Schejbal, Fousek, Zítka.
Lépe do zápasu vstoupili domácí hokejisté, kteří výborně bruslili a poměrně často se dostávali do přečíslení. První příležitost ke skórování měl v 7. minutě Vala, kterého vychytal brankář Nimmerrichter. Kohouti se rozjížděli pomalu, o první střelu na branku soupeře se až ve 12. minutě postaral Zadina. Vzápětí se do další šance dostal Hlídek, pozorného Nimmerrichtera naštěstí nepřekonal.
V závěru první třetiny hosté špatně vystřídali a nabídli soupeři přesilovou hru. Kohouti se úspěšně bránili, po dlouhé přihrávce Krejnuse se do brejku dostal Jindřich a parádním blafákem v čase 19:39 dostal Kohouty do vedení – 0:1.
Po přestávce hokejisté České Třebové přidali na tempu a vypracovali si řadu gólových příležitostí. V koncovce se však Kohoutů nevedlo, ve 21. minutě zblízka přestřelil Stehno, po něm nedokázali domácího gólmana Kekulu překonat Krejnus, Škvor a Fousek.
Ve 28. minutě se k odraženému puku dostal Škvor, z pěti metrů mířil pouze do brankáře. O čtyři minuty později spálil jasnou šanci Jindřich. Domácí byli pod silným tlakem, dostali se do dvou slibných příležitostí, ale na připraveného Nimmerrichtera útočníci Havlíčkova Brodu nevyzráli. Střelecké trápení Kohoutů pokračovalo, ve 39. minutě zahodili gólové šance Schejbal a Fousek. Uklidnění přinesla druhá branka, kterou v čase 39:20 vstřelil (po vzorné spolupráci s Jindřichem a Zadinou) pohotový Kavalír – 0:2.
Definitivní rozluštění tajenky přinesla závěrečná třetina, přesněji drtivá dvouminutovka Kohoutů. V čase 45:13 skóroval – podruhé při vlastním oslabení - Jindřich, který obral o puk do té doby velmi dobře chytajícího brankáře Kekulu – 0:3. V čase 45:36 se do puku parádně opřel z trestné lavice se navrátivší útočník Fousek – 0:4 a v čase 46:43 doklepával puk do domácí branky pohotový Kavalír – 0:5. V závěrečných dvanácti minutách hosté nevyužili tři přesilové hry, hra v početní výhodě Kohoutům ve středu večer jednoduše nevycházela.
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„V první třetině byl lepší soupeř, naštěstí jsme neinkasovali. Druhá třetina byla z naší strany lepší, ale zahodili jsme několik gólových příležitostí. Hodně nám pomohly branky, které jsme dali v závěru obou třetin. O výhře jsme rozhodli během necelých dvou minut v závěrečném dějství, kdy jsme přidali další tři góly. Náš výkon nebyl optimální, stále máme co zlepšovat.“
Příští zápas – neděle 12. února: Česká Třebová – Havlíčkův Brod (17.00).