Domácí klopýtnutí Kohoutů

Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší. V neděli se o tom přesvědčili hokejisté České Třebové, kteří po dvou vysokých vítězstvích nevyužili výhody prvního mečbolu, prohráli doma s juniorským týmem Havlíčkova Brodu a postup do semifinále museli odložit. Minimálně na středu, kdy se hraje čtvrtý vzájemný duel, tentokrát na ledě soupeře.
Česká Třebová – Havl. Brod 3:4 sn (0:1,2:1,1:1 - 0:0)
Branky: 31. Jindřich (Zadina, Fousek), 35. Pejcha (Stehno), 57. Stehno (Pejcha) – 12. Jelínek (Suchý), 25. Szilva, 43. Nguyen (Holenda), 65. rozhodující nájezd proměnil Hlídek.
Rozhodčí: Čížek – Padevět, Schaffer. Vyloučení: 8:5 (navíc Schejbal na 5 minut a do konce utkání). Využití: 0:1. Diváků: 605. Nejlepší hráči: Stehno – Szilva, Nguyen. Stav série: 2:1.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Lesák, Škvor, Veselý, Fink, Boruch, Veselý - Fousek, Jindřich, Zadina – Kavalír, Stehno, Pejcha – Schejbal, Váně, Zítka – od 27. Pelán.
H. Brod: Kekula – Kříž, Bancíř, Motl, Suchý, Pecen, Lachman - Cejpek, Hynek, Szilva – Veverka, Holenda, Nguyen - Hlídek, Vala, Jelínek.
Výkon Kohoutů v první třetině byl jedním slovem strašidelný. V 1. minutě sice mohl skórovat Kavalír, ale nedal a herní kvalita byla na straně soupeře. Hned ve 2. minutě protáhli domácího brankáře Nimmerrichtera pohotovými střelami Jelínek a po něm Veverka, o tři minuty později lapil gólman Kohoutů šanci Suchého.
V čase 10:01 se nechal vyloučit obránce Veselý, při hře ve čtyřech přehnal v čase 11:00 svoji bojovnost vysokou holí faulující Stehno. Brodští mladíci nabídnutou šanci velmi rychle využili, v čase 11:39 vstřelil jejich vedoucí gól Hlídek – 0:1. V závěru prvního dějství zamířil na trestnou lavici Vondráček, jeho spoluhráči se naštěstí ubránili.
Na začátku druhé třetiny fauloval Váně, v oslabení se krásně uvolnil Jindřich, jeho střelu v posledním okamžiku zblokoval obránce. Další pohroma přišla v čase 24:48, který se prudkou střelou trefil do černého Szilva – 0:2. Kohouti hráli první přesilovou hru před polovinou zápasu. Obránce Kříž fauloval kolenem Jindřicha, rozhodčí Čížek jeho zákeřný zákrok nepochopitelně „ocenil“ pouze dvouminutovým trestem.
Domácí přesilovku nevyužili, do hry se vrátili v čase 30:44, kdy se šikovnou tečí prosadil Jindřich – 1:2. Byl to signál k drtivému českotřebovskému náporu. Kavalír a Stehno své gólové šance neproměnili. V čase 34:44 se radoval jejich důrazný parťák z druhého útoku Pejcha – 2:2. Kohouti mohli vývoj skóre otočit, jenže po ráně Jindřicha zazvonila horní tyčka havlíčkobrodské branky. Hosté nevěděli, kam dřív skočit, a tak si v čase 39:30 raději vybrali oddechový čas.
Úvod závěrečné třetiny? Místo pokračujícího tlaku přišla hrubá chyba obránce Borucha, rychlý brejk soupeře a v čase 42:07 branka velmi dobře hrajícího Nguyena – 2:3!! Ve 46. minutě předvedl Kříž další nedovolený zákrok na Fouska, ten si to nenechal líbit, strhla se krátká bitka, po které získali hosté výhodu další přesilové hry.
Provokatér s číslem 8 na dresu, obránce Kříž, si v čase 50:10 vyšlápl u mantinelu na Stehna. Nervy na uzdě neudržel Schejbal, který Kříže vzápětí „sestřelil“ a zápas pro něj skončil. V čase 51:26 fauloval u vlastní branky Kavalír, chystal se na trestnou lavici, ale sudí Čížek k údivu šesti stovek diváků nařídil trestné střílení. Jeho exekutorem byl brodský útočník Vala, jehož pokus zneškodnil gólman Nimmerrichter. Škoda, že rozhodčí Čížek neměl stejný metr v čase 51:57, kdy byl (ve vyloženější gólové pozici) faulován před hostující brankou domácí útočník Jindřich. Kohouti finišovali a nakonec se ještě v normální hrací době radovali z vyrovnávací branky, jejím autorem byla v čase 56:45 Stehno.
V prodloužení měl po špatném střídání Kohoutů v 63. minutě největší šanci Hynek, jeho nájezd zmařil Nimmerrichter. Vzápětí se osmělili domácí hokejisté, Škvor a po něm Jindřich však mířili do dobře postaveného brankáře Kekuly.
Rozhodovaly nájezdy. První neproměnil Stehno, vzápětí vstřelil branku Hlídek. Dále vyhořeli Kavalír a Suchý, když nedal Jindřich, bylo jasno. Z překvapivého vítězství se radovali hosté.
HLASY PO UTKÁNÍ:

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Hráči zápas ztratili v hlavách, svým přístupem k zápasu. Náš výkon v první třetině byl snad vůbec nejhorší v této sezoně. Dvoubrankový náskok dobře a chytře hrajícího soupeře jsme dokázali vymazat, pak přišla chyba v úvodu závěrečné třetiny. Opět jsme stihli srovnat, samostatné nájezdy, to je loterie. Naše disciplína byla špatná.“
 Aleš Kraučuk, trenér Brodu:
„Proti silnému soupeři jsme předvedli velmi dobrý výkon, v naší sestavě se objevilo několik dalších mladých rychlých kluků z dorostu. Zdálo se mi, že někteří hráči České Třebové psychicky nezvládali vyhrocené situace, nechali se zbytečně vylučovat. Těšíme se na další zápas.“
Příští zápas – středa 15. února: Havlíčkův Brod – Česká Třebová (18.30).
Další výsledky:
Moravská - Litomyšl 7:1 (stav série: 2:1), Světlá nad Sázavou – Hlinsko 8:5 (konečný stav série: 3:0), Choceň – Chrudim 3:4 v prodloužení (konečný stav série: 0:3).